Express-Miejski.pl

"Test był trudny", czyli matematyczno-przyrodniczy egzamin gimnazjalny

Matematyczno-przyrodniczy egzamin gimnazjalny

Matematyczno-przyrodniczy egzamin gimnazjalny fot.: Katarzyna Mendak

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wczoraj uczniowie zmagali się z testem humanistycznym, dzisiaj zaś, od godziny 9:00 podjęli się pisania testu matematyczno-przyrodniczego. Test składał się z 36 zadań, 25 zamkniętych i 11 otwartych, a uczniowie na rozwiązanie wszystkich mieli 120 minut.

Według wstępnych rozmów i ustaleń był to jeden z trudniejszych testów na przestrzeni ostatnich kilku lat. Uczniowie zmagali się z zadaniami z takich przedmiotów jak: chemia, geografia, biologia, fizyka oraz matematyka. Typowe przedmioty ścisłe nienajlepiej leżą uczniom na naszym terenie, gdyż zarówno gimnazjaliście z Ząbkowic jak i z Barda jednogłośnie twierdzą: „Test humanistyczny był dużo łatwiejszy."

Oto kilka wypowiedzi uczniów:

Jakub Paw [Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Józefa Wybickiego]: „Egzamin był trudny, nie spodziewałem się tak bujnej wyobraźni ludzi, którzy to napisali (śmiech)."

Adrian Włodarczyk [Gimnazjum Publiczne im. Janusza Kusocińskiego w Bardzie]: „Test był trudny. Zadania otwarte w egzaminie próbnym były dużo łatwiejsze, aniżeli dzisiaj."

Radosław Witsanko [Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Józefa Wybickiego]: „Według mnie były trudne, może dlatego ze z roku na rok poprzeczka wymaganej wiedzy jest podnoszona. Nie martwię się jednak, gdyż uważam, że poszło mi całkiem nieźle."

Zarówno w Bardzie jak i w ząbkowickiej jedynce były osoby, które nie przystąpiły do egzaminu. Uczeń z Barda - Kasper Skiba testy napisze w innym terminie, z powodu złamania prawej ręki. Patrick Szmucer natomiast z racji zajęcia czołowego miejsca na jednym z konkursów matematycznych, także zwolniony jest z pisania egzaminu końcowego. Warto zaznaczyć, że uczeń klasy III C z testu próbnego zdobył 42 punktów na 45 możliwych.

Jutro trzecioklasiści przystąpią do testu z języka obcego. W Bardzie uczniowie będą pisali egzamin z języka angielskiego, natomiast w PG nr 1 im. J. Wybickiego w Ząbkowicach Śląskich gimnazjaliści będą zmagali się zarówno z testem z języka angielskiego jak i języka niemieckiego. Początek o godzinie 9:00, test z języka nowożytnego trwa 90 minut.

Herdek

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • "Test był trudny", czyli matematyczno-przyrodniczy egzamin gimnazjalny

  2010-04-28 14:52:55

  Herdek

  Wczoraj uczniowie zmagali się z testem humanistycznym, dzisiaj zaś, od godziny 9:00 podjęli się pisania testu matematyczno-przyrodniczego. Test składał się z 36 zadań, 25 zamkniętych i 11 otwartych, a uczniowie na rozwiązanie wszystkich mieli 120 minut.

 • 2010-04-28 15:06:17

  gość: ~Poprawka

  Warto zaznaczyć, że uczeń klasy III C z testu próbnego zdobył 48 punktów na 50 możliwych.

  On zdobył 42 na 45 czyli jakby 47/50

 • 2010-04-28 20:34:52

  gość: ~Herdek

  ostatnio dodany post

  Zgadza się, gdyż anulowali jedno zadanie. Zwracam honor i pozdrawiam.

REKLAMA