Express-Miejski.pl

Trwa przebudowa targowiska gminnego w Ziębicach. Prace idą zgodnie z planem

Prace na placu budowy targowiska gminnego w Ziębicach fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

3 października pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Ząbkowicach Śląskich przeprowadzili kontrolę placu budowy targowiska gminnego w Ziębicach.

Podczas czynności kontrolnych nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Prace prowadzone są zgodnie z dokumentacją techniczną i udzielonym pozwoleniem na budowę.

W ramach tworzonej inwestycji na placu targowym powstaną trzy nowe wiaty targowe oraz parking. Zaplanowano również rozbiórkę jednego z budynków gospodarczych i przebudowę dwóch pozostałych, w których docelowo znajdą się stoiska handlowe. Ponadto wykonane zostaną nowe instalacje, m.in. elektryczne, wodociągowe i kanalizacji sanitarnej oraz powstanie nowe ogrodzenie obiektu. Przewiduje się również montaż toalety publicznej oraz obiektów małej architektury, tj. śmietników, stojaków na rowery oraz ławek. 

Łączna wartość inwestycji początkowo oscylowała na poziomie 2 mln zł, jednak ostatecznie okazało się, że koszta remontu będą większe i wyniosą około 3.5 mln zł. W połowie marca została zwołana nawet nadzwyczajna sesja rady miejskej, na której radni po długich dyskusjach wyrazili zgodę na zwiększenie o 1.5 mln zł środków na to zadanie. Na przebudowę gmina Ziębice otrzymała też dofinansowanie w wysokości blisko miliona złotych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

mwinnik / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwa przebudowa targowiska gminnego w Ziębicach. Prace idą zgodnie z planem

  2018-10-09 15:32:20

  gość: ~dddd

  po co tyle kasy w to ładowac. jak by radni mieli ze swoich wziac to by inaczej na to patrzyli.

  Przeciez te 3,5mln złto Ci sprzedajacy przez 10 lat razem nie zarobią.

 • 2018-10-09 16:17:17

  gość: ~Stragan

  Polska była w ruinie i Rząd przekazał samorządom znaczone pieniądze na remonty targowisk.Dofinansowanie pochodzi ze środków unijnych.Zrozumiano ?

 • 2018-10-09 22:24:59

  gość: ~ziębice

  Brawo! Proponuję targowisko nazwać im. Alicji Biry. To jedyna 'inwestycja' dzieki której bedzie w gminie rozpoznawalna

 • 2018-10-10 07:58:01

  gość: ~Stragan

  ostatnio dodany post

  Raczej imieniem Mateusza.

REKLAMA