Express-Miejski.pl

Gmina przebuduje targowisko z blisko milionowym dofinansowaniem

Targowisko gminne w Ziębicach fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Ziębice otrzyma blisko milion złotych dotacji na przebudowę targowiska gminnego. Wniosek samorządu znalazł się na liście wniosków przeznaczonych do dofinansowania.

6 września Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie rozdysponowania środków na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgodnie z dokumentem, projekt gminy Ziębice pn. „Przebudowa targowiska gminnego w Ziębicach” znalazł się na 9. miejscu listy rankingowej, a tym samym Ziębice znalazły się w gronie 14. dolnośląskich samorządów, które zainwestują w targowiska na swoim terenie.

W ramach planowanej inwestycji powstaną trzy nowe wiaty targowe oraz parking. Zaplanowano również rozbiórkę jednego z budynków gospodarczych i przebudowę dwóch pozostałych, w których docelowo znajdą się stoiska handlowe. Ponadto wykonane zostaną nowe instalacje, m.in. elektryczne, wodociągowe i kanalizacji sanitarnej. Dodatkowo powstanie nowe ogrodzenie obiektu. W tym zakresie zaplanowano przebudowę części muru obronnego stanowiącego element ogrodzenia. Wykonane zostaną niezbędne podjazdy, chodniki oraz miejsca postojowe. Przewiduje się również montaż toalety publicznej oraz obiektów małej architektury, tj. śmietników, stojaków na rowery oraz ławek.

Całkowita wartość zadania to ok. 1 mln 921 tys. zł. Zgodnie z uchwałą gmina otrzyma dofinansowanie na przebudowę targowiska w wysokości 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych, tj. 994 017,00 zł.

Umowa o przyznanie pomocy powinna zostać podpisana do końca tego miesiąca, więc jeszcze w tym roku samorząd ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy targowiska. Większa część robót budowlanych będzie realizowana w 2018 roku.

Na czas prac konieczna będzie tymczasowa zmiana lokalizacji placu targowego. O tym, w którym miejscu będzie odbywał się handel urzędnicy poinformują wkrótce.

ms. / em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina przebuduje targowisko z blisko milionowym dofinansowaniem

  2017-09-08 15:14:45

  gość: ~ziebiczanka

  Wielkie G tam można kupić . Zamiast pozyskiwać milion na targowisko to mogliby poszukać kolejnych dofinansowań na remont dróg

 • 2017-09-08 16:14:05

  gość: ~Jacek

  Ma być remont skrzyżowania, ostatnio trochę dróg gmina i powiat u nas poremontowali. Też nie przepadam za panią burmistrz, ale bądźmy obiektywni, w kwestii dróg jest nieźle

 • 2017-09-14 10:03:40

  gość: ~Ewa

  ostatnio dodany post

  @~Jacek
  Drogi? Gdzie? Które? Te, co Powiat robi? Gdyby nie powiat to NIC by nie było.

 • 2017-09-08 21:15:45

  gość: ~bbq

  ludziom to nigdy nie dogodzi , robią cos? źle nic nie robia? tez źle , ogarnijcie sie ludzie

 • 2017-09-09 07:51:24

  gość: ~Tym

  @~bbq
  Dokładnie. Ziębice i tak przez tyle lat były zaniedbane. Jak znowu nic nie będzie się robiło to znowu bedzie źle. Wszystkiego od razu nie da rady zrobić. Może powoli ale to miasto uda się ogarnąć.

 • 2017-09-09 10:19:19

  gość: ~takitam

  @~Tym

  No tak, to oczywiste, że parkomaty, hala sportowa, nowe targowisko, zawierzenie Ziębic Jurkowi Kapadockiemu i tym podobne PIERDOŁY spowodują, że młodzi będą tu zostawać, a nie uciekać stąd gdzie się tylko da.

  Poniżej cytacik pasujący jak ulał do "aktywności i pomysłów" ziębickich władz.

  "Wiesz co robi ten miś?
  On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa.
  To jest miś na skalę naszych możliwości.
  Ty wiesz, co my robimy tym misiem?
  My otwieramy oczy niedowiarkom.
  Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu."

 • 2017-09-09 11:55:19

  gość: ~ooo

  No proszę polonista się znalazł.

 • 2017-09-10 14:40:20

  gość: ~Miś

  Nie polonista tylko poeta!

REKLAMA