Express-Miejski.pl

Samochód dla strażaków znów punktem zapalnym

OSP Bardo

OSP Bardo fot.: sxc.hu

Nie tak dawno pisaliśmy o sporze pomiędzy władzami gminy Ząbkowice Śląskie, a jednostką OSP Stolec. Kością niezgody był wówczas wóz strażacki. Był, ponieważ topór wojenny został ostatecznie polubownie zakopany. Kilka dni temu gorąco zrobiło się jednak w Bardzie.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Bardzie głosowano w sprawie dofinansowania zakupu wozu strażackiego dla jednej z gminnych jednostek OSP. Wniosek o zakup nowego wozu złożyła Ochotnicza Straż Pożarna z Przyłęku. Został on większością głosów przyjęty. Wydawać by się mogło, że jest powód do radości. Nie wszyscy jednak się z tym zgadzają.

Obecny na sesji Rady sekretarz OSP Bardo, Janusz Hrakało-Horawski, w rozmowie z Expressem-Miejskim przyznał, że na sesji kilkoro radnych głosowało za odrzuceniem wniosku - głównie z powodu braku w kasie gminy wystarczających środków finansowych, a także w związku z niedofinansowaniem wielu innych, ważniejszych spraw, jak choćby oświaty. Ostatecznie, decyzją większości, OSP Przyłęk może liczyć na 200 tys. dotacji na nowy wóz bojowy, a OSP Bardo na 30 tys. na nowe nożyce.

OSP Bardo nie ukrywa swojego rozczarowania tym stanem rzeczy, oficjalnie przyznaje także, że jest przeciwna przyznaniu sąsiedniej jednostce dotacji na zakup auta. Dlaczego OSP Bardo nie starała się zatem o nowy wóz, zamiast teraz oponować?

Na spotkaniu Zarządu Gminnego OSP RP z burmistrzem, do którego doszło 23 listopada 2011, burmistrz powiedział, że budżet na rok 2012 pod każdym względem jest mniejszy niż budżet w roku 2011, dlatego też „ściął” budżet na funkcjonowanie i utrzymywanie gotowości bojowej wszystkich jednostek OSP z terenu gminy (OSP Bardo o około 15%). Przyjęta w budżecie dotacja na funkcjonowanie OSP w 2012 roku nie pokryje nawet 80 % realnych potrzeb. Pragnę nadmienić, iż każda jednostka rok 2011 zamknęła z długami, a co więcej, doszło nawet do wycofania jednostki OSP Bardo z podziału bojowego z powodu braku środków na utrzymanie gotowości bojowej.

Budżet, który zaproponował burmistrz na rok 2012 jest o wiele mniejszy niż na rok 2011 z powodu ciężkiej sytuacji finansowej gminy Bardo. Dlatego jestem wielce zdziwiony skąd burmistrz w przeciągu dwóch tygodni znalazł w budżecie 200 tysięcy złotych na zakup nowego auta. Na spotkaniu Zarządu Gminnego OSP RP stwierdziliśmy jednoznacznie, że środki na funkcjonowanie i gotowość bojową we wszystkich jednostkach są zbyt niskie i nierealne do podstawowego przetrwania. Mimo wielu pism skierowanych przez Zarząd Gminny OSP RP do pana burmistrza i Rady Miejskiej środki nie zostały zwiększone. Skąd więc znalazły się pieniądze potrzebne do zakupu nowego auta? Może pan burmistrz i Rada Miejska są w stanie wytłumaczyć zaistniałą sytuację, a także to, czym się kierowali przy podejmowaniu decyzji. Nie wspomnę już o tym, że przydział tego auta jest niesprawiedliwy i wielce krzywdzący dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie która, jak pan burmistrz wielokrotnie podkreślał, jest „pierwszą” jednostką w Gminie, a także ma dwa razy więcej wyjazdów niż OSP Przyłęk, jest włączona do Dolnośląskiej Brygady Odwodowej – Kompania Ząbkowice, do tego jest dłużej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (od 1996 r.) i posiada większą ilość członków wyszkolonych w pełnym zakresie. Nasz samochód to dwunapędowy Star 244 z 1983 roku, a w OSP Przyłęk samochód Star 244 jest po kapitalnym remoncie nadwozia wykonanym z budżetu gminy, a także co najważniejsze jest o sześć lat młodszy (najmłodszy tego typu w powiecie).

Warto dodać, iż w 2009 roku jednostka OSP Przyłęk, aby mogła wejść do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego otrzymała z budżetu gminy około 100 tysięcy złotych na zakup niezbędnego sprzętu, a w roku 2012 dostaje następne 200 tysięcy złotych jako dotację umożliwiającą o ubieganie się o dalsze dotacje z zewnętrznych źródeł. Żadna z pozostałych jednostek z terenu Gminy nie została w tak krótkim okresie tak obficie „obdarowana” przez pana burmistrza i Radę Miejską – wyjaśnia komendant gminny Jerzy Maćkowski.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy także naczelnika OSP Przyłęk Pana Sylwestra Dziatłowicza, który niestety nie wraził zgody na telefoniczne udzielnie informacji. Czekamy także na informacje z Urzędu Miasta.

Mając na uwadze zbliżające się rozgrywki Euro 2012 i dużo większe użycie sił i środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa, to moim zdaniem burmistrz nie godząc się na wystarczające wsparcie finansowe dla pozostałych jednostek straży ignoruje tym samym sprawę bezpieczeństwa nie tylko podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, ale i w ogóle – dodaje na zakończenie sekretarz OSP Bardo Janusz Hrakało-Horawski.

Express-Miejski.pl

249

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Samochód dla strażaków znów punktem zapalnym

  2012-01-26 00:49:09

  Express-Miejski.pl

  Nie tak dawno pisaliśmy o sporze pomiędzy władzami gminy Ząbkowice Śląskie, a jednostką OSP Stolec. Kością niezgody był wówczas wóz strażacki. Był, ponieważ topór wojenny został ostatecznie polubownie zakopany. Kilka dni temu gorąco zrobiło się jednak w Bardzie.

 • 2012-01-26 14:30:34

  gość: ~Samorządowiec.

  Zgadzam się, że przy obecnym budżecie gminy - można by się zastanowić nad celowością zakupu. Rada zagłosowała jak zagłosowała - są zwolennicy i przeciwnicy ale... JHH bije jak zwykle w wielki dzwon - "bezpieczeństwo" Euro 2012 zagrożone. Już się boję co za chwilę wymyśli dzielny druh. Czy wreszcie ktoś mi powie ile mają za godzinę akcji strażacy z OSP na terenie naszej gminy?

 • 2012-01-26 14:54:34

  gość: ~....

  idz i zapytaj ich a nie siejesz ferment na forum

 • 2012-01-26 15:07:25

  gość: ~Samorzadowiec

  Przepraszam, dlaczego sieję ferment. Odnoszę wrażenie, że jest to jakaś tajemnica. W czym problem? Może JHH napisze albo Jan.

 • 2012-02-01 12:35:18

  gość: ~mieszkaniec - podatnik

  samorządowcu - ciągle pytasz o zarobki w straży, ile mają ci sikawkowi na godzinę ?,jak oni to rozrzutnie gospodarują !!! To uchyl rąbka tajemnicy ile twoja ślubna zarabia ??? ,bo to też są pieniądze podatników !!! Co sik wydaje mi się że więcej jak straż ma na przeżycie .

 • 2012-01-26 14:58:28

  gość: ~Marek Maćkowski

  Rada Gminy uchwaliła 16zł na godzinę podczas akcji we wszystkich jednostkach gminnych. Zapraszamy do naszych szeregów:)

 • 2012-01-26 15:08:32

  gość: ~Samorządowiec.

  Dziękuję. Teraz wszystko wiem-))

 • 2012-01-26 19:34:26

  gość: ~xxx

  Zastanawia mnie postępowanie , decyzje naszej rady, - słyszy się w mediach , że wszyscy szukają oszczędności , zamykają szkoły ( Kamieniec Ząb. , Kłodzko) , nasza rada podejmuje decyzję o nowym kolosie - Gimnazjum , koszty utrzymania bardzo wysokie, standard bardzo niski, (nieczynne toalety, smród ) a od września tylko jedna klasa pierwsza ( obecnie jedna 6 klasa w SP) a za tym niższa subwencja - kto pokryje koszty działania szkoły. Straż - w tym roku braki w budżecie ( wycofanie z gotowości bojowej z tytułu braku środków finansowych ) w nowym budżecie zaplanowano jeszcze mniej środków ( a gdzie inflacja - wzrost cen paliwa ) , dlaczego są bezmyślnie podejmowane decyzje w imieniu mieszkańców o oszczędzaniu na naszym bezpieczeństwie, nasze dzieci dojeżdzają do szkół , codziennie istnieje ryzyko wypadku drogowego czy to na naszych dzieciach rada ma zamiar oszczędzać , czy bezpieczeństwo naszych dzieci , ma być narażane aby inwestować bezmyślnie , bez rozwagi i odpowiedzialności. Czy nowy samochód strażacki jest potrzeby gminie , gdzie nie ma pieniędzy na podstawowe funkcjonowanie ochotniczych straży, które pierwsze zawsze są na miejscu wypadku i nieraz udowodnili swoją gotowość i fachowość - BEZTROSKA RADO NIE OSZCZĘDZAJ NA BEZPIECZEŃSTWIE NASZYCH DOJEŻDZAJĄCYCH DZIECI - BO ICH BEZPIECZEŃSTWO BIERZESZ NA SWOJE SUMIENIE , ( DLA PRZYPOMNIENIA : P. Burmistrz nie chciał dać pieniędzy na OSP a za parę tygodni nastąpił samozapłon u niego w kotłowni - tylko interwencja OSP uratowała jego dom i życie mieszkańców.

 • 2012-01-26 20:34:41

  gość: ~sfrustrowany paranoik

  Nie jest prawdą,że budżet naszego grodu jest okrojony,lub wyziera z niego skąpstwo,zacytuję słowa MNP Cara Batiuszki uzasadniającego podjęcie uchwały budżetowej : "to jest prosżę Państwa w moim wykonaniu i Pani Skarbnicy a takoż podległego mi personelu MISTRZOSTWO ŚWIATA " no tak zapadał ,bez jaj w przytomności licznych tym razem przybyłych mieszkańców grodu.I zagrzmiał jeszcze wzrok grożny kierując w stronę opozycji : " NIE WYOBRAŻAM SOBIE ABY KTOKOLWIEK ŚMIAŁ GŁOSOWAĆ PRZECIWKO TEMU BUDŻETOWI LUB WSTRZYMAĆ SIĘ OD GŁOSU !!!"Zatem próżne obawy druhów sikawkowych o brak dutków na finan sowanie ichnich fanaberii.bo jak mądrze jak zawsze zauważył Bojar Każmirz Odnowiciel : " wprawdzie KORDŁA za krótka ale nie ma takiej opcji coby dla sikawkowych kasy brakło i szlus.A diós \Ps.Jak widac samorządowcowi przywrócono juz uprawnienia do pisania na forum,to jak zwykle w swoja Trąbe na znaną nute dąć począł

 • 2012-01-26 20:46:51

  gość: ~podatnik

  do samorządowca - jak zwykle szukasz sensacji- !! powiedz lepiej, gdzie twoim zdaniem powinno trafić to auto ???bo to że zostanie zakupione to już klamka zapadła. nasi radni to bez mózgi !!!! myślą tym co koń nosi pod brzuchem !!!!

 • 2012-01-27 10:10:33

  gość: ~NO ACTA!!

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-01-27 10:15:08

  gość: ~yoyo

  jezeli jest mozliwosc to bardzo bym prosil napisac jak sie nazywa ten samorzadowiec

 • 2012-01-27 10:45:44

  gość: ~sfrustrowany paranoik

  To najpilniej strzeżona tajemnica kremlowskich sejfów w Sankt Cristoferburgu,on sam z racji podłej i tchórzliwej natury się nie ujawni,ten typ tak ma atakuje zza węgła i strzela w plecy.Tu na tym forum już kilkakrotnie wymieniono tyle danych identyfikujących to indywiduum, że wystarczy przeszukać,aby ustalić kto zacz.A diós

 • 2012-01-27 11:10:12

  gość: ~Samorządowiec.

  Ja naprawdę nie szukam żadnych sensacji. Wiem tylko, że wszystkim druhom zależy żeby oni mieli dobrze ale nie daj Boże z sąsiedniej strażnicy. Tak, nie ma pieniędzy na rozdawanie. Ale skoro Rada przyznała to trzeba uszanować. "Sfrustrowany .." - jaki to strzał w plecy, raczej w serce.Wiem, że boli.

 • 2012-01-27 11:41:26

  gość: ~samorządowiec

  śamorządowiec~przestań zamulać jesteś pustym "klakierem".

 • 2012-01-28 00:13:17

  gość: ~bronek

  to troche mało chyba to nie jest max stawka czyli 1/175 sredniej krajowej ?
  A teraz moje pytanie ile radny Gminy Bardo ma za sesje i komiscje ?
  to chyba nie jest tajemnica

 • 2012-01-28 09:41:01

  gość: ~sfrustrowany paranoik

  Radny za każdą nasiadówkę otrzymuje 150 zł,przewodniczący ma stałą diete 1200 zl,propozycja obniżena diety do 100 zł spotkała się z gwałtownym protestem ze strony bojarów -pretorian Panującego.Taki na ten przykład Kazmirz Odnowiciel argumentował,że on to jeszcze musi doplacać do tego interesu, a za darmo to on tylko staruszki przez jezdnie przeprowadza.A diós

 • 2012-01-28 12:27:40

  gość: ~podatnik

  PANIE PRZEWODNICZĄCY - pan to za MATACZENIE, KŁAMSTWO I OBŁUDĘ , powinien dopłacać , a nie brać gaże !!! powinien pan być wdzięczny ludziom którzy, spokojnie i cierpliwie słuchają pana kłamstw!!!! wydaje mi się że UCZENI przerasta MISTRZA !!! Boję się co pan jako nauczyciel przekaże swoim uczniom ???

 • 2012-01-28 12:44:17

  gość: ~podatnik

  Kazimierz Odnowiciel - on to chłop prosty, wierzący tylko Carowi ,a do tego DALTONISTA - jak CAR mawia że śnieg jest CZARNY !!! to Kazimierz ,od razu zaćmy na oczy i mózgu dostaje ,i ni jak Mu nie wytłumaczysz ,bo jak sam twierdzi, że on w politykę się nie miesza a SKARBNICY I CAROWI wierzy do zgonie !!!!!

