Express-Miejski.pl

Wielki sukces piłkarek ręcznych

Wielki sukces piłkarek ręcznych

Wielki sukces piłkarek ręcznych fot.: ZSP Ziębice

Złoty medal strefy wałbrzyskiej szkół średnich zdobyły piłkarki ręczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach. To już kolejny złoty medal dziewcząt - wcześniej sukces odniosły koszykarki.

W Świebodzicach zmierzyły się m.in. z dominującymi w tej dyscyplinie piłkarkami ze  świebodzickiego Zespołu Szkół, zwyciężczyniami ubiegłorocznego finału. Oprócz tych dwóch drużyn w rozgrywkach finałowych wzięły udział szkoły z Kłodzka i  Dzierżoniowa. Najbardziej emocjonujący był finał turnieju, który rozegrały ZSP Ziębice i ZS Świebodzice. Mecz w czasie zasadniczym zakończył się remisem 10:10. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. A w rzutach karnych lepsze okazały się ziębiczanki.

Miejsca końcowe:

  1. Ziębice
  2. Świebodzice
  3. Kłodzko
  4. Dzierżoniów

Skład drużyny: Katarzyna Pater, Aleksandra Jankowska, Kamila Kołodziej, Gabriela Olchowa, Katarzyna Kołodziej, Janina Rudkowska, Patrycja Chrobot, Małgorzata Chrobot, Daniela Waś, Izabela Gładziszewska, Paulina Sury, Marta Miara i Aleksandra Kołodziej. Trenerzy: Jerzy Koprowski, Marek Matkowski.

Przy okazji można ze smutkiem ponownie przypomnieć, że takie talenty sportowe nie mają w Ziębicach żadnej bazy sportowej, na której mogłyby trenować. Za to w Świebodzicach mogły zagrać na pełnowymiarowej hali z ogromną widownią...

ZSP Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA