Express-Miejski.pl

Blisko czterogodzinna akcja strażaków. W Złotym Stoku paliła się sadza w kominie

Pożar sadzy w kominie przy ul. Stawowej w Złotym Stoku fot.: OSP Złoty Stok

8 stycznia po godzinie 18.30 na ul. Stawowej w Złotym Stoku doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym trzykondygnacyjnym.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym. W piwnicy na ścianie komina widoczne były pęknięcia. Na obydwu stronach komina znajdowały się dwie uszkodzone wyczystki. Komin był w bardzo złym stanie - informuje Jacek Gudz z ząbkowickiej straży pożarnej.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, oświetleniu terenu akcji i ugaszeniu pożaru za pomocą piasku - dodaje strażak. W międzyczasie strażacy dokonali też częściowych prac rozbiórkowych komina.

W działania trwające około czterech godzin zaangażowani zostali strażacy-zawodowcy z Paczkowa i Ząbkowic Śląskich oraz strażacy-ochotnicy ze Złotego Stoku.

mwinnik / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Blisko czterogodzinna akcja strażaków. W Złotym Stoku paliła się sadza w kominie

  2019-01-09 11:21:12

  gość: ~HN

  Przy takim stanie tego budynku i tak dobrze się skończyło! Tragedia nie dom. Czy ci ludzie nic nie mogą zrobić? W oknach jakieś oberwane szmaty, dom niewykończony chyba od 20 lat, wszędzie prowizorka. Strach tam mieszkać.

 • 2019-01-09 11:50:49

  gość: ~cc

  Może nie mają odpowiednich funduszów???

 • 2019-01-10 07:15:40

  gość: ~ja

  ostatnio dodany post

  @~cc
  Do tego niezaradność.

REKLAMA