 • 2012-01-28 12:47:26

  gość: ~sfrustrowany paranoik

  "podatniku" nie żądaj zbyt wiele i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu.Nie dlatego Boski Cezar wywianował swego wiernego sługę taką fuchą ,(na razie to on wierny,do czasu jak sie władca nie wykopyrtnie) aby ten miewał przebłyski samodzielnego myślenia.Onże przewodniczacy jak pamietają co niektórzy, gorliwy krzewiciel przeszłej ideologii i część bojarów,przypominają gromadę nieszczęśników wyznających teorię,że rozum jest tyeraz niepotrzebny,gdyż koło,żarówka oraz zupa w proszku zostały juz wymyślone wcześniej i dla nich nie ma już sensownego zajecia p[rócz wygrzewania się w promieniach bijacych od aureoli Boskiego Majestatu.A diós

 • 2012-01-28 13:39:06

  gość: ~PODATNIK

  "PARANOIKU "nie mogę zrozumieć ludzkiej głupoty , jak można głosować za inwestycjami jak w szkole w przyłęku jest 15 stopni ciepła , BO NIE MA NA OPAŁ . A co będzie teraz jak mróz za oknem coraz większy??? może rada bojarów złoży się na opał ??? ,chociaż znając hojność naszych bojarów, obawiam się że daremny trud !! mogą też porozmawiać z sikawkowymi z przyłęku oni mają na stanie piromana , chłop zajmie się tym aby był wilk syty i owca cała ,( dzieciom będzie ciepło , i straż nie będzie się nudziła ).

 • 2012-01-28 15:24:09

  gość: ~sfrustrowany paranoik

  Podatniku” nie wiem czy wszyscy poddani JMW(rozwiń skrót wg.własnego uznania) Cara Batiuszki znieśli by taki uszczerbek gdyby pogonić z roboty kilku dekowników i utrwalaczy „Polnische Wirtschaft „ na odcinku naszego bantustanu, w osobach tu już wymienionej Wysokiej Persony ,czy zamiatającej pawim ogonem parkiety na wojewódzkich salonach Sekretarzycy Wiła Wianki ? Pewnie tak ,ale zaraz też ozwał by się chór klakierów, skandując co to są persony no wprost niezastąpione! Wprawdzie ktoś tam kiedyś wygłosił taką sentencję, że połowa lokatorów cmentarzy to ludzie „niezastąpieni” .To o czym piszesz, to już skutek niestety, demokratycznych procedur zwanych wyborami. Chociaż gdyby wybory miały cokolwiek zmienić zostały by ZAKAZANE !!! Że mam rację to widać ,słychać i czuć szczególnie w portfelach. Wracając na nasze podwórko, już to kiedyś wyjaśniałem, że coś takiego jak planowe racjonalne działanie i inwestycje ,w pozbawionym rozumu, ale pazernym na władzę i łasemu na splendory mózgu Boskiego Cezara się zwyczajnie nie mieści .A trwa przy władzy a właściwie panuje ,bo to rządzeniem nazwać nie sposób a przy tym trawionym jest złośliwym nowotworem urzędniczej samowoli, którego objawy niczym zastrzyk morfiny łagodzi włażidupstwo Towarzysza Organisty, na posadzie przewodniczącego i zgraja podrygujących marionetek ,że wymienię Każmierza Odnowiciela, Wielkiego Łażiebnego i Masażysty Boskich Pleców Naszego Adasia z Leśnej Głuszy, Cioteczki Rondo Danusi czy Gwiazdy Witryn Sklepowych. A już nazwanie tej uchwały w sprawie zakupu sikawkowej limuzyny dla druhów z Perły w Koronie ,Frankenbergu, poronionym owocem pracy kretynów, mogłoby obrażać dobra osobiste „kretynów” i to tych o najcięższym upośledzeniu umysłowym. No cóż mata co chcieliśta, mamy takiego kacyka na stołku i opryczninę przy gminnym opasie jakich sobie sami zafundowaliśmy . A diós

 • 2012-01-28 18:26:44

  gość: ~czyt

  widać, że koleś siedziałeś pół dnia na Wikipedii i google aby sklepić kawałek komentarza który w większości zostanie ominięty bo jest żałosny ! :D trochę samo twórczości i mniej google i wikipedii :D

 • 2012-01-28 20:23:16

  gość: ~xxx

  wila wianki jest nie do zwolnienia(a szkoda)ma mandat (dzieki nam)a moze sama sie zwolni ?

 • 2012-01-31 13:16:39

  gość: ~Brabus

  niezaleznie od tego ile maja na godzine (a podejrzewam ze jesli nawet nie mieli by placone) to i tak przyjechali by gasic TWOJ DOM... a zdziwisz sie napewno jak na odcinku K8 w debowinie podczas gdy tlumy kibicow beda jechac do wroclawia bedzie dzwon w ktorym zarowno ja, jak i TY mozesz brac udzial... badz Twoja najblizsza rodzina... nie daj Boże ze skutkiem smiertelnym... wiec nie radze bagatelizowac kwestii bezpieczenstwa... bo strazacy akurat ze wszystkich sluzb robia najwiecej (bez wzgledu na to czy ochotnicy czy zawodowi...)

 • 2012-01-29 15:26:42

  gość: ~xxx

  Nasz Burmistrz to wypisz wymaluj cezar Neron , patrzeć jak w ramach oszczędności spali Bardo jak Neron Rzym . Jest nadzieja , że kara boska za butę i pychę spotka P. Burmistrza ( Nero ze strachu przed mieszkańcami Rzymu popełnił samobójstwo). Obecny burmistrz, kiedyś spadnie z piedestału i będzie musiał rozliczyć się ze swoich decyzji, taka jest kolej życia i aż strach myśleć co to będzie ...... Pan Bóg sprawiedliwy ale nierychliwy. Poczekamy ------- rozliczymy heheheh

 • 2012-01-29 18:20:32

  gość: ~sfrustrowany paranoik

  XXX. Do naszego Boskiego Cezara pasuje jak ulał stara bajka autorstwa Jeana de La Fontaine’a ;
  Wielcy ludzie przeważnie sceniczne to maski,
  Których tłum bałwochwalczy czci kłamliwe blaski
  Osioł z wyglądu tylko sądzić o nich umie,
  Lecz lis od pierwszej chwili zgłębiać je zaczyna,
  Z wszech stron je oglądając, a gdy raz zrozumie,
  Że piękna powierzchowność to ich treść jedyna,
  Wraz przylepia im słówko, którym go natchnęło
  Bohatera popiersie kamieniarskie dzieło.
  Popiersie puste było i nadnaturalnej
  Miary .Lis rzecze chwaląc kunszt rzeźbiarza walny :
  „ PIĘKNA GŁOWA LECZ MÓZGU NIE MA W MÓZGOWNICY”
  W tym sensie są rzeźbami liczni dostojnicy.
  Ten La Fontaine to jakiś prorok był czy cóś ???? A diós

 • 2012-01-30 08:47:45

  gość: ~rookens fakens bajabongo

  Ciapens.... google, kopiuj wklej i do przodu.

 • 2012-01-30 09:21:11

  gość: ~Samorządowiec.

  Nick masz idealny. To co piszesz, i jakie wnioski wyciągasz to -- paranoja. Poczekajcie do następnych wyborów. Kupcie nowy samochód dla OSP Bardo / dla równowagi /, podnieście stawki godzinowe dla druhów / 22 zł to już dobrze / i będzie grało. Wstrzymajcie wszystkie inwestycje oraz zakupy, zredukujcie zatrudnienie tam gdzie możecie / UMiG, szkoły,OPS,.../ zaproponujcie / uchwalcie / RM wstrzymanie diet .itd, itp.
  Po roku czasu już by was nie było. A tak swoją drogą to mimo wszystko życzę wam wszystkim żeby wreszcie was "odczadziło".

 • 2012-01-30 09:33:41

  gość: ~gafgasdf

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-01-30 09:37:36

  gość: ~fafafgat

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-01-30 10:17:36

  gość: ~rookens fakens bajabongo

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-01-30 12:27:07

  gość: ~CBA

  gdybyś ty samorządowiec w tym wszystkim interesu nie miał to byś tak tych wszystkich krętów usilnie nie bronił

 • 2012-01-30 14:34:46

  gość: ~Samorządowiec.

  Widzę po reakcji moderatora, że język was trochę swędzi. To dla mnie nic nowego. Nie stać was na żadne argumenty. Zresztą większość z JHH, Janem, JSP, AK działacie na najniższych instynktach ludzkich lub ściągacie pojęcia z ekonomii głębokiego socjalizmu, to co wam pasuje do obrony waszego stanowiska. Nie jesteście Panie i Panowie na te czasy. Kraina szczęśliwości już minęła / piszę tu o ryzyku podejmowania decyzji / druga przed nami / Eden /. A co do samochodu strażackie to moje stanowisko jest jednoznaczne / pisałem wcześniej /.

 • 2012-01-30 16:13:38

  gość: ~gagasf

  najlepiej rozpiepszać kase na lewo i prawo, a później ukrywać się przed komornikiem - to wasza ekonomia?

 • 2012-01-30 16:19:40

  gość: ~podatnik

  samorządowiec - Czytając twoje wpisy na tym forum ,uważam że ty jesteś chory psychicznie , I pytanko do ciebie Piotrze ??? ręte to ci dali na głowę ,jak tak to wszystko jasne , a jak nie to zbadaj się i to jak najprędzej.

 • 2012-01-30 16:52:34

  gość: ~Samorządowiec.

  O widzę, że duch AK wiecznie żywy. Piszesz tak samo tragicznie jak on. Podstawówkę skończyłeś? Ciągle nie pasuje, że piszę "trochę" inaczej wy? I dajcie p. Piotrowi już spokój. Masz masz w domu / chałupie / jakąś śrubę, to zrób imadło i ściśnij sobie główkę. Może wreszcie spotkają się te dwie odosobnione komóreczki. Życzę powodzenie ale nie gwarantuję, że przyniesie jakiekolwiek skutki-)) Może boleć.

