W piątek rywalizowały dzieciaki, w sobotę dorośli. Piknik strzelecki w Ząbkowicach Śląskich [foto]

I Piknik Strzelecki w Ząbkowicach Śląskich. W piątek rywalizowały dzieciaki, w sobotę dorośli fot.: mwinnik / em24.pl

7 lipca na strzelnicy w Ząbkowicach Śląskich odbyły się zawody strzeleckie dla dorosłych o puchar burmistrza Marcina Orzeszka. Dzień wcześniej rywalizowały dzieci.

W piątkowych zawodach zorganizowanych dla dzieciaków wzięło udział około 60 osób. W sobotę na strzelnicy pojawiło się blisko 30 starszych śmiałków, wśród których znaleźli się radni gminni, czy powiatowi. Byli też policjanci, funkcjonariusze straży granicznej oraz osoby prywatne, chcące spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy z karabinu i pistoletu.

Minione zawody były pierwszymi w wyremontowanym obiekcie. To zasługa członków Ząbkowickego Klubu Strzeleckiego, który końcem 2016 roku powstał w mieście.

W klasyfikacji sobotnich zawodów OPEN pierwsze miejsce wywalczył strażnik graniczny Ryszard Wrotniewski (168 pkt), drugie miejsce zajął Wojciech Szukalski z LOK Duszniki-Zdrój (165 pkt), a trzecie Piotr Piekarski (157 pkt), również przedstawiciel straży granicznej.

Wyróżnienie otrzymała Magdalena Lis, która osiągnęła najlepszy wynik wśród kobiet (147 pkt).

Wśród dzieciaków w kategorii dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Włodarska (86 pkt), drugie miejsce zajęła Kinga Krajewska (83 pkt), a trzecie Malwina Piątek (80 pkt). Wśród chłopców triufował Mathias Terlecki (103 pkt) przed Oskarem Stachurskim (91 pkt) i Marcelem Bednarzem (87 pkt).