Express-Miejski.pl

Majówka w Bardzie

Podnoszenie beczki z.. wodą?

Podnoszenie beczki z.. wodą? fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Rozpoczęła się w sobotę zabawą taneczną przy zespole DUO z Pawłowic. W niedzielę natomiast od elementu pod hasłem „Bardo na fali", tj. konkurencji rozgrywanych na Nysie Kłodzkiej, m.in. w ramach Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Nysa Klodzka".

 

 

Z kolei na placu Kasztelańskim odbył się blok rekracyjno-rozrywkowy pod hasłem „Majówkowy zawrót głowy", połączony z Otwartymi Zawodami Strong Man 2010. Ponieważ wiadome było, że w majówkach uczestniczą całe rodziny, organizatorzy, zadbali o to, żeby impreza miała również charakter rodzinny. Dzieciom zapewniono atrakcje w postaci kącika z zabawami z gliną, „wiosennego malowania twarzy", czerpania papieru z filigranem herbu Barda.

Młodzieżowy Klub Sportowy RED DRAGON, poza Otwartymi Mistrzostwami, zorganizował rodzinne gry i zabawy. A ponieważ maj to miesiąc zakochanych, organizatorzy przygotowali też atrakcje, które były przeznaczone zarówno dla nich, jak i dla całych rodzin. Można było zrobić sobie pamiątkowe „zdjęcie w sercu", wylicytować ceramiczne serduszko, kupić ciasteczko z wróżbą. Rozpoczęła się też akcja typowania kandydatek na Miss Barda, która pojedzie na Międzynarodowe Wybory Miss Tarnowa Podgórnego.

Na majówce miała również miejsce akcja promocyjna dwóch projektów. Jeden - realizowany przez Bibliotekę z dotacji przyznanej w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse 2009", w ramach którego wykonano m.in. ciasteczka-lukrowane pierniki oraz wydano folder „Bardo.Szopka". Drugi, realizowany przez grupę „Twilight Zone Crew", tańczącą taniec break dance i działającą przy Centrum Kultury i Promocji. Projekt nosi tytuł „Poznaj siebie, pokaż swój styl, pokochaj Hip-Hop!", a jego najważniejszym elementem jest realizacja III edycji BBoy Sesji. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego programu „Make a connection". Grupa zaprezentowała się na majówce z popisem tanecznym w koszulkach zakupionych również w ramach tego projektu.

Olbrzymie zainteresowanie wzbudziły Otwarte Zawody Strong Man 2010 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bardo, których dodatkowym elementem były konkurencje o Puchar Nadleśnictwa Bardo.

Zwycięzcami zawodów byli: w konkurencji przetaczania opony: I miejsce - Krzysztof Biel, II miejsce - Jarosław Dziuba, III miejsce - Mirosław Chodasewicz. W pchnięciu kulą - I miejsce - Jacek Kuchciak, II miejsce - Mirosław Chodasewicz, III miejsce - Krzysztof Biel. W konkurencji „podnoszenia beczki" I miejsce zajęli ex aequo Jarosłakw Dziuba i Krzysztof Biel, II - Marek Bernaczek, a III miejsce również ex aequo - Mirosław Chodasewicz i Łukasz Drubkowski. W przeciąganiu liny z samochodem wzięli udział gościnnie uczestnicy spływu kajakowego z Towarzystwa Kajakowego „Ptasi Uskok" i wygrali miażdżącą przewagą, głównie liczebną.

W klasyfikacji generalnej konkurencji o Puchar Nadleśnictwa Bardo I miejsce zdobył Marek Bernaczek, II miejsce - Jacek Kuchciak, a  III miejsce - Łukasz Drubkowski.

Ogólnie majówka była udana, pogoda na szczęście dopisała, a przez Bardo przewinęła się ogromna liczba gości, głównie dzięki rozwijającej się turystyce kajakowej. Poza etapem Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Nysa Kłodzka" rozpoczęły się również spływy pontonowe organizowane przez firmę Ski Raft.

Rodzinny charakter majówki zakończyła w niedzielę 3. maja III Aukcja zabawek.

UMiG Bardo / Beata Szewczyk

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Majówka w Bardzie

  2010-05-05 12:11:40

  UMiG Bardo / Beata Szewczyk

  Rozpoczęła się w sobotę zabawą taneczną przy zespole DUO z Pawłowic. W niedzielę natomiast od elementu pod hasłem „Bardo na fali", tj. konkurencji rozgrywanych na Nysie Kłodzkiej, m.in. w ramach Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Nysa Klodzka".
   
   

 • 2010-05-07 19:33:48

  gość: ~anonim

  Witam
  miałem okazję gościć na tej majówce. Jak dla mnie majówka nie była udana... jak na miasto z prawami miejskimi to bym nie podejmował się robić takiej imprezy i na takim poziomie, opodal 10 km dalej było znacznie lepiej , a konkretnie mam na myśli w Kamieńcu Ząbkowickim , gdzie tam program imprez był o wiele bogatszy, tak wiedz władza z Barda powinna się uczyć i jeszcze raz uczyć lub mieć kogoś z głowa na karku co by zrobiła coś konkretnego, bo program imprezy był strasznie ubogi nie wspomnę o tych że zespołach które tam też grały, akustyka, forma nagłośnienia, scena?! bez komentarza.... Jestem optymista oby za rok było lepiej, możliwe że władza z "miasta cudów" się podszkoli lub zatrudni kogoś kto ma " pojęcie " w organizacji imprez kulturalnych, bo uważam że obecne tam osoby to wielka kompromitacja... pozdrawiam

 • 2010-05-07 19:55:58

  gość: ~grzesiek

  No cóż, jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził.... jak dla mnie majówka było ok, pewnie, że marzymy o gwieździe, lepszej scenie itd... wierzę, że w Dni Barda będzie i gwiazda i lepsza scena... a tak przy okazji - co było w majówkę np. w Ziębicach??

 • 2010-05-07 20:58:21

  gość: ~moniq

  nie wiem co w Ziębicach, ale Ząbkowice podeszły do tematu na "poważnie" w sensie dosłownym. A co do Kamieńca to słyszałam, ze bylo fajnie i nawet szukalam wszedzie info na ten temat, ale nawet patron medialny zawiodl :) i nic nie napisal. troche siara :D

 • 2010-05-07 19:56:03

  gość: ~grzesiek

  No cóż, jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził.... jak dla mnie majówka było ok, pewnie, że marzymy o gwieździe, lepszej scenie itd... wierzę, że w Dni Barda będzie i gwiazda i lepsza scena... a tak przy okazji - co było w majówkę np. w Ziębicach??

 • 2010-05-07 22:32:58

  gość: ~anonim

  masz racje nie dogodził jeszcze nikt nikomu... przyjrzyj się imprezą wcześniejszym w Bardzie okres , np 5 lat ? program bardzo zbliżonym, stały punkt programu, to piłka nożna, piłkę nożną mamy co weekend A klasy czy młodzików... po co na majówce piłka nożna? nie każdego cieszy piłka, gdzie jest ona co tydzień na weekend... Program powinien być taki który zaskoczy i co roku powinno być coś nowego... Kamieniec co roku ma co innego i nie ma praw miejskich i jakoś potrafią tam coś zdziałać mądrego i budżet jest na to ... a tak w ogóle miasto podobne do Barda , jak bystrzyca kłodzka , prosze zobaczyć sobie tam jaka była majówka... i gwiazda bracia golcowie... :) majówka w Bardzie i jej poziom jak i program tych majówek, świadczy o władzy jaki poziom reprezentuje... ludzie z zewnątrz przyjezdni to sie śmiali z takiej imprezy...podwórkowej.

 • 2010-05-08 10:37:49

  gość: ~elpolaco

  http://www.bardo.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=144&menu=195&strona=1 - dni Barda napewno będą o wiele bardziej atrakcyjne ;) wiecej info po kliknieciu na link ;) (nie jest to co prawda program szczegółowy, ale mała zapowiedź ;)

 • 2010-05-08 20:05:46

  gość: ~grzesiek

  Strongmani też są co roku.... jasne... a co do Majówki w Bystrzycy lub w Kamieńcu - to są ich dni miasta... poczekajmy więc na Dni Barda - a potem krytykujmy...

 • 2010-05-09 11:46:02

  gość: ~anonim

  ostatnio dodany post

  strongmeni :) zgadzam się z tobą bo to nowość w programie bardzkim, tylko gdzie reszta strongmenów Barda ? bo nie wszyscy byli tam brani pod uwagę, czy to tylko wybrańcy z miasta cudów?

  majówka bystrzycka czy Kamieniecka to majówka a nie dni miasta a to jest różnica, Kamieniec nie jest po pierwsze miastem ... po drugie to była tylko zwykła majówka i impreza związana z obchodami majowymi...
  poczekamy jak będą dni miasta Bystrzycy Kłodzkiej albo obchody świata Kamieńca Ząbkowickiego :)

  spływ kajakowy to jest fajna sprawa, coś nowego, również i nie powtarzalnego to plus do m.c. Bardo. pozdrawiam

REKLAMA