 • 2012-01-30 19:24:49

  gość: ~brygadzista z OTL

  Może i duch „A K „ wiecznie żywy ,za to ty jesteś jak prehistoryczna skamienielina, powtarzasz jedno i to samo jak katarynka ,strażacy, strażacy i ile biorą za udział w akcji ,ciągle ujadasz, ale przecież gołym okiem widać ,ze nie robisz tego bezinteresownie .Jesteś jednym z sitwy ,a kryjesz się pod Nickiem pisząc te swoje prawdy objawione jak zwykły ,śmierdzący tchórz. Skoro taki z ciebie „samorządowiec”, i posiadacz jedynej receptury na zarządzanie gminą, to ujawnij się niech wszyscy poznają tego geniusza .Zarzucasz AK ,że skończył jedynie podstawówkę, ty też nie błysnąłeś dyplomami uniwersyteckimi, i kariery poza szoferowaniem żuczkiem i epizodem w charakterze brygadzisty, raczej olśniewającej nie zrobiłeś .Jak na razie to jesteś mężem swojej żony samorządowej ,to że poupychaliście na posadach w magistracie niemal całą swoją rodzinę ,nie czyni cię jeszcze mędrcem. Odkryj twarz ukaż nam wszystkim swój geniusz, dowiedz ,że się mylimy w swoich ocenach. Tobie przecież jawność nie może zaszkodzić, tak jak naszym bliskim, którzy nawet na listę kandydatów na pracowników interwencyjnych, nie mogą się załapać jeśli tylko padnie na nich cień podejrzenia ,że nie wykazują należytego uwielbienia i entuzjazmu dla „Genialnego Stratega”.

 • 2012-01-31 09:08:01

  gość: ~Samorządowiec.

  O, sami obrońcy "uciśnionych". Oj "brygadzisto" / raczej parobku / - przeczytaj ze zrozumieniem a później pisz. Pisz nawet głupoty bo niczego innego się nie spodziewam ale rytmie tego co pisałem. Proszę dajcie p. Piotrowi spokój. Co do strażaków jeszcze raz tłumaczę: niech mają zwrot za każdą akcję ale nie za sprzątanie 8;ki / czego nigdy nie zrobi PSP. Jeżeli już muszą to niech to płaci Rejon Dróg / jak zwał / a nie gmina Bardo. Jak sprzątają olej na drogach gminnych to wiadomo. Wszystko w tym temacie.

 • 2012-01-31 10:22:32

  gość: ~CBS

  niech ten twój pajac z czarnego Renaulta lepiej zacznie dziury w drogach w mieście łatać, nie będą musieli wtedy strażacy oleju sprzątać, a dziury to kogo brocha??

 • 2012-01-31 11:07:51

  gość: ~PODATNIK

  samorządowcu - nie ubliżaj nikomu , bo jak widać i przejrzeć twój życiorys to też nie jest imponujący , kierowca żuka na utrzymaniu żony !!!! wykształcenie żądne - bo w szkole pracowałeś jako kierowca i czasami byłeś przynieś , podaj ,pozamiataj !!! SZCZYT MARZEŃ DLA TAKIEGO GOŚCIA JAK TY, w zupełności wystarczy !!!

 • 2012-01-31 12:08:19

  gość: ~Samorządowiec.

  Ile można wam tłumaczyć - dajcie spokój p. Piotrowi. O jakie ubliżanie wam chodzi? To, że nie jesteście gramotni? To najszczersza prawda. To, że macie pianę na ustach jak się budzicie? To, że siejecie nienawiść do każdego, który myśli inaczej niż wy? A wracając do wykształcenia to znam wielu "ćwoków" z wyższym wykształceniem. Gdybyś mógł samodzielnie myśleć, to może doszedłbyś do tego. No ale ... Jesteście jak siepacze, byle rżnąć, na lewo i na prawo. Zobacz na swój poziom"podatniczku" i dokonaj samooceny. A tak ogólnie, o co ci chodzi?

 • 2012-01-31 12:15:52

  gość: ~mieszkaniec

  wy tak zawsze samorządowcu nie na temat walicie, jak jest problem?

 • 2012-01-31 12:09:50

  gość: ~bloki

  No właśnie samorządowiec, przestań klepać w klawiaturę tylko dziury łatać z tym swoim wodzem, bo to w waszej gesti leży! Czy zwalisz to na kogoś innego, te dziurska?

 • 2012-01-31 12:41:48

  gość: ~mieszczan

  Czemu tak śmierdzi z studzienek i dziwny dymek( para) sie unosi . Gdzie kanalizacja gdzie oczyszczalnia dziwne te dzisiejsze zjawisko na jagielońskiej i Męki Pańskiej

 • 2012-01-31 13:37:10

  gość: ~sfrustrowany paranoik

  To normalne zjawisko,taki smród zawsze się ciągnie za tym facetem od GENIALNYCH I "POTĘĘĘĘĘŻNYCH " inwestycji.To tak wg.ińżyniera sanitarnego ,.jak mawiał Szwejk LATRINEN GENERALA wygląda inwestycja pod nazwą "rozdzielenie i uporządkowanie gospodarki sciekowej" a przy okazji co na ten temat powie kolejny "fachowiec", paniusia od projektów i nadzoru nad tą inwestycją ? Czy przypadkiem nie mieszka ona gdzieś tam w tym rejonie,przecudnych zapachów i malowniczych dymków ??? A diós

 • 2012-01-31 20:07:04

  gość: ~Joanna Suchecka

  Dobrze byłoby zrobić zdjęcia z dokładnym opisem miejsca,dnia i godziny. Przyda się jak będzie mowa o uporządkowaniu kanalizacji sanitarnej.

 • 2012-02-01 09:03:28

  gość: ~mieszkanka

  to nie można tego jakoś skontrolować? chyba są do tego powołane odpowiednie służby, kto póżniej będzie odpowiadał za spapraną inwestycję? Kto poniesie koszty kar i naprawiania tego wszystkiego?

 • 2012-01-31 12:45:29

  gość: ~PODATNIK

  samorządowcu - uważaj żeby co nie którzy nie dorwali się do papierów w gminie, bo razem z małżonką, będziecie żyć z twojej renciny ,zobaczymy wtedy jaki ty będziesz obrotny !!!!

 • 2012-01-31 14:17:03

  gość: ~strazak

  Do wszystkich na forom ;Piszecie bzdety my strazacy wiemy co komu sie nalezy w poszczegolnych jednostkach amen.

 • 2012-01-31 14:27:02

  gość: ~Radoslaw Piwowarski

  Bardo miasto cudow to jak 2 Kobydlowo.Zakladam kabaret zapraszam wszystkich co pisali na tym forum emertowanych;strazakow'wojskowych i milicjantow.

 • 2012-02-01 12:46:48

  gość: ~MIESZKANIEC BARDA

  STRAŻAK- TO CZYM UZASADNISZ PRZYDZIAŁ AUTA DLA OSP PRZYŁĘK ,BO CZYTAJĄC WYPOWIEDZ KOMENDANTA , UWAŻAM ŻE AUTO POWINNO BYĆ ZAKUPIONE DLA BARDA .

 • 2012-02-01 13:16:41

  gość: ~Irek

  Jeśli faktycznie to auto miałoby być zakupione to najrozsądniejszym wyjściem byłoby przekazanie go dla OSP Bardo, to oni mają więcej wyjazdów, a tym bardziej coraz bliżej Euro 2012.

 • 2012-02-01 16:51:28

  gość: ~samorządowiec

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-02-01 17:05:04

  gość: ~Samorządowiec.

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-02-01 18:18:13

  gość: ~acta

  o tak

 • 2012-02-01 20:24:42

  gość: ~PODATNIK

  Do samorządowca - Widzę po reakcji moderatora, że język cię trochę swędzi. To dla mnie nic nowego. Nie stać cię na żadne argumenty.! na pytanie też nie odpowiadasz ! Dlatego ponowię pytanie ILE TWOJA ŚLUBNA ZARABIA !? bo też z pieniędzy podatników jest opłacana. Podejrzewam że zarobek twojej Lubej ,przewyższa budżet straży na cały rok.

 • 2012-02-02 09:15:52

  gość: ~Samorządowiec.

  Jeżeli uznać, że słowo cyt. "durny" w stosunku do AK jest obraźliwe, to mnie poniosło-))
  W stosunku do tego gościa żadne użyte słowo nie powinno go obrażać. Czy wy nie jesteście w stanie pojąć, że nie jestem p. Piotrem? Gdybym był, to na pewno nie dyskutowałbym z wami na forum. A ile zarabia Skarbnik możecie sprawdzić na stronie UMiG Bardo. To są informacje jawne. Ponadto co to za porównanie? Czy OSP Bardo to "pępek" Barda? Ile by się nie dało na tego typu organizacje, zawsze będzie brakowało. Tak już jest i nikt tego nie zmieni. OSP powinny działać na terenie gmin za wyjątkiem klęsk żywiołowych, stanów wyjątkowych etc. Wszystkie pozostałe sprawy powinna załatwiać PSP. Kiedyś każdy szedł w "kamasze" bo trzeba było się bronić, zlikwidowali i żyjemy. Państwo powinno stworzyć dobre warunki dla "zawodowców", zwiększyć ich liczebność / spadnie bezrobocie / i zdjąć z gmin obowiązek płacenia za coś do czego same jest zobowiązane. I możecie mnie zapewniać, że wszyscy druhowie działają w jak najszczerszej intencji a dla mnie jest to źródło dodatkowego dochodu. Przepraszam za szczerość. Może kiedyś tego nie było. Teraz jest zjawisko powszechne.

 • 2012-02-02 11:59:04

  gość: ~ahhgqagh

  ty na posła samorządowiec, masz mój głos - tylko musisz zawiązać jakąś partyjkę - na razie jesteś człowiek widmo - ujawnij się stary pryku podpisuj imieniem i nazwiskiem, bo łeb masz pełen pomysłów, nie warto tego marnować to trzeba wdrażać w życie! Nie marnuj talentu.

 • 2012-02-02 12:07:31

  sfrustrowanyparanoik

  Jak to sie dzieje ,pewnie przez niedopatrzenie,że ty jeszcze nie ogłosileś się conajmniej Marszałkiem Sejmu,zmieniałbyś prawa,ustawy i inne regulacje, K 8 sprzątałby jakis RDP, PSP w powiecie pewnie miałaby etaty dywizji zmotoryzowanej, a sikawkowi z OSP to raz w roku jedynie Grobu Panskiego by strzegli. Innym zarzucasz ,że nie maja kwalifakcji do zarządzania gminą bo takowe to posiada jedynie twój idol i jego kamaryla.Jak ich nie stanie no to co,koniec świata.Ty na wszystko masz receptę, geniusz kolejny.Twierdzisz ,ze uzycie epitetu pod adresem AK "durny" to i tak nie oddaje skali pogardy jaka don żywisz.To jak ciebie określić i twoja poistawę,skoro twierdzisz,że nie jesteś "p Piotrem"( jeszcze jedno panisko sie nam trafiło), a pozwalasz jego obrazać,w takim razie słówo TCHÓRZ , to było by dla ciebie nobilitacją,ze szkodą dla tego poczciwego zwierzątka.A dios

 • 2012-02-02 12:38:06

  gość: ~Samorządowiec.

  Ja nie znam teraz aż tak dobrze AK ale patrząc co pisze moje określenie jest bardzo delikatne. Wy martwiący się o budżet gminy, wytykający każdą decyzję RM zwracacie uwagę tylko na swój partykularny interes. Po was choćby potop. Ponadto osądzać można Burmistrza po pełnej kadencji / twój idol twierdzi, że prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna /. Posłucham waszych recept jak zaczną się problemy ze szkołami. Tu będziecie mieli pole do POpisu. Czy wybierzecie pieniądze dla OSP czy szkół?
  Już jestem ciekawy-))

 • 2012-02-02 14:22:04

  gość: ~sfrustrowanyparanoik

  Jeśli nie znasz AK to jakim to prawem obrzucasz go takim pogardliwymi epitetami? Jeśli dobrze pamiętam to jeszcze nie tak dawno wiele dobrego zdziałał w krzewieniu tenisa ziemnego, i nie robił tego z chęci zysku czy dla zaszczytów. Pracując w szkole także dał się poznać z tej dobrej strony, a jakoś o tobie się nie słyszało ,głęboko zakonspirowany samorządowcu .Ciągle wytykasz piszącym na forum jakieś tylko przez ciebie wyimaginowane błędy, to przecież ta tak przez ciebie wychwalana Rada i ten Genialny Strateg przeznaczyli 200 tyś zł na zakup auta dla sikawkowych, jakiż to wpływ na tę decyzje mieli piszący na forum? Oczekujesz od nas recepty w sprawie szkół ,bo zaczynają się schody, a tak tak, kłopoty dopiero się zaczną ,ale kto to był pomysłodawcą tej sztandarowej inwestycji w postaci gimnazjum w Przyłęku. Może przypomnieć? Któż to taki ? Czyż nie miała to być trampolina do województwa? A gdzież to ty widzisz te PARTYKULARNE INTERESY moje i piszących na forum ? Wskaż bodaj jeden, jeżeli ktoś tu ma partykularny interes to Boski Cezar i zakolegowana z nim sitwa, w jak najdłuższym trwaniu przy gminnym korycie. Ty pewnie też, bo coś nazbyt ochoczo wylizujesz wiadome miejsce u swojego idola, a pózniej dziwisz się jak inni spostrzegają ,że masz nos co nieco zbyt brązowy Mam wrażenie ,ze w tym wazeliniarstwie już się pogubiłeś ,bo jakaż to logika, oczekiwać recepty od osób ,które żadnego wpływu na decyzję rządzących nie mają. Jedynym wytłumaczeniem może być wpływ mrozu ,chodzisz za długo z gołym łbem po dworze. A o filipikach i kalamburach co niektórych idoli, to porozmawiaj z Naszym Drogim Towarzyszem Organistą, jesteście przecież w jednej drużynie .Bywaj (……..) przez wzgląd na godność skądinąd miłego ,tylko niezbyt pachnącego futerkowca, nie nazwę cię jego imieniem. A diós

 • 2012-02-02 15:34:00

  gość: ~Samorządowiec.

  Napisałem, że teraz do nie znam. To nie znaczy, że nie znam go w ogóle. To jedno. Drugie, że wyciągam wnioski z tego co pisze / sic! /. Z ciekawości - a co to znaczy "dał się poznać z dobrej strony" ? Nie pił, nie kradł, nie bił dzieci?A jeżeli chodzi o, tu cytuje " ale kto to był pomysłodawcą tej sztandarowej inwestycji w postaci gimnazