Express-Miejski.pl

Ulica Chrobrego znów zalana. Mieszkańcy pytają: ile jeszcze będzie trwał ten koszmar? [foto]

Ulica Chrobrego w Ziębicach znów zalana fot.: Czytelnik EM24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 lipca w godzinach popołudniowych obfite opady deszczu przeszły również nad Ziębicami. Ponownie zalana została ulica Chrobrego i pobliskie posesje. 

Mieszkańcy pytają: Jak długo jeszcze będziemy czekać na jakąś reakcję ze strony gminy lub starostwa?

Problem z zalewaną przez wodę ulicą Chrobrego jest znany od lat. Znajdująca się tam kanalizacja burzowa nie jest w stanie odprowadzać wszystkich wód, które finalnie zlewają się w okolicy torów kolejowych. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali problem władzom gminy, o pomoc byli prosić także w starostwie. Jak twierdzą, bezskutecznie. Efektów w postaci prac na drodze wciąż nie ma, choć Powiat Ząbkowicki otrzymał niedawno 1.5 mln zł dofinansowania z MSWiA na przebudowę drogi wraz z kanalizacją burzową.

Realizację zadania uniemożliwia jednak brak dokumentacji na przebudowę trasy. Wicestarosta Mariusz Szpilarewicz na majowej sesji rady powiatu zadeklarował, że ze strony Powiatu Ząbkowickiego zostanie zrobione wszystko, aby do końca 2018 roku przygotować niezbędne projekty do realizacji zadania, a w 2019 roku przeprowadzić kompleksowy remont drogi wraz z odprowadzaniem wód, częściowo także w kierunku ul. Gazowej. Więcej w tym temacie można przeczytać w artykule pt. Rozpoczęcie remontu ul. Chrobrego w Ziębicach przedłuża się. W tym roku tylko dokumentacja? Mieszkańcom pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że wspólne plany władz gminy i powiatu w kwestii rozwiązania problemu uda się ziścić.

Obfite opady deszczu przeszły wczoraj również przez Ząbkowice Śląskie. Tam wystarczyła niespełna godzina, aby pod wiaduktem na ul. Wrocławskiej znów zgromadziła się spora ilość wody. Zalana została też m.in. ul. Świerkowa i parking na osiedlu Słonecznym.

mwinnik / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ulica Chrobrego znów zalana. Mieszkańcy pytają: ile jeszcze będzie trwał ten koszmar? [foto]

    2018-07-13 08:02:25

    gość: ~Tomek

    ostatnio dodany post

    Uważam że trzeba chyba ten problem wziąść w swoje ręce a mianowicie zacząć może blokować drogę i zgłosić ten fakt do telewizji. Skoro władza ma ludzi w dup....Trzeba niestety tak chyba postępować. Blokada drogi i niech zrobi się szum w mediach to może w XXI wieku wielce szanowna władza to rozwiąże.....

REKLAMA