Express-Miejski.pl

Więcej placów zabaw dla dzieci

Plac zabaw fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Dwanaście nowych placów zabaw, w tym dwa dofinansowywane z projektu rządowego, powstanie na terenie ząbkowickiej gminy.

W planach mamy budowę placów zabaw w Jaworku, Szklarach Hucie, Sulisławicach, Grochowice, Kluczowej, Kozińcu, Olbrachcicach, Pawłowicach, Szklarach i Tarnowie – mówi -  Jarosław Trześniak, Inspektor ds. budownictwa i inwestycji z Urzędu Miasta w Ząbkowicach Śląskich. - Place zabaw będą otwarte dla wszystkich, dlatego też będą one usytuowane na  terenach rekreacyjnych, ogólnodostępnych dla mieszkańców poszczególnych miejscowości.  O lokalizacji będzie decydował sołtys, a właścicielem obiektu będzie gmina - dodaje.

Prace mają ruszyć w okresie letnim. Zanim jednak rozpocznie się budowa placów zabaw odbędzie się  postępowanie nad opracowaniem projektów. Same prace prawdopodobnie ruszą w okresie wakacyjnym. Budowa takiego obiektu trwa około 2-3 miesięcy. Koszty inwestycji zostaną określone po ostatecznym opracowaniu dokumentacji.

Zestawy zabawowe, huśtawki,  huśtawki wagowe, bujaki, ławki, stoły. Wyposażenie placów zabaw będzie porównywalne z tym w Strąkowej czy Sieroszowie. Może trochę rozszerzone. Całe te tereny będą ogrodzone – wymienia Trześniak. 

Place powstaną również w Ząbkowicach Śląskich, gdzie gmina otrzymała 179 300 zł dofinansowania z Kuratorium Oświaty w ramach programu „Radosna Szkoła”. Obiekty zostaną wybudowane np. przy Szkole Podstawowej nr 1. Plac zabaw powstanie także przy Szkole Podstawowej w Braszowicach.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Więcej placów zabaw dla dzieci

  2012-04-25 15:02:45

  Express-Miejski.pl / Sylwia St

  Dwanaście nowych placów zabaw, w tym dwa dofinansowywane z projektu rządowego, powstanie na terenie ząbkowickiej gminy.

 • 2012-04-25 16:42:00

  gość: ~kminek

  jak będą to takie same place zabaw jak przy szkole nr 3 to będzie marnotrawienie pieniedzy publicznych, zróbcie trzy place ale porządnie!

 • 2012-04-25 20:02:04

  gość: ~.

  Na placu przy trójce miała być kamera żeby znów go nie zdewastowali, a podobno zamiast niej zatrudnili kogoś do "ochrony" obiektu po zmroku..

 • 2012-04-26 08:18:03

  gość: ~ząbkowice

  ząbkowice - patologia i zaścianek, mała komuna.

 • 2012-04-26 09:41:41

  gość: ~ja

  A może lepiej zbudować z 2 place takie jak w Szczytnej niż 10 takich pseudo placyków jak teraz ???

 • 2012-04-26 23:19:43

  gość: ~stan

  A może wreszcie przestaniecie narzekać? Nie ma placów źle, buduje się to źle bo za małe. Co chwilę jakiś "wujek dobra rada" daje upust swojemu malkontenctwu.
  Podpisywanie się "ząbkowice" i pisanie, że to "patologia i zaścianek, mała komuna", to już trzeba być totalnym ignorantem, tetrykiem i dosłownie "pierdołą"- patrz słownik (człowiek mówiący bzdury, niedorzeczności).

 • 2012-04-27 15:05:53

  gość: ~kris

  a kolega dlaczego podpisal sie stan???

  bo pewnie sam wymysla te swietne projekty placow zabaw do ktorych zeby wejsc trzeba sie unuzac w blocie....

  plac przy szkloe nr 3 to jedna wielka masakra, robimy cos byle by robic a na koncu w usmiechu przeciac wstege, nie wazne ze za 2 miesiace plac sie rozleci.
  To ze urzadzenia sa dla innych wiekowo dzieci to juz zupelnie nie wspominam bo sadze ze dla obecnie zarzadzajacych miastem to zupelna abstrakcja i nawet na chwile sie nad tym nie zastanowili...

 • 2012-04-27 11:01:35

  gość: ~Magda K

  Wreszcie coś się pojawi w okolicach rynku, bo do tej pory wszystko było "blisko" siebie - "basen", stadion, nowy orlik przy Trójce...

 • 2012-05-01 07:20:37

  gość: ~ninka30

  ostatnio dodany post

  A GDZIE OBIECANY PLAC ZABAW W W BRASZOWICACH....MOJE DZIECKO JUZ SIE CHYBA NIEDOCZEKA...HEH

REKLAMA