Express-Miejski.pl

Sztolnia Ochrowa Najlepszym Produktem Turystycznym

Od lewej: Marek Borowiec, Monika Wrona, Eryk Czaja, Elżbieta Szumska (właścicielka Kopalni Złota), Sylwia Odzimek oraz Przemek Kowalczyk fot.: mat. prasowe

Kopalnia Złota w Złotym Stoku otrzymała kolejną nagrodę w prestiżowym plebiscycie. Tym razem Najlepszym Produktem Turystycznym uznano Sztolnię Ochrową.

10 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbyła się szósta gala prestiżowego Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy. W tym roku wręczono nagrody siedmiu kategoriach: Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu, Najlepszy Produkt Turystyczny, Najlepszy Produkt lub Usługa, Najlepsza Firma Rodzinna, Najlepsza Impreza Promująca Region, Osobowość Regionu oraz Honorowy Sudecki Kryształ.

W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny przyznano dwa pierwsze miejsca. Zajął je Hotel Dębowy z Bielawy oraz Kopalnia Złota – Sztolnia Ochrowa ze Złotego Stoku, drugie miejsce powędrowało do Zespołu Pałacowo-Hotelowego Jedlinka za Replikę Pociągu Ameryka. Przyznano również dwa trzecie miejsca dla Domu Tkacza w Rościszowie oraz dla Hotelu Kodowa Manufaktura Relaksu. W tej kategorii kapituła postanowiła przyznać wyróżnienia dla: Restauracji Manufaktura w Świdnicy, Stani Biały Las w Wierzbnej, Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Villi Polanica oraz Hotelu Niemcza SPA.

Oglądalność Sztolni Ochrowej przekroczyła 40 tys. turystów

- Wystartowaliśmy ze Sztolnią Ochrową w nominacji Najlepszy Produkt Turystyczny. Sztolnia jest nowiusieńka, została udostępniona dla turystów dopiero w maju tego roku, ale oglądalność przekroczyła 40 tys. ludzi w ciągu paru miesięcy, co świadczy o dużym zainteresowaniu i potrzebie na rynku turystycznym miejsc niekomercyjnych - w kaloszach, z latarką w ręku. Myślę, że tym trafiliśmy do turystów, bo opinie są bardzo pozytywne. Tutaj czuje się ten klimat pracy górnika średniowiecznego - mówi Elżbieta Szumska, właścielka Kopalni Złota w Złotym Stoku.

Do Trzeboszowic pojechała z delegacją. - Dotychczas na odebranie nagrody jeździłam sama lub z jedną osobą. Tym razem na uroczystą galę pojechali ze mną przedstawiciele pracowników Kopalni Złota: Marek Borowiec, Monika Wrona, Eryk Czaja, Sylwia Odzimek oraz Przemek Kowalczyk. Wiadomo, firma to ludzie.Był taki moment w czasie wręczania nagrody, kiedy mogłam przedstawić moich pracowników, zebrali wielkie brawa, a ja bardzo cieszyłam się, że oni również zostali docenieni. Tak naprawdę najpiękniejsza atrakcja na świecie bez przybrania słowa, bez opowiadania, po prostu bez czynnika ludzkiego, byłaby martwa i bezduszna. Słowo ubarwia i uatrakcyjnia zwiedzanie, a to właśnie robią przewodnicy - mówiła Elżbieta Szumska.

- Statuetka jest przepiękna - to dłoń trzymająca sudecki kryształ. Cieszy fakt, że jest to nasza trzecia statuetka otrzymana w Plebiscycie Gospodarczym Sudeckie Kryształy. Pierwszą otrzymaliśmy w 2012 roku w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny za Kopalnię Złota i Osadę Górniczą, natomiast w 2015 roku za Najlepszą Firmę Rodzinną - kończy swoją wypowiedź właścicielka kopalni.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA