Express-Miejski.pl

71 interwencji strażaków. Kilkadziesiąt pożarów traw, były też kolizje [raport straży pożarnej]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W okresie ubiegłego tygodnia (od 2 do 8 kwietnia) strażacy z powiatu ząbkowickiego interweniowali aż 71 razy.

Na terenie powiatu strażacy gasili sześćdziesiąt jeden pożarów:

- 50 zdarzeń dotyczyło pożarów suchej trawy krzewów i zarośli na nieużytkowanych terenach rolniczych oraz poboczach dróg a także w lasach. Strażacy prowadzili działania na powierzchni 12 hektarów zużywając 129 m3 wody. W działania łącznie zaangażowano 137 pojazdów pożarniczych oraz 602 ratowników.  

2 kwietnia o godz. 5 na ul. Polnej w Bardzie - straż pożarna została wezwana w związku z wyczuwalnym zapachem spalenizny w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do przypalenia przygotowywanej potrawy.

2 kwietnia o godz. 10.03 w miejscowości Zwrócona (gm. Ząbkowice Śląskie) - pożar śmieci w kontenerze.

2 kwietnia o godz. 12.05 na ul. Złotostockiej w Kamieńcu Ząbkowickim - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku użyteczności publicznej.

2 kwietnia o godz. 20.27 na ul. Strzelińskiej w Ząbkowicach Śląskich - pożar altanki. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali obiekt w całości objęty ogniem. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych.

4 kwietnia o godz. 6.04 na ul. Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Śląskich - pożar śmieci w kontenerze.

5 kwietnia o godz. 9.46 na ul. Widokowej w Srebrnej Górze (gm. Stoszowice) - pożar kotłowni w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali jeden prąd wody w celu ugaszenia pożaru. Po oddymieniu, przewietrzeniu obiektu wykonano pomiary za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych nie stwierdzając obecności toksycznych produktów spalania oraz ukrytych zarzewi ognia.

7 kwietnia o godz. 8.20 w Laskach (gm. Złoty Stok) - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku handlowo usługowego.

7 kwietnia o godz 17.40 w miejscowości Starczów (gm. Kamieniec Ząbkowicki) - pożar śmieci w kontenerze.

8 kwietnia o godz. 11.17 w Brzeźnicy (gm. Bardo) - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

8 kwietnia o godz. 16.51 na ul. Henryka Sienkiewicza w Ząbkowicach Śląskich - pożar śmieci w kontenerze.

8 kwietnia o godz. 22.12 w miejscowości Szklary (gm. Ząbkowice Śląskie) - pożar składowiska śmieci na terenie jednego z zakładów.

Wyjeżdżali również do dziewięciu miejscowych zagrożeń: 

4 kwietnia o godz. 20.17 w miejscowości Starczówek (gm. Ziębice) - plama oleju na jezdni. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia na miejsce przedstawiciela zarządcy drogi.

5 kwietnia o godz. 21.17 w miejscowości Służejów (gm. Ziębice) - strażacy zadysponowani do pożaru trawy zauważyli, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy. W pojeździe oraz w jego pobliżu nie ma właściciela samochodu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe oraz przeszukaniu pobliskiego terenu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy policji działania straży zostały zakończone.

6 kwietnia o godz. 11.24 na ul. Parkowej w Kamieńcu Ząbkowickim - strażacy usuwali złamany konar wiszący nad placem zabaw.

6 kwietnia o godz. 17.45 na ul. Lesnej w Kamieńcu Ząbkowickim - plama oleju na jezdni. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia na miejsce przedstawiciela zarządcy drogi.

7 kwietnia około godz. 14 na ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich - zderzenie dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pojazdami łącznie podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

7 kwietnia o godz 14.44 w miejscowości Braszowice (gm. Ząbkowice Śląskie) - kolizja dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe którymi łącznie podróżowało pięć osób. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

8 kwietnia o godz. 13.11 w miejscowości Służejów (gm. Ziębice) - usuwali konar drzewa, który blokował ruch na jezdni.

8 kwietnia o godz. 18.25 w miejscowości Sieroszów (gm. Ząbkowice Śląskie) - strażacy usuwali drzewo, które blokowało ruch na jezdni.

8 kwietnia o godz. 18.47 na ul. Kolejowej w Ziębicach - strażacy ewakuowali kota, który utknął w rynnie budynku mieszkalnego.

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia odnotowano jeden alarm fałszywy dotyczący pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Rudnica (gm. Stoszowice). Po przybyciu na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu obiektu nie potwierdzono informacji przekazanych w zgłoszeniu. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA