Express-Miejski.pl

Szkoła w Stolcu gotowa na Euro 2012

Szkoła w Stolcu gotowa na Euro 2012

Szkoła w Stolcu gotowa na Euro 2012 fot.: Paulina Stolarczyk

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na sto dni przed Euro, Grupa Inicjatyw Edukacyjnych „Supernauczyciel” ogłosiła ogólnopolski konkurs w ramach projektu „ Wszyscy jesteśmy gospodarzami”. Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Sportu i Turystyki. Głównym celem konkursu było włączenie uczniów w przygotowanie do Euro 2012.

Zafascynowani tematem sportu, a szczególnie piłki nożnej, przystąpiliśmy do projektu. Powołano zespół  w składzie:  Dawid Armański, Marcin Armański , Fabian Mikoś, Kacper Dominik, Piotr Franczak, Borys Nowosad, Mateusz Golis, Patryk Pażout, Bartosz Worek i Kacper Oleasz. Opiekunem projektu została p. Dorota Sikora i zabraliśmy się do ciężkiej pracy.

 „Kibicujemy Europie”- taki temat wybraliśmy.  Zakończyliśmy  projekt  finałowym meczem piłki nożnej . Przygotowania do naszych mistrzostw obfitowały w pozyskanie wiedzy o państwach biorących w nich udział. Rozegraliśmy mecz Hiszpania – Niemcy. Zdobytymi wiadomościami podzieliliśmy się ze wszystkimi uczniami, eksponując gazetki informacyjne oraz włączając całą społeczność  w przygotowanie i realizacją Naszego Małego Euro. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Samodzielnie na miarę swoich możliwości, przygotowaliśmy film - podsumowanie projektu.

10 czerwca, na chwilę przed rozpoczęciem meczu otwarcia , dowiedzieliśmy się , że nasza szkoła zdobyła II miejsce w kategorii szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie „Gotowi na 2012” .

Wszyscy jesteśmy dumni i szczęśliwi z tak wysokiego wyniku, ponieważ rywalizowaliśmy z ok. 40 szkołami podstawowymi z całej Polski. Najbardziej  cieszy nas to, że choć jest nas niewielu i nie mamy profesjonalnego boiska ,udało  nam się osiągnąć sukces i wywołać w całej społeczności szkolnej dodatkowe emocje związane z Euro 2012. W związku z tym pojawiła się propozycja wprowadzenia takich projektów cyklicznie. Zapraszamy do oglądnięcia naszego materiału projektowego, umieszczonego na stronie  www.zpsstolec.pl

 Kacper Dominik – lider zespołu projektowego: 

Nie spodziewałem się, że tyle pracy będzie nas kosztować realizacja projektu, jednak zabawa, atmosfera i zwycięstwo  wynagrodziły trud.

 Paulina Stolarczyk – nauczycielka przyrody:

Nasze dzieci bardzo zaangażowały się w pracę nad projektem. Zdecydowanie zasługują na dużo cenniejszą nagrodę. Szkoła potrzebuje lepszego boiska i sprzętu sportowego, który umożliwiłby dalsze rozwijanie talentów wśród naszych uczniów. Pokazaliśmy, że choć jesteśmy małą, wiejską szkołą, możemy rywalizować z najlepszymi szkołami w kraju. Taki mały Stolec udowodnił, że ma duszę, wolę walki i chęć przetrwania.

Paulina Stolarczyk

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA