Express-Miejski.pl

12 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. Raport ząbkowickich strażaków

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W okresie ubiegłego tygodnia (od 27 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 roku) strażacy z powiatu ząbkowickiego interweniowali 17 razy.  

Pożary:

Trzy razy strażacy interweniowali przy pożarach suchej trawy. 27 grudnia po godz. 20 na Osiedlu XXX-lecia w Kamieńcu Ząbkowickim, a 1 stycznia dwukrotnie w Ząbkowicach Śląskich. Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godz. 13 na ulicy Krzywej, drugie trzy godziny później na ulicy Rzecznej.

Trzy interwencje dotyczyły pożarów pojedynczych drzew oraz krzewów. 29 grudnia po godz. 16 interweniowano w Sieroszowie. W Sylwestra po godz. 21 strażacy zostali zadysponowani na Osiedle XX-lecia w Ząbkowicach Śląskich, a 1 grudnia po północy działali na ulicy Okrężnej w Ziębicach.

28 grudnia po godz. 17 w jednym z budynków na ząbkowickim rynku doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, wygaszeniu pieców w lokalach mieszkalnych, ugaszeniu pożaru sadzy w przewodzie kominowym za pomocą proszku gaśniczego oraz monitorowaniu pomieszczeń przyległych do przewodu kominowego za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego.

31 grudnia po godz. 14 w rynku w Ząbkowicach Śląskich strażacy gasili pożar śmieci w kontenerze, a 1 stycznia chwilę po północy pożar samochodu osobowego w Stoszowicach. W momencie dojazdu pierwszych jednostek auto objęte było w całości ogniem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru.

Zagrożenia miejscowe: 

27 grudnia po godz. 23 w Kamieńcu Ząbkowickim powalone drzewo zerwało linię średniego napięcia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia pracowników pogotowia energetycznego i odłączenia napięcia w linii. Następnie strażacy usunęli powalone drzewo umożliwiając pracownikom pogotowia energetycznego naprawę uszkodzonej linii.

28 grudnia po godz. 13 droga krajowa nr 8 w Dębowinie (gm. Bardo) - zderzenie dwóch pojazdów osobowych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzono że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jednym z wraków znajdowała się uwięziona kierująca, która nie mogła samodzielnie opuścić pojazdu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom biorącym udział w zdarzeniu oraz przekazaniu ich pod opiekę przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego. W działania trwające blisko dwie godziny zaangażowane było sześć zastępów straży pożarnej.

Dwa razy strażacy usuwali plamę płynów eksploatacyjnych po kolizji samochodów osobowych - 29 grudnia po godz. 13 na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Tarnów (gm. Ząbkowice Śląskie) oraz 1 grudnia przed godz. 8 w Stolcu (gm. Ząbkowice Śląskie)

1 grudnia po godz. 21 na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Braszowice doszło do kolizji samochodu osobowego z dzikiem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu działań. Po zakończeniu czynności przez funkcjonariuszy policji miejsce zdarzenia przekazano zarządcy drogi.

Alarmy fałszywe:

Wszystkie alarmy fałszywe miały miejsce 31 grudnia. Pierwsze miało miejsce przed godz. 13 w Przedborowej (gm. Stoszowice) – służby zostały poinformowane o osobie potrzebującej pomocy medycznej. Po przybyciu pod wskazany adres okazało się, że nikt nie wzywał pomocy. Dwie godziny później strażacy zostali zadysponowani do Stoszowic – pomoc w otwarciu mieszkania. Przed przybyciem zastępu straży drzwi zostały otwarte. Ostatnie wezwanie miało miejsce po godz. 18 na ul. Kościelnej w Ziębicach - zadział system monitoringu pożarowego w Domu Pomocy Społecznej.

mwinnik/ em24.pl / Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 12 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. Raport ząbkowickich strażaków

  2018-01-02 12:27:32

  gość: ~Natti

  Gdzie w Ząbkowicach jest ulica Rzeczna? Tyle lat tu mieszkam a dziś pierwszy raz o niej usłyszałam...

 • 2018-01-02 12:58:19

  gość: ~Inspektor

  ostatnio dodany post

  Przy Delfinie. Koło Arkadi (serwis opon) jedziesz w boczną drogę wąską i to jest Rzeczna.

REKLAMA