Express-Miejski.pl

Ząbkowicka ciepłownia będzie wystawiona na sprzedaż

Pozytywne stanowisko Rady Miejskiej dotyczące sprzedaży mienia ciepłowniczego fot.: UM Ząbkowice Śląskie

W piątek Rada Miejska Ząbkowic Śląskich podjęła uchwałę w sprawie zajęcia pozytywnego stanowiska w sprawie sprzedaży nieruchomości zabudowanej położonej w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Jasnej nr 44.

Warunkiem sprzedaży nieruchomości i mienia ciepłowniczego jest wykorzystywane przez kupującego nabytego majątku na cele związane z działalnością ciepłowniczą polegającą w szczególności na produkcji, przesłaniu, dystrybucji i obrocie energią cieplną oraz zapewnienie ciągłości dostaw energii cieplnej od dnia sprzedaży.

Sprzedaż ciepłowni jest wg władz rozwiązaniem najbardziej korzystnym.

Po 15 letnim okresie dzierżawy ciepłowni przy ul. Jasnej 44 w Ząbkowicach Śląskich firma FORTUM nie wyraziła chęci przedłużenia umowy dzierżawy.

W związku z powyższym Gmina Ząbkowice Śląskie dokonała analizy możliwych rozwiązań zapewniających ciągłość funkcjonowania ciepłowni. Analiza wykazała dwa rozwiązania:
a)    prowadzenie ciepłowni przez jedną z gminnych spółek,
b)    sprzedaż mienia ciepłowni w przetargu nieograniczonym. 

Gmina zleciła wykonanie założeń techniczno-ekonomicznych modernizacji źródła ciepła centralnej ciepłowni przy ul. Jasnej 44, z której wynika, iż korzystniejszym rozwiązaniem jest sprzedaż ciepłowni. Przedmiotową dokumentację wykonała niezależna firma.

Informujemy, że wnioski o zmianę taryf sprawdza i zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki bez względu na to, czy składa je gminna spółka, czy prywatne przedsiębiorstwo. Podwyżka cen musi wynikać z uzasadnionych i umotywowanych kalkulacji kosztów, a nie z chęci większego zysku prezesa spółki komunalnej, czy właściciela prywatnej firmy - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego Ząbkowic Śląskich.

UMiG Ząbkowice Śl.

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA