Kruszelnicki halowym mistrzem Polski w tenisie na wózkach

Tadeusz Kruszelnicki

Tadeusz Kruszelnicki fot.: Ziębicki Klub Tenisowy

Tadeusz Kruszelnicki mocnym akcentem zakończył 2014 rok. W XIX Halowych Mistrzostwach Polski ziębiczanin wywalczył kolejny złoty medal.

Impreza odbywała się w listopadzie w Drzonkowie koło Zielonej Góry. W finale gry pojedynczej niepełnosprawny tenisista z Ziębic pokonał w dwóch setach 7:6 (-4), 6:2 Kamila Fabisiaka – 30-letniego reprezentanta zespołu SIKT Płock. Znacznie cięższą przeprawę Kruszelnicki miał w półfinale, gdzie w trzysetowym boju wyelminował również zawodnika z Płocka – Piotra Jaroszewskiego. Pierwszego seta ziębiczanin przegrał po tie-breaku 6:7 (-7), w drugim zwyciężył 6:0, a w decydującej partii wygrał po tie-breaku 7:6 (-6).

Dla 59-letniego Kruszelnickiego to kolejny sukces odniesiony w tym roku. W sierpniu wywalczył on mistrzostwo kraju w grze pojedynczej na kortach otwartych (mączka). Ponadto tenisista w 2014 roku z powodzeniem brał udział w takich turniejach jak:

International d' Italia - singiel - 3. miejsce, debel - 2. miejsce (partner Stefen Somerfeld, Niemcy)
Drużynowy Puchar Świata  -Turcja - 10. miejsce
Płock Orlen Poilish Open 2014  - singiel - 3. miejsce (partner Marek Gergel
Słowacja Open - debel 2. miejsce (partner Marek Gergeli, Słowacja)
German Open - singiel - 3. miejsce, debel - 1. miejsce (partner Alfie Hewett, Wielka Brytania)
Austrian Open - debel - 3. miejsce (partner Stefen Somerfeld, Niemcy)

Wywiad z Tadeuszem Kruszelnickim w Expressie-Miejskim można przeczytać klikając tutaj: 18-krotny mistrz Polski z Ziębic.