Express-Miejski.pl

Trwają rozmowy w sprawie przeniesienia Prefabrykacji

Zakład Prefabrykacji Wyrobów Betonowych w Ziębicach fot.: em24.pl

31 lipca w Urzędzie Miejskim w Ziębicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Spółdzielnia Pracy Materiałów Budowlanych Prefabrykacja.

Głównym tematem rozmów była propozycja władz gminy dotycząca przeniesienia siedziby firmy z ulicy Garbarskiej na tereny inwestycyjne zlokalizowane poza obszarem centrum miasta. Jest to problem znany od lat – zakład ze względu na rodzaj działalności zdecydowanie nie powinien być zlokalizowany na terenie starego miasta – pośród kamienic, domów, a także w okolicy szkoły.

- Rozpoczęte rozmowy dają nadzieję, że budząca kontrowersję sprawa znajdzie swój finał, który będzie satysfakcjonował wszystkie zainteresowane strony - wyjaśniają urzędnicy. - Kolejne spotkanie władz gminy z przedstawicielami spółdzielni zaplanowano na sierpień - dodają.

Jednocześnie warto wspomnieć, że przedstawiciele Prefabrykacji nie wykluczają w przyszłości możliwości poszerzenia działalności firmy, co bez wątpienia wpłynęłoby na poprawę sytuacji na lokalnym rynku pracy.

W przeszłości pisaliśmy o proteście mieszańców, którzy już kilka lat temu domagali się, by miasto przeniosło Zakład Prefabrykacji Wyrobów Betonowych w Ziębicach w inne miejsce.

UM Ziębice

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwają rozmowy w sprawie przeniesienia Prefabrykacji

  2017-08-07 17:57:05

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  Szanowna redakcjo.

  Proponuję skopiować sobie ten artykuł w całości, bo ... ZAPEWNIAM, że przyda się w kolejnych latach, czyli nie trzeba będzie zmieniać ani słowa w tym artykule, tylko co rok wklejać i nadal będzie aktualny.

  Zawsze to jakaś oszczędność czasu.

REKLAMA