Express-Miejski.pl

Czas na ćwierćfinały Mini Euro 2012

Dzieci

Dzieci fot.: sxc.hu

Mini Euro 2012 do lat piętnastu weszło w fazę ćwierćfinałową. Dziś osiem zespołów walczyć będzie o awans do półfinału ząbkowickich rozgrywek. Finał turnieju zostanie rozegrany 6 czerwca na Orliku w Ząbkowicach Śląskich.

W piątek, 1 czerwca, zakończyły się zmagania w rozgrywkach grupowych. Do ćwierćfinałów awansowały po dwie drużyny z każdej grupy, czyli z grupy A - Polska i Rosja, B – Portugalia i Dania, C - Włochy i Chorwacja, a z grupy D – Ukraina i Anglia.

Przegrani z poszczególnych meczów ćwierćfinałowych odpadają. Jutro rozegrane zostaną półfinały. Rozgrywki Mini Euro 2012 planujemy zakończyć wielkim finałem 6 czerwca – mówi Daniel Ciepierski z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich. - Na razie wygrywają, powiedziałbym zgodnie z założeniem, szóstoklasiści i uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych. Zdecydowanie przewyższają oni pozostałych uczestników rozgrywek warunkami fizycznymi. Dużo było meczów zaciętych, gdzie dziewczyny rywalizowały z chłopakami, albo gdzie dzieci z drugich i trzecich klas grały ze swoimi rówieśnikami i one również ciekawie rywalizowały nawet podczas lekkich opadów deszczu - dodaje.

W ćwierćfinałach Polska zmierzy się z Danią, Rosja z Portugalią, Włosi zagrają z Anglią, a Chorwacja powalczy o półfinał z Ukrainą.

Początek zmagań ćwierćfinałowych dziś o godz. 14.00.

Zapraszamy do kibicowania!

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA