Express-Miejski.pl

Kampania - Kibicuj Zdrowiu

Kampania - Kibicuj Zdrowiu

Kampania - Kibicuj Zdrowiu fot.: Gmina Stoszowice

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach ŚL przygotowała ulotki dla kibiców piłkarskich na Euro 2012. Przypomina w nich m.in. o zakazie prowadzenia pojazdów po wypiciu alkoholu oraz o zasadach higieny osobistej. To główna część kampanii GIS "Kibicuj Zdrowiu!".

Celem kampanii jest ograniczenie ryzykownych zachowań zdrowotnych, jakie mogą pojawić się w kontekście organizacji imprez masowych. Chodzi o ograniczenie zdrowotnych następstw palenia tytoniu, nadużywania alkoholu oraz używania narkotyków.

Ulotka do pobrania


Celem kampanii jest też ograniczenie liczby zatruć pokarmowych, związanych z niewłaściwym przygotowaniem lub przechowywaniem żywności, a także liczby zachorowań na inne choroby zakaźne związane z niewłaściwą higieną osobistą. Bondar dodał, że chodzi ponadto o ograniczenie skutków ryzykownych zachowań seksualnych, m.in. zakażeń wirusem HIV oraz chorobami wenerycznymi przenoszonymi drogą płciową.
Ulotki zawierają pięć zasad bezpiecznego i zdrowego kibicowania. Jest tam informacja przypominająca o zakazie palenia tytoniu w miejscach niedozwolonych, w tym na stadionach. Druga zasada dotyczy zakazu picia alkoholu (w tym piwa) na ulicach, placach, w parkach, w środkach i na przystankach komunikacji publicznej, a także zakazu prowadzenia pojazdów przy zawartości alkoholu we krwi powyżej 0,2 promila.

Gmina Stoszowice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA