Express-Miejski.pl

Los radnego w rękach wojewody

Wójt oraz grupa siedmiu radnych twierdzi, że Edward Szulin łamie prawo. Domagają się wygaszenia jego mandatu. On zaś twierdzi, że działa zgodnie z przepisami. Jego zdanie popiera też innych siedmiu radnych. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć wojewoda

Wójt oraz grupa siedmiu radnych twierdzi, że Edward Szulin łamie prawo. Domagają się wygaszenia jego mandatu. On zaś twierdzi, że działa zgodnie z przepisami. Jego zdanie popiera też innych siedmiu radnych. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć wojewoda fot.: em24.pl

Nadal nierozstrzygnięta pozostaje sprawa związana z wygaśnięciem mandatu radnego Edwarda Szulina. Mężczyźnie zarzuca się łamanie prawa. Radny uważa, że jest niewinny.

Szulin jest podejrzany o wykorzystywanie gminnego mienia do prowadzenia działalności rolniczej. Takie zarzuty po wizytacji na działkach należących w połowie do radnego a w połowie do gminy, postawili mu pracownicy kamienieckiego urzędu. Podczas kontroli radnego nie było w domu. O tym, że na jego działkach miała miejsce kontrola dowiedział się dopiero kilka dni później. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w artykule pt. „Radny łamie prawo? Tak twierdzi wójt i chce go odwołać. Szulin zaprzecza”

Radny twierdzi, że protokół pokontrolny zawiera stek bzdur. Podkreśla, że korzysta tylko z połowy działek, a druga część, należąca do gminy, nie jest przez niego zajmowana. Dodaje także, iż wójt robi wszystko, aby pozbawić go mandatu radnego, gdyż znajduje się po stronie opozycyjnej wobec szefa kamienieckiego urzędu. Podczas grudniowej sesji wójt odpowiadał radnemu, że w 2008 roku stracił już mandat z powodu prowadzenia gospodarstwa na mieniu gminnym. Dodał także, że to radni podejmą decyzję w tej materii, a ostatecznie sprawę i tak rozstrzygnie wojewoda dolnośląski, który „już raz dokonał wygaszenia mandatu radnemu i teraz zrobi podobnie.”

Podczas grudniowej sesji rozstrzygnięcia w sprawie nie było. Siedmiu radnych zagłosowało za wygaśnięciem mandatu radnego Szulina, siedmiu było przeciwnych. Sam radny, zgodnie z prawem, głosować nie mógł, gdyż uchwała dotyczyła jego interesu. Relacja z grudniowej sesji znajduje się na naszym portalu pt. „Wójt nie będzie miał nowego auta, Szulin nadal radnym”

Poróżnieni radni. Decyzję podejmie wojewoda

Sprawa trafiła do wojewody, który po otrzymaniu dokumentów zwrócił się do przewodniczącego rady gminy Aleksandra Ciapki o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w sprawie. - Postępowanie zostało przeprowadzone i na bazie zebranych dowodów przesłano do wojewody odpowiedź w tej sprawie – tłumaczy krótko przewodniczący rady gminy. Z przesłanego do wojewody pisma wynikało, że „organ stanowiący nie znalazł przesłanek naruszenia prawa przez radnego Edwarda Szulina”. Jak się jednak okazało, nie było to stanowisko całej rady gminy. To właśnie ten temat znów poróżnił dwa obozy kamienieckich rajców podczas ostatniej sesji rady gminy. Radni popierający wójta, którzy w grudniu głosowali za odwołaniem Szulina z funkcji radnego, mieli pretensje do przewodniczącego rady, że ten bezpodstawnie ułożył i przekazał organowi nadzoru, jakim jest wojewoda, stanowisko rady gminy, choć grupa radnych ma odmienne zdanie w całej sprawie i nie utożsamia się z informacją przekazaną do wojewody.

Radny Dominik Krekora, który wydaje się być liderem grupy radnych popierających wójta, poinformował, że niebawem grupa radnych skieruje do wojewody dolnośląskiego odrębne pismo w tej sprawie. Jak możemy się domyślać, stanowisko tej grupy rajców będzie zgoła odmienne od tego, które przekazał w ubiegłym tygodniu przewodniczący rady.

Obecnie sprawa jest w toku. Ostateczną decyzję podejmie wojewoda dolnośląski, który w najbliższym czasie dogłębnie przeanalizuje całą sprawę. W przypadku gdyby decyzja wojewody spowodowała wygaśnięcie mandatu radnego Edwarda Szulina konieczne będą wybory uzupełniające, kolejne już zresztą w kamienieckiej gminie.

sm. / Express-Miejski.pl

46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Los radnego w rękach wojewody

    2017-03-09 22:36:08

    sm. / Express-Miejski.pl

    Nadal nierozstrzygnięta pozostaje sprawa związana z wygaśnięciem mandatu radnego Edwarda Szulina. Mężczyźnie zarzuca się łamanie prawa. Radny uważa, że jest niewinny.

  • 2017-03-09 23:58:42

    gość: ~Remi

    Pytam opozycyjnych radnych czy został powiadomiony wojewoda jak przebiegał zakup samochodu ,bo samo to źe najpierw dokonano zakupu a później przedstawiono uchwałę o przeznaczeniu środków na ten cel jest sytuacją nie do ponyślenia źe tak można dysponować środkami publicznymi

  • 2017-03-10 06:15:38

    gość: ~gracjan

    Jak bys drogi Remi mial trochę oleju w glowie to wiedzialbys ze auto zakupione przez wójta to bardzo dobre posunięcie auto zostaje w gminie odliczony zostanie podatek vat podatek dochodowy rozliczenie poprzedniego auta i doplaty zostalo 30 tysiecy tak jak glosowala rada a jak ktos nie wie niech sie nie wypowiada bo temu wójtowi to do pięt nie siegacie opozycjoniści

  • 2017-03-10 08:39:41

    gość: ~MarianOrański

    O ile dobrze pamiętam to radni głosowali, ale za autem dla gminy, a nie wójta. Dlaczego zatem auto nie jest obklejone logiem gminy albo nie jest zrobiona na nim reklama pałacu? Przecież wójt zawsze podkreśla, na każdym kroku, że pałac to wizytówka i trzeba się nią chwalić.

  • 2017-03-10 09:59:46

    gość: ~czytelnik

    W sytuacji gdy występuje wiele niedomówień i niejasności przy zakupie samochodu , prosiłbym osoby kompetentne o rzetelne przedstawienie jak doszło do tego zakupu , społeczeństwo powinno być poinformowane jak wydaje się środki publiczne , a to dlatego żeby wyeliminować wszystkie niedomówienia .
    Wszystko zaczęło się na jednej z sesji na której uchwalono że przeznacza się kwotę 30 tys na zakup samochodu tzw. busa .
    Na kolejnej sesji przedstawiono inną uchwałę z inną kwotą na zakup samochodu oraz umieszczono w niej zapis o przeznaczeniu środków dla nauczycieli . Uchwała ta nie uzyskała większości , więc zwołuje się sesję na następny dzień na której ponownie przedstawia się uchwałę
    do akceptacji .
    I zadaje pytania ; dlaczego do uchwały o przeznaczeniu środków na zakup samochodu , umieszczono zapis o środkach dla nauczycieli.
    Czy to prawda że zakupu samochodu dokonano zanim przyjęto uchwałę .
    Dla jasności proszę o ujawnienie kwoty za którą dokonano zakupu .


  • 2017-03-10 13:05:01

    gość: ~cyceron

    A kto ma Ci udzielić tej odpowiedzi? Radni opozycyjni, którzy boją się pytać wójta o konkrety, a on spławia ich monologami trwającymi po 10-15 min, gdzie brak jest jakichkolwiek konkretów, a w kółko powtarzanie tego samego językiem uczonego?

    Radni z autem dali się wycyckać jak dzieci, którym mówi się, że zrób to i to, a będziesz miał to i to. Gnaczy wychwalał Czernieca pod niebiosa jaki to on dobry bo auto kupi, ale gdzie w tej jego główce się uroiło i skąd, że będzie to auto osmioosobowe dla ZGK to nie mam pojęcia.

  • 2017-03-10 14:25:57

    gość: ~Mieszkamiec

    JA UWAŻAM ŻE MIEJSCEM DO UDZIELANIA ODPOWIEDZI NA ZADANE PYTANIA ORAZ INNE TEMATY NURTUJĄCE SPOŁECZEŃSTWO , JEST BIULETYN INFORMACYJNY GMINY KAMIENIEC
    TO W NIM POWINNO WYJAŚNIĆ SIĘ JAK PRZEBIEGAŁ ZAKUP SAMOCHODU I INNE INFORMACJE JAK CHOĆBY ILE SPRAW SĄDOWY ODBYŁO SIĘ Z UDZIAŁEM W JAKICH TEMATACH I JAKI JEST ICH WYNIK ITP ,A NIE OGLĄDANIE WÓJTA I RADNYCH JAK WPATRZONI SĄ W NURT RZEKI .
    A LANSOWAĆ NOŻNA SIĘ W RÓŻNYCH KATALOGACH ,NAPRZYKŁAD W KRAJOZNAWCZYCH .

  • 2017-03-10 14:23:56

    gość: ~czytelnik2

    ZARZĄDZENIE Nr 376/2016 w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie
    6 grudnia 2016r MIKOŁAJ
    Załącznik nr 2 do zarządzenia 376/2016
    Dział 750 - Rozdział 75023 - Paragraf 6060
    przed zmianą 65 000 ( zmiana + 69 900 ) i po zmianie mamy 134 900,00 zł :)

    Link:
    http://bip.kamienieczabkowicki.eu/wp-content/uploads/2016/12/Za%C5%82%C4%85cznik-nr-2-do-zarz%C4%85dzenia-nr-376.xls

    Link:
    http://bip.kamienieczabkowicki.eu/komunikaty/zarzadzenie-nr-3762016-wojta-gminy-kamieniec-zabkowicki-z-dnia-06-grudnia-2016-roku/

  • 2017-03-10 09:42:52

    gość: ~gość ad 1

    Ty Gracjanie widzę, że dosięgasz do pięt wójtowi,bo dobrze liżesz.Może wyżej też dosięgniesz!

  • 2017-03-10 12:08:37

    gość: ~Kariu

    -Cała siła człowieka pochodzi z je­go sta­nu umysłu , naj­ważniej­szą cecha ludzi suk­ce­su jest de­ter­mi­nac­ja , ... de­bil z niepo­hamo­waną de­ter­mi­nacją będzie miał większy po­ten­cjał niż ge­niusz z depresją
    -Ileż wygłoszo­nych cy­tatów o tym, że liczy się wnętrze, a nie wygląd, a tu nag­le po­jawia się fa­cet z czer­wo­nymi włosa­mi i wszys­cy krzyczą: ,, Co za debil!"
    -Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

    -nie słuchaj ko­goś , kto uważa się za mądre­go-to zaz­wyczaj głupek z prze­rośniętym ego. Słuchaj siebie i te­go które­go ty do­ceniasz , tyl­ko on zo­baczy ile w so­bie zmieniasz
    -Niektórych rzeczy nie war­to mówić ni­komu.
    Zaw­sze znaj­dzie się ja­kiś głupek, który to wyśmieje.

    -Ballada o głupku

    Chodzi po mieście głupek – niecnota
    robi głupoty
    pisze głupoty
    - wśród ludzi za to ma wielki poklask.

    Rozśmiesza wszystkich, gdy się obudzi
    poprawia humor
    więc mu dziękują
    - ty jesteś dobry…chwalą go ludzie.

    Zbrzydła głupkowi taka robota
    już go to drażni
    zaczął poważnie
    - a ludzie na to; jesteś idiota.

    Sfrustrował się głupek, oczy przewala
    myśli; kto lepszy
    kto lepiej pieprzy
    czy mądry głupek, czy głupi mądrala.

  • 2017-03-10 12:06:33

    gość: ~Dani

    Znam też osobę która uprawiała działalność handlową na mieniu PKP.

  • 2017-03-10 12:19:09

    gość: ~ożarak

    Czerniec ty chciałbyś wprowadzić dyktat? Weź chłopie oprzytomnij, bo z demokracją to ty masz niewiele wspólnego, bełkoczesz coś tam na tych sesjach w czym nie widać żadnego sensu - jakiś niedoszły ksiądz się w tobie uaktywnia? Masz tam kilku przydupasów którzy łykają ten twój bełkot, którzy myślą, że mądrze facet mówi, bo nie wiadomo o czym - taki mają po prostu intelekt, a do tego myślą oooo facio w gajerku - szacun, w akwizycji to ty byś zrobił karierę. Zainstalowałeś się jak robak w komputerze i myślisz że jesteś nieomylny? A jak tam te twoje wnioski do prokuratury do której poleciałeś jak dziecko?

  • 2017-03-10 12:59:39

    gość: ~henio

    jak ktoś nie widział gminnej propagandt to niech zobaczy jak radny rysiu zmartwiony nad mostem stoi i rozpacz że do końca roku po wódeczke do okoła musi jeżdzić takimi ludżmi czerniec się otoczył i sito w głowach porobił

  • 2017-03-10 14:28:56

    gość: ~marchewa

    b.wazne w tej sprawie jest to-gdzie mati i marysia wysla pisma??i ile ==uprzejmie donosze==bedzie tych zatroskanych listow,tego trzeba pilnowac bo to decyduje o przyszlosci gminy

  • 2017-03-10 16:14:02

    gość: ~zielona pietruszka

    Mesje Dominiku, skoro już większość Rady wykopała Mesje z lukratywnej i prestiżowej fuchy przewodniczącego skorzystaj z okazji ,że czasu dla siebie masz więcej to warto co nieco się podszkolić z obowiązujących w III RP ustaw .Szczególnie przydatna jest jak się zabiera głos publicznie znajomość Ustawy o samorządzie gminnym, dobrze by było liznąć co nieco Kodeksu wyborczego ,że nie wspomnę o podstawowej znajomości Konstytucji i Ustawy o dostępie do informacji publicznej. W swojej naiwności i bezgranicznej wiary w moc umysłu Mesje, nie pytam o znajomość praw i obowiązków radnego , to się rozumie samo przez sie ,że Mesje te prawa zna od podszewki a obowiązki traktuje nad podziw rzetelnie. Aczkolwiek czytając protokoły z sesji ,to co Mesje rozpuścisz język to obsuwa, no sorry ale jak się nie ma nic do powiedzenia to może lepiej milczeć , nieprawdaż ? Mesje Dominik z treŚci tego artu wynika coś się Mesje zaangażował w sposób no wprost niebotyczny co by utrącić radnego z przeciwnego obozu, no nie z waszej PRAWORZĄDNYCH sitwy . Jakby tematu propagandowo nie obrabiać , ukryć przecież nie sposób ,że chodzi o to aby to PRAWORZĄDNI byli górą a dokładniej Mesje pryncypał , któremu nieba gotowiście przychylić. Toż przecież najgłupszy gimbaza nie uwierzy ,że PRAWORZADNYM o praworządność biega .Całe to bajdurzenie o dobru wspólnym , publicznym etc. dla którego to ponoć działasz Mesje z zespołem PRAWORZADNYCH można sprowadzić do cytatu z Stanisława Lema ( wiem trudny pisarz) a wykłada się to tak ;”Tyle w was dobra ,ile w tramwaju, który dlatego nie może cię przejechać gdy stoisz na chodniku, bo…..z szyn nie wyskoczy”. Wracając do Mesje głoszonych na sesjach prawd objawionych, to cosik mi się wydaje jakoby z PRAWORZĄDNOSCIĄ nie było im po drodze, no chyba że żyjemy w jakiejś alternatywnej ( wiem trudne słowo ) rzeczywistości, prościej w równoległym świecie. Mesje wywody mogą też świadczyć co gmina ogłosiła niepodległość i rządzi się własnymi prawami, no to musiałem ten doniosły fakt przeoczyć , a to sorry. Mesje Dominik wprawdzie mocą decyzji Rady jak już wcześniej pisałem wykopany zostałeś z tak absorbującego zajęcia jak bycie Przewodniczącym ,niemniej i tak masz Mesje możliwość wykazania się jaki to jesteś PRAWORZĄDNY. Cóż zatem stoi na przeszkodzie aby zadbać o dobro nasze wspólne ,czyli wydatkowanie publicznego grosza. Wystarczy aby Mesje Dominik jako członek Komisji Rewizyjnej zapytał swego pryncypała gdzież to on WOJAŻOWAŁ i po co służbowym autkiem gminy Toyota Avensis nr rej DZA 88 WN , dla przykładu w dniach 11-12,( 13-15 lipca wyjazd do Warszawy) 17-18-19 , 25-26 lipca i 1-2 ,8-9,22-23,29-30-31 sierpnia 2015 r.do Wrocławia ? Trzeba trafu co wyjazdy te włodarz gminy odbywał w weekendy ?Może w przeciwieństwie do innych radnych Mesje Dominik zdoła od pryncypała wydobyć przy okazji tych wojaży informację : jakie to zadania samorządowe wykonywał wójt w tych dniach ? Kto , a także w jakim celu i dokąd wystawił wójtowi polecenie wyjazdu służbowego ( delegacje ) i na jaki środek transportu? Jaki był wynik podjętych w tych dniach działań wójta względnie jaką konkretnie korzyść samorządowi gminnemu przyniosły wyjazdy wójta w tych dniach ? To by było Mesje Dominik …….na razie ,zadanie domowe na weekend. Odezwę się jeszcze.Pa

  • 2017-03-10 17:20:03

    gość: ~marchewa

    mati skad masz tak dokladne dane??ile godzin dziennie zajmuje ci ta tworczosc literacka?to twoje jedyne hobby??

  • 2017-03-10 17:26:01

    gość: ~mazon

    w myśl obowiązujących przepisów nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy z wójtem należy do przewodniczącego rady .
    Do obowiązków przewodniczącego rady należy zapoznanie wójta m.in:
    O OBOWIĄZUJĄCYM GO CZASIE PRACY
    TERMINACH WYPŁAT WYNAGRODZENIA
    ZE SPOSOBEM POTWIERDZANIA OBECNOŚCI W PRACY
    WYMIARZE PRZYSŁUGUJĄCEGO MU URLOPU WYPOCZYNKOWEGO
    DŁUGOŚCI OKRESU WYPOWIEDZENIA
    JAK RÓWNIEŻ O UKŁADZIE ZBIOROWYM PRACY , KTÓRYM WÓJT JEST OBJĘTY

  • 2017-03-10 17:42:18

    gość: ~do marchewy

    Marchewa poczekaj do jesieni na pewno cie wykopią i przerobią na paszę ,jak bedziesz w dobrej jakości dla ...koni,osobiście powatpiewam czy świniom byś smakował.Pa . PS.Szanowny "Mazonie " błądzisz w niektórych tu przypisanych obowiazkach Przewodniczącego, np. umowa cywilno prawna o wykorzystywaniu prywatnego samochodu wójta do celów służbowych i przysługujacy z tego tytułu ryczałt to juz domena SEKRETARZA Gminy

  • 2017-03-10 18:56:36

    gość: ~Haniss

    -jak się wszyscy zbierzemy narcyza na taczkach wywieziemy

    -Nie dyskutuj z debilem!
    Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  • 2017-03-10 19:34:35

    gość: ~Czytelnik

    Czytam poprzedni wpis i w źadym punkcie nie znalazłem wzmianki o sochodzie

  • 2017-03-10 19:46:31

    gość: ~lex

    Do obowiązków przewodniczącego należy zapoznanie wójta m.in.
    z obowiązującym go czasem pracy, terminami wypłaty wynagrodzenia czy
    ze sposobem potwierdzania obecności w pracy
    Do 2002 r. o tym, czy wójt wykonywał swoje obowiązki w ramach stosunku pracy czy społecznie, decydował statut gminy. Obecnie wraz z wyborem na stanowisko wójta obligatoryjnie łączy się zatrudnienie. W przeszłości pojawiały się wątpliwości, kto jest pracodawcą wójta: gmina, rada gminy czy urząd gminy. Aktualnie obowiązująca ustawa z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (dalej u.p.s.) nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości. Pracodawcą wójta jest urząd gminy (art. 8 ust.1). [srodtytul]Pracodawca, czyli kto[/srodtytul] Jako jednostka organizacyjna urząd nie może jednak bezpośrednio (per se) wykonywać czynności z zakresu prawa pracy. Zgodnie zatem z art. 31 kodeksu pracy (dalej k.p.) czynności w sprawach z zakresu prawa pracy dokonuje zań osoba lub organ zarządzający tą jednostką albo inna wyznaczona do tego osoba. Osobą zarządzającą urzędem gminy (kierownikiem urzędu) jest wójt (art. 33 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym). Z uwagi na zakaz zawierania czynności prawnych z samym sobą wójt nie może jednak być podmiotem uprawnionym do dokonywania wobec siebie czynności w sprawach z zakresu prawa pracy. Musi to zatem być kto inny. Przepisy wcześniejszej ustawy o pracownikach samorządowych (z 22 marca 1990 r.) opierały się na koncepcji, wedle której dokonywanie czynności z zakresu prawa pracy wobec wójta należało do rady gminy. Ustawa dopuszczała jednak możliwość scedowania tych kompetencji przez radę na jej przewodniczącego. Później dopuszczalność cesji ograniczono przez to, że do wyłącznej (a więc niepodlegającej cesji) kompetencji rady zastrzeżono sprawy związane z wynagrodzeniem wójta. Nowa ustawa zdywersyfikowała te kompetencje. W myśl jej postanowień czynności tych dokonują aż trzy podmioty:
    - przewodniczący rady – gdy chodzi o nawiązanie i rozwiązanie stosunku pracy; - rada gminy – w sprawach związanych z wynagrodzeniem; - osoba zastępująca albo sekretarz gminy – w pozostałych sprawach. [srodtytul]Oświadczenie woli stron[/srodtytul] Nawiązanie stosunku pracy jest czynnością prawną, w wyniku której stosunek ten powstaje. Kodeks pracy normuje ją w art. 11 i 29. Ten ostatni przepis dotyczy zasadniczo umowy o pracę, jednak z mocy ust. 5 stosuje się odpowiednio do stosunków pracy nawiązanych na innej podstawie niż umowa o pracę, a więc także na podstawie wyboru. Z przepisów tych wynika, co następuje.
    Warunkiem nawiązania stosunku pracy bez względu na podstawę prawną tego stosunku jest złożenie zgodnego oświadczenia woli przez pracodawcę i pracownika (art. 11 k.p.). Oświadczenie woli pracodawcy wymaga zawsze formy pisemnej (art. 29 § 2 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=76037]k.p.[/link]). Oświadczenie woli pracownika może być złożone w sposób dorozumiany, np. poprzez podjęcie czynności właściwych rodzajowi pracy ([b]wyrok SN z 31 sierpnia 1977 r., I PRN 112/77[/b]). Dzień, w którym zostaną złożone oba oświadczenia, jest dniem nawiązania stosunku pracy. [srodtytul]Warunki pracy i płacy[/srodtytul] Integralnym elementem oma-wianego aktu jest ustalenie warunków pracy i płacy. Te ostatnie, obejmujące określenie wysokości wynagrodzenia i wskazanie jego składników, określa w sposób wiążący przewodniczącego rada gminy. Do przewodniczącego rady należy natomiast określenie warunków pracy, w szczególności: wskazanie rodzaju pracy, miejsca jej wykonywania, wymiaru czasu pracy i terminu jej rozpoczęcia (art. 29 § 1 k.p.). Praktycznie oznacza to konieczność sporządzenia odpowiedniego dokumentu, podpisania go przez przewodniczącego rady i doręczenia wójtowi, a także odebrania oświadczenia woli wójta (np. przez zaparafowanie przez wójta kopii dokumentu) i złożenia kopii do jego akt osobowych. [srodtytul]Obowiązki informacyjne[/srodtytul]
    Przewodniczący powinien również wykonać obowiązki, które na pracodawcę nakłada art. 29 § 3 k.p. Chodzi o pisemne poinformowanie wójta, nie później niż w ciągu siedmiu dni od dnia nawiązania stosunku pracy, o: - obowiązującej wójta dobowej i tygodniowej normie czasu pracy, - częstotliwości wypłat wynagrodzenia za pracę, - wymiarze przysługującego mu urlopu wypoczynkowego, - długości okresu wypowiedzenia, jak również o
    - układzie zbiorowym pracy, którym wójt jest objęty. Natomiast ze względu na to, że urzędy gmin zatrudniają więcej niż pięciu pracowników, a więc mają obowiązek ustalenia regulaminu pracy, na przewodniczącym nie ciąży obowiązek informowania wójta o dodatkowych warunkach jego zatrudnienia, o których mowa w art. 29 § 3 k.p., jak np. przyjęty w urzędzie sposób potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy. Poinformowanie wójta gminy o pozaregulaminowych warunkach jego zatrudnienia może nastąpić przez pisemne wskazanie mu odpowiednich przepisów prawa pracy (art. 29 § 31 k.p.). W podobny sposób może mu być przekazana informacja o zmianie tych warunków (art. 29 § 33 k.p.). [i]Autor jest profesorem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach[/i] [i]Podstawa prawna: [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=292862]ustawa z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (DzU nr 223, poz.1458)[/link][/i]

  • 2017-03-10 21:23:52

    gość: ~Czytelnik2

    Do czytelnika:
    1. Sesja nr 30: Wprowadzenie nowego zadania: zakup samochodu służbowego na potrzeby urzędu Gminy ( 30 tyś zł )
    2. Między sesjami: 6 grudnia MIKOŁAJ, zarządzenie wójta Nr 376/2016 środki zwiększono
    Link:
    http://bip.kamienieczabkowicki.eu/wp-content/uploads/2016/12/Za%C5%82%C4%85cznik-nr-2-do-zarz%C4%85dzenia-nr-376.xls
    3. Prawnie można było kupić samochód , a moralnie to pytanie do zwolenników i przeciwników
    ( Radni chcieli np. 8 osobowy, nie zapisali prawidłowo w uchwale i... )
    4. Sesja nr 31: nieuchwalona uchwała w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na rok 2016.
    5. Sesja nr 32: uchwalona uchwała w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na rok 2016.

    W jednej uchwale łatwiej uchwalić wszystko ( jak nie uchwalicie to np. Szkoła się nie rozliczy :))

    Koszt nowego samochodu służbowego to ponad 60 tysięcy złotych + stara Toyota. = ok. 100 tysięcy zł.

  • 2017-03-10 20:52:46

    gość: ~ffffuuu

    Co Ty wymagasz od Krekory odwagi? przecież jak on miałby takie pytanie zadać to by najpierw obfajdał się po same uszy ze strachu:)

  • 2017-03-10 21:04:26

    gość: ~marchewa

    mati czy ty robiles wstepne przymiarki co do probnych badan na sobie wzgledem-adhd-?moze nie jest jeszcze za pozno,prosze cie sprobuj,moze jest jeszcze jakis ratunek dla ciebie,moze zorganizujemy jakas akcje dla ciebie,bo z tego co demonstrujesz jest niedobrze z toba chcemy ci pomoc

  • 2017-03-10 21:17:08

    gość: ~fuuuu

    marchewa zawsze na straży, dyżur masz?

  • 2017-03-10 21:21:45

    gość: ~zielona pietruszka

    Mesje Dominik,jak tam z obecnym rozliczaniem wyjazdów nowiutkiej Toyoty,jest poprawa ?
    Z wystąpienia pokontrolnego NIK z dnia 25.09.2013 r. Nr i tytuł kontroli S/13/001

    W działalności kontrolowanej jednostki w przedstawionym wyżej zakresie
    stwierdzono następujące nieprawidłowości:
    1. Nierzetelne rozliczanie zużycia paliwa w samochodzie służbowym Toyota
    Avensis za miesiące od marca 2012 r. do maja 2013 r. Rozliczenia te zgodnie z
    postanowieniami § 7 zarządzenia Wójta Gminy nr 73/2012 z 29 lutego 2012 r.
    ws. określenia zasad użytkowania i gospodarki paliwami płynnymi samochodów
    służbowych Urzędu Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim mają na celu ustalenie w
    ramach danego miesiąca przepału lub oszczędności paliwa w odniesieniu do
    przyjętej normy 7,5 litrów na 100 km. Przyjęty w Urzędzie algorytm obliczeń nie
    służy do ustalenia faktycznie zużytego w danym miesiącu paliwa, ponieważ nie
    odnosił się do rzeczywistego stanu paliwa na koniec okresu rozliczeniowego.
    Zarówno kierujący pojazdem służbowym, jak i rozliczający zużycie paliwa nie
    mieli wiedzy o rzeczywistym stanie paliwa w zbiorniku na koniec
    poszczególnych miesięcy. Zamiast ustalenia ww. stanu poprzez zatankowanie
    z końcem miesiąca zbiornika do pełna, faktyczne zużycie paliwa było w
    Ustalone
    nieprawidłowości
    22
    sporządzanych rozliczeniach wynikiem równania matematycznego, które jako
    stałą przyjmuje z góry narzuconą normę zużycia w wysokości 7,5 litrów. Dopiero
    w sytuacji, gdy otrzymany wynik był wyższy od wykazywanej w rozliczeniu sumy
    domniemanego stanu paliwa na początek miesiąca i ilości zakupionego paliwa
    w trakcie miesiąca (co matematycznie oznaczałoby, że w baku pozostała
    ujemna ilość paliwa), jako stałą ww. równania przyjmowano niższą normę np. 6
    litrów na 100 km. Powyższy sposób obliczania zużycia paliwa powoduje
    kumulację rzeczywistych oszczędności lub przepałów z poszczególnych
    miesięcy wyłączając możliwość ich ustalenia w odniesieniu do okresów
    rozliczeniowych.
    Osobami odpowiedzialnymi za nierzetelne rozliczanie zużycia paliwa
    w samochodzie służbowym Toyota Avensis byli: w roku 2012 (do rozliczenia za
    listopad) pan [...]26 były Inspektor w Referacie Planowania i Rozwoju Urzędu
    Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim, w roku 2013 (począwszy od rozliczenia za
    grudzień 2012 r.) pan [...]27 Kierownik Referatu Planowania i Rozwoju oraz Wójt
    Gminy p. Marcin Czerniec za cały okres ww. okres jako Kierownik jednostki oraz
    jedyna osoba, mająca do dyspozycji ww. samochód. Pan [...]28 wyjaśnił, iż Wójt
    Gminy jako kierujący ww. pojazdem, nie nawiązał z nim współpracy celem
    rzetelnego rozliczania paliwa. Z kolei Pan [...]29 stwierdził, że przejął sposób
    rozliczania paliwa po swoim poprzedniku. Wójt w swoich wyjaśnieniach wskazał,
    że przyjęty sposób rozliczania paliwa był prawidłowy, a tankowanie zbiornika
    paliwa do pełna mogłoby spowodować uszkodzenie pojazdu .Wyjaśnienia
    Wójta, zdaniem NIK, nie zasługują na uwzględnienie

  • 2017-03-10 21:44:15

    gość: ~fuuu

    Ty Czerniec to chyba studia prawnicze kończyłeś u księdza Rydzyka, bo prawnik z ciebie jak z koziej doopy trąba a i jeszcze mechanik sie w tobie obudził "tankowanie zbiornika paliwa do pełna mogłoby spowodować uszkodzenie pojazdu"

  • 2017-03-10 21:43:52

    gość: ~Połowa

    Wszyscy użytkownicy samochodów zgodnie z tym co
    wyjaśnił wójt a on uważa jest wszechwiedzący , nie tankójcie samochodów do pełna bo możecie je uszkodzić .

  • 2017-03-10 21:49:22

    gość: ~Połowa

    Wszyscy użytkownicy samochodów zgodnie z tym co
    wyjaśnił wójt a on uważa jest wszechwiedzący , nie tankójcie samochodów do pełna bo możecie je uszkodzić .

  • 2017-03-10 22:18:22

    gość: ~zielona pietruszka

    Mesje Dominik prosze o komentarz jeśli łaska,w końcu Mesje z Praworządnych nieprawdaż ?
    2 Zbyt wysokie koszty zakup dwóch letnich opon za cenę 2.002,44 zł brutto, tj.
    1.001,22 zł za jedną oponę. W złożonych wyjaśnieniach Wójt podał, że zakup ten
    podyktowany był względami bezpieczeństwa oraz dbałością o majątek Gminy.
    Zdaniem Wójta zgodnie z warunkami gwarancji montowane opony powinny
    spełniać warunki techniczne użytkowania ustalone przez producenta auta,
    a dodatkowo wszelkie naprawy auta powinny być dokonywane przez uprawniony
    serwis Toyota. Informacje uzyskane od czterech autoryzowanych dealerów
    Toyoty na Dolnym Śląsku, w tym [...]30 Sp. z o.o. wskazują, że zakup i montaż
    ww. opon o identycznych parametrach, tj. 205/60 R16 V 92, niezależnie od ich
    producenta, dokonane poza siecią autoryzowanych serwisów obsługi Toyota nie
    wpływają na bezpieczeństwo użytkowania, ani utratę gwarancji samochodu.
    Ponadto zgodnie z tymi informacjami zamiennikiem dla ww. opon w ramach sieci
    26 Tajemnica ustawowo chroniona na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej
    (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.). Wyłączenie dokonane przez NIK ze względu na prywatność osoby fizycznej.
    27 Tajemnica ustawowo chroniona na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej
    (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.). Wyłączenie dokonane przez NIK ze względu na prywatność osoby fizycznej.
    28 Tajemnica ustawowo chroniona na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej
    (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.). Wyłączenie dokonane przez NIK ze względu na prywatność osoby fizycznej.
    29 Tajemnica ustawowo chroniona na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej
    (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.). Wyłączenie dokonane przez NIK ze względu na prywatność osoby fizycznej.
    30 Tajemnica ustawowo chroniona na podstawie art. 5 ust 2 uodip, w zw. z art. 11 ust. 4 uoznk. Wyłączenie dokonane przez
    NIK w interesie przedsiębiorcy.
    23
    autoryzowanych dealerów mogły być produkty w cenach brutto 404,00 zł,
    611,00 zł, 667,00 zł, 676,25 zł, 685,00 zł. Z kolei na podstawie informacji od
    wiodącego na rynku internetowego sprzedawcy opon stwierdzono, że identyczny
    model, jak ten zakupiony przez Gminę, był w okresie zakupu dostępny za cenę
    519,00 zł brutto. Biorąc pod uwagę średnią ww. cen w wysokości 594,00 zł za
    jedną oponę Najwyższa Izba Kontroli stwierdza, że zakup dwóch opon za
    jednostkową cenę 1001,22 zł był niegospodarny.
    (dowód: akta kontroli str. 467-469 - faktura nr 100/02863/12/1/040 z 15.09.2012 z dowodem
    zapłaty, str. 464-465 - wyjaśnienia Wójta ws. zakupu opon letnich, str. 413-416, 481 -
    informacje od dealerów Toyoty, str. 482 - notatka służbowa z rozmowy z infolinią [...]31, str.
    483 - mail od [...]32, str. 484 - protokół ustnych wyjaśnień p. [...]33 byłego pracownika

  • 2017-03-10 22:41:52

    gość: ~co

    to chyba opony do ciągnika siodłowego były?

  • 2017-03-10 22:45:29

    gość: ~Dealer

    Takie poczynania wołają o pomstę do nieba.

  • 2017-03-10 22:51:53

    gość: ~gnom

    Wójt podał, że zakup ten podyktowany był względami bezpieczeństwa oraz dbałością o majątek Gminy.

    NIK stwierdza Najwyższa Izba Kontroli stwierdza, że zakup dwóch opon za
    jednostkową cenę 1001,22 zł był niegospodarny.

    Czerniec ty sobie jaja z ludzi robisz? Ty jeszcze śmiesz mówić że dbasz o majątek gminy???? Chłopie skąd ty te opony wytrzasnąłeś z BMW Dudy?

  • 2017-03-10 22:50:05

    gość: ~CBA

    Wy sobie tylko możecie po narzekać i nic nie zrobicie narcyz ponoć ma układy z prokuratorem, który wszystko zamiata pod dywan.

  • 2017-03-10 22:58:51

    gość: ~topo

    powinieneś za tą niegospodarność na taczkach wyjechać, gospodarzu za dyche i możesz sobie latać i strzelać z ucha do prokuratury ile wlezie, coś mi się wydaje że ty się niedługo będziesz tam tłumaczył za te twoje poczynania

  • 2017-03-10 23:06:57

    gość: ~wierny

    Wcześniej zapoznałem się z wiedzą wójta w temacie tankowania a że on jest "najmądrzejszy" w tej gminie więc dostosowałem się i tankuje tylko po dwa litry z obawy żeby kalbulator nie wkręcił się wibilator przez co zostanie zablokowana glas szajba a efekt końcowy będzie taki że nadwozie odpadnie od podwozia.

  • 2017-03-10 23:38:04

    gość: ~HaHa

    Gościnność, serdeczność i otwartość - taka była atmosfera dzisiejszego spotkania z okazji Dnia Kobiet w Sołectwie Mrokocin. Takich cudownych chwil nigdy za wiele i za nie bardzo dziękuję! Radny Ryszard Kleniuk, który był ze mną również pozdrawia uczestniczki tego przemiłego wieczoru.

    Wczoraj, oczywiście z racji Dnia Kobiet odbyło się bardzo miłe i bardzo starannie przygotowane spotkanie w Sołectwie Sławęcin. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich włożyły ogrom pracy i wiele ❤ w organizację i przebieg tego ciepłego wieczoru. Cieszę się, że mogłem wyrazić Paniom szacunek i wdzięczność za ich zaangażowanie – także w całość życia naszej małej ojczyzny.
    Wraz ze mną byli obecni panowie radni Ryszard Kleniuk oraz Lucjan Koper – jednocześnie sołtys. Niewątpliwie tego rodzaju spotkania, poza serdeczną atmosferą, są świetną okazją, by zwyczajnie i otwarcie porozmawiać o tym, co jest ważne dla nas wszystkich. Dziękuję z serca za ten dobry czas

  • 2017-03-11 09:38:40

    gość: ~BCŚ

    Na pewno nawciskał tym panią kitu w swoim stylu z tym drugim nie podważalnym autorytetem , a przysłowie mówi z kim przystajesz takim się stajesz.

  • 2017-03-11 00:12:42

    gość: ~Kobieta

    Wszyscy wiemy źe nalepiej co panu
    wychodzi z całej pana działalności to takie spotkania.
    Ale wychwalając siebie pomylił pan strony na tej stronie powinien pan wyrazić szacunek i ubolewanie za to co uczynił pan radnem szulinowi

  • 2017-03-11 00:49:18

    gość: ~Ares

    Wójt Marcin Czerniec, jako jeden z pomysłodawców przekształcenia wsi Kamieniec Ząbkowicki w miasto, przedstawił radnym projekt uchwały w sprawie wyrażenia woli uzyskania praw miejskich przez miejscowość. Przyznał, że niesie to za sobą spore zalety i podkreślał, że mieszkańcy, którzy mają obawy powinni być spokojni, gdyż ewentualna zmiana nie odbije się na ich budżecie. Kamieniec Ząbkowicki jeżeli stanie się miastem to nadal będzie mógł korzystać z funduszy przysługującym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a ponadto miałby się stać miejscem jeszcze bardziej otwartym na ewentualnych inwestorów. Uzyskanie praw miejskich miałoby też podnieść prestiż gminy.
    Radni "opozycyjni" nie wyrazili sprzeciwu, jednak na wniosek Marty Syposz podjęli decyzję o tym, aby uchwała została skierowana do analiz w komisjach stałych rady. Mateusz Gnaczy wnioskował, aby wśród mieszkańców zostały przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie i żeby dopiero po zapoznaniu się ze zdaniem społeczeństwa radni podjęli decyzję. Ryszard Bierut zaznaczył, że można podjąć uchwałę intencyjną, podobnie jak zrobiła to rada powiatu w sprawie zamiaru likwidacji szkoły ponadgimnazjalnej w Kamieńcu Ząbkowickim i wcale nie będzie oznaczało to ostatecznej decyzji w sprawie. Ostatecznie temat ma powrócić za kilka miesięcy.
    Niektórzy z obecnych na sali obrad byli zdziwieni, że radni "opozycyjni" nie wyrazili zdania w sprawie będącej przedmiotem uchwały. - W jaki sposób mam w imieniu mieszkańców wyrazić wolę lub jej brak, skoro do dnia, w którym odbyła się sesja takich konsultacji nie przeprowadzono? Absurdalna, kuriozalna, niezręczna sytuacja – kwituje Mateusz Gnaczy, opozycjonista.

    ICKI, PRAWA MIEJSKIE, MARCIN CZERNIEC

  • 2017-03-11 08:52:58

    gość: ~NIK

    No ale panowie spójrzcie na to wszystko realnie, jest wielką przesadą nazywać się gospodarzem i głosić dbałość o majątek gminny, a jednocześnie się kupuje dwie opony za 2 tyś złotych. Przecież to trzeba być jakimś odrealnionym gościem. Inne opony nie miały atestu, a może wójt weekendami się gdzieś ściga na jakimś torze we Wrocławiu w popularkach? No w tej sytuacji zakup opon trzeba uznać za zasadny.

  • 2017-03-11 22:26:50

    gość: ~CBA

    Czy władza daje mądrość rządzenia ?
    Czy decyzje podejmowane przez władze są w interesie społeczeństwa ?
    O co tak zawzięcie walczą radni i wójt ?

    Gdy nie wiadomo, o co chodzi to wiadomo, że o d..ę i pieniądze .

  • 2017-03-13 08:09:53

    gość: ~Mieszkaniec

    Przyczepiliście się do tych opon. W serwisach w tamtych czasach były takie ceny bo nie było jeszcze handlu oponami w internecie w każdym razie nie na taką skalę. Do tej pory ceny są tam średnio dwa razy wyższe, a że był kapeć którego nie da się naprawić( przecięte nożem ) trzeba było kupić nową oponę. W serwisie nie mieli takiej samej więc trzeba było kupić dwie żeby były takie same na jednej osi. Gdzie tu afera ??

  • 2017-03-13 09:44:43

    gość: ~Pdk

    Nie ośmieszaj się takie bajki możesz opowiadać dziesięcolakowi , ja dziesięć lat temu kupowałem komplet opon renomowanego producenta o większym rozmiarze za 1.500 zł

  • 2017-03-13 11:25:02

    gość: ~tańszych nie było

    Ty tak sam siebie jesteś doorny , czy to z polecenia piszesz głupoty usprawiedliwiające niefrasobliwość w wydawaniu nieswoich ,publicznych pieniędzy.Łątwo sie wydaje publiczny grosz, nic sie robi albo niewiele i za nic się nie odpowiada,to główna cecha naszych włodarzy chciałoby sie napisać "lodziarzy" .Pytanie tylko skąd sie biorą ci wszyscy apologleci ich poczynań czy ta sa tylko doornie czy typowi wazeliniarze , gotowi za ochłap z pańskiego stołu rów wylizac

  • 2017-03-13 17:31:38

    gość: ~Mieszkaniec

    Teraz nie kupisz w tej cenie normalnego kompletu chyba że jakieś 13 wiec nie pisz głupot

  • 2017-03-13 23:37:34

    gość: ~Mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    Jaki rozmiar opon i jakiej firmy kupiłeś ze te 1500 zł ?

REKLAMA