Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Na sygnale

 • Ukradli 750 kg torów kolejowych

  2013-04-11 Powiat ząbkowicki

  Ukradli 750 kg torów kolejowych

  Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież torów z nieczynnego szlaku kolejowego. Za kradzież odpowiedzą przed sądem i grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności.

  liczba komentarzy 1

 • W płonącym budynku znajdowały się dwie butle z gazem

  2013-04-11 Rudnica

  W płonącym budynku znajdowały się dwie butle z gazem

  Wczoraj w godzinach wieczornych wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Rudnicy. Strażacy wynieśli z płonącego budynku dwie butle z gazem propan butan. Obawiano się, że może dojść do eksplozji.

  skomentuj

 • Dwa wypadki, jedna ofiara śmiertelna

  2013-04-09 Powiat ząbkowicki

  Dwa wypadki, jedna ofiara śmiertelna

  Nowy tydzień nie zaczął się pomyślnie na drogach powiatu ząbkowickiego. Przez ostatnie dwa dni miały miejsce dwa wypadki. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie poszkodowane zostały odwiezione do szpitala.

  skomentuj

 • Asystenci rodzin zatrudniani są na umowę zlecenie

  2013-04-09 Dolny Śląsk

  Asystenci rodzin zatrudniani są na umowę zlecenie

  Asystent rodziny to osoba, która ma wspierać ludzi nieradzących sobie w życiu. Jego głównym celem jest pomaganie rodzinom nawet tym, u których w domu nie zawsze jest bezpiecznie.

  liczba komentarzy 29

 • Sposób na złodzieja

  2013-04-09 Powiat ząbkowicki

  Sposób na złodzieja

  W każdym niemal miasteczku rozbudowują się hipermarkety i sieci handlowe. Wraz z coraz większą ich liczbą odnotowujemy coraz częstsze kradzieże. Najczęściej przedmiotem zaboru są artykuły spożywcze.

  skomentuj

 • Włamali się do 27 altanek

  2013-04-08 Kamieniec Ząbkowicki

  Włamali się do 27 altanek

  Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o włamania do co najmniej 27 altanek. W altankach tych nie było zbyt dużo do zabrania ale włamaniami spowodowali wiele szkody. Za włamania grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  skomentuj

 • Pożar altanki i płonąca sadza w kominach. Strażacki bilans tygodnia

  2013-04-08 Powiat ząbkowicki

  Pożar altanki i płonąca sadza w kominach. Strażacki bilans tygodnia

  W minionym tygodniu strażacy w powiecie ząbkowickim interweniowali 6 razy. Z tego 3 razy wyjechali do palącej się sadzy w kominie, płonącej altanki na ogródkach działkowych i płonącego kontenera. W Sulisławicach strażacy pomogli jednej z mieszkanek i wypompowali...

  skomentuj

 • „Zioła” dla ludzi, a ziarenka dla królika

  2013-04-05 Kamieniec Ząbkowicki

  „Zioła” dla ludzi, a ziarenka dla królika

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Kamieńca Ząbkowickiego, który jest podejrzany o posiadanie i udzielanie narkotyków. Jak twierdził mężczyzna, znalezione przy nim nasiona konopi, kupił dla królika. Za posiadanie grozi kara do 3 lat więzienia.

  liczba komentarzy 4

 • Przerażające dane zgonów podczas zimy

  2013-04-03 Dolny Śląsk

  Przerażające dane zgonów podczas zimy

  Od początku zimy z wychłodzenia zmarło 180 osób. Rok temu w tym samym czasie zamarzło 155 ludzi. W tym roku tlenkiem węgla z uszkodzonych piecyków zatruło się 88 osób. Policja, straż pożarna i ministerstwo spraw wewnętrznych (MSW) apelują o rozwagę podczas...

  liczba komentarzy 13

 • Wpadli podczas kradzieży przewodów

  2013-04-02 Gmina Ciepłowody

  Wpadli podczas kradzieży przewodów

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mienia. Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy, gdy na terenie jednego z zakładów w gminie Ciepłowody przygotowywali sobie do kradzieży znajdujące się tam przewody miedziane. Za czyn, o...

  skomentuj

 • Nowy komendant wojewódzki policji

  2013-04-02 Dolny Śląsk

  Nowy komendant wojewódzki policji

  Inspektor Wojciech Ołdyński został nowym komendantem dolnośląskiej policji. Zastąpił on na tym stanowisku Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę. Wojciech Ołdyński jest byłym komendantem wojewódzkim policji w Bydgoszczy.

  liczba komentarzy 3

 • Ponad 800 pijanych kierowców

  2013-04-01 Dolny Śląsk

  Ponad 800 pijanych kierowców

  Na Dolnym Śląsku trwają działania policji pod kryptonimem „Wielkanoc”. Funkcjonariusze badają trzeźwość kierowców, kontrolują prędkość jazdy i sprawdzają, czy pasażerowie mają zapięte pasy.

  liczba komentarzy 4

 • Zatrzymany za kradzież

  2013-03-27 Ząbkowice Śląskie

  Zatrzymany za kradzież

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o kradzież telefonu komórkowego, dokumentów i kart bankomatowych. Teraz złodziej stanie przed sądem.

  skomentuj

 • Strażacy ze Złotego Stoku na podium

  2013-03-27 Złoty Stok

  Strażacy ze Złotego Stoku na podium

  Strażacy reprezentujący Gminę Złoty Stok okazali się najlepsi w X Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych, który odbył się 16. marca w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach. Drugie miejsce przypadło strażakom z Gminy...

  skomentuj

 • Był słup i już go nie ma

  2013-03-25 Ziębice

  Był słup i już go nie ma

  Przy ul. Słowackiego doszło do groźnie wyglądającego zderzenia ze słupem betonowym samochodu osobowego. Słup stojący na chodniku od kilkudziesięciu lat pełnił rolę informacyjną dla mieszkańców gminy Ziębice.

  skomentuj

 • Chcę odzyskać towar lub wpłacone pieniądze

  2013-03-22 Powiat ząbkowicki

  Chcę odzyskać towar lub wpłacone pieniądze

  Policjanci coraz częściej otrzymują zgłoszenia o oszustwach dokonywanych poprzez Internet. Należy pamiętać o nieuczciwych sprzedawcach. Oszuści czyhają na swoje ofiary wykorzystując pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej nabytej...

  skomentuj

 • Zatrzymany z narkotykami i aparaturą do bimbru

  2013-03-08 Ząbkowice Śl.

  Zatrzymany z narkotykami i aparaturą do bimbru

  Ząbkowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SG oraz Izby Celnej znaleźli u 28 letniego mieszkańca gminy Ząbkowice Śl. narkotyki oraz aparaturę do produkcji alkoholu. Za przestępstwa mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem i grozi mu do 3 lat pozbawienia...

  liczba komentarzy 5

 • Schował się przed policjantami w ... wersalce

  2013-03-08 Ząbkowice Śl.

  Schował się przed policjantami w ... wersalce

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 44 letniego mężczyznę, który włamał się budynku i schował w wersalce… Za włamanie może teraz odpowiadać przed sądem i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  liczba komentarzy 8

REKLAMA