Express-Miejski.pl

KROSS na Jarmarku Świętojańskim

KROSS na Jarmarku Świętojańskim

KROSS na Jarmarku Świętojańskim fot.: gurmond

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ostatni weekend odbywał się w Bardo Jarmark Świętojański, profesjonalnie zorganizowana impreza kulturalna promująca walory, nie tylko turystyczne, powiatu ząbkowickiego. Nie mogło na jarmarku zabraknąć również RKS Kross z Byczenia. Mimo, że w tym roku już raz odwiedziliśmy miasto nad Nysą Kłodzką nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności uczestniczenia w tak istotnym wydarzeniu.

W samo południe grupa ponad 20 amatorów turystyki kolarskiej wyruszyła na trasę wiodącą przez Suszkę i Przyłęk na pole biwakowe nad Nysą, w Bardo. Przed podziwianiem i uczestnictwem w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów odwiedziliśmy punkt informacji turystycznej. Punkt, w którym zostaliśmy miło i profesjonalnie obsłużeni i wyposażeni w foldery, mapki, kartki popularyzujące i zachęcające do częstych odwiedzin Barda. Miasta i gminy  oferującej bardzo szeroką gamę usług i atrakcji dostosowanych dla każdego turysty.

Na jarmarku zwiedzaliśmy stoiska promujące wyroby spożywcze będące wizytówką powiatu z bardzo unikatową propozycją przygotowywaną i sprzedawaną przez Panią Czesławę Potemkin z Lasek. Tym rarytasem jest konfitura z papryki, będąca znakiem firmowym gospodarstwa agroturystycznego „Trzy Koguty” w Laskach.  

Po odwiedzeniu stoisk udaliśmy się i aktywnie uczestniczyliśmy w ofertach przygotowanych w wioskach: średniowiecznej i indiańskiej.

Krótki wypoczynek okraszony występami artystów amatorów zakończył nasz pobyt na jarmarku i wyruszyliśmy w drogę powrotną przez Góry Bardzkie, Janowiec, Dzbanów, Ożary do Kamieńca Ząbkowickiego.

Kolejne propozycje dla miłośników aktywnego wypoczynku to organizowany przez Starostwo Powiatowe Rajd Powiatowy w pierwszą sobotę wakacji, sobotę, 30 czerwca w Błotnicy. Natomiast kolejny, XXX Trakt organizowany przez RKS Kross tym razem będzie wiódł nad Jezioro Otmuchowskie. Szczegóły na stronach internetowych, w prasie lokalnej lub adresami mailowymi podanymi poniżej.

W tym roku klub Kross uczestniczy w akcji „Bezpiecznie na rowerze” organizowanej przez ZG PTTK. To jeden ze sposobów popularyzacji  bezpieczeństwa i kultury jazdy na trasach rowerowych.

Tym, którzy chcą wspólnie z nami poznawać  najbliższe okolice i nie boją się wysiłku fizycznego zapraszamy do udziału w naszych rajdach. Informacje o naszych imprezach znajdują się na łamach lokalnych gazet: „Wiadomości Powiatowe” i „Echo Tygodnia” oraz w na stronach internetowych dza.doba.pl, express-miejski.pl,czasnarower.pl, rkskross.pl.tl

Do udziału w naszych rajdach wystarczy bardzo niewiele, własny rower, dobry humor i chęci.   

Informujemy, że wszelkie informacje o zapisach do RKS Kross Byczeń oraz o udział w rajdach można zgłaszać drogą mailową, pisząc na jeden z adresów: boczulajan@wp.pl lub gurmond@tlen.pl oraz telefonicznie pod numerem  telefonu 724076287 (w każdy dzień roboczy, po godz. 16.00).  

gurmond

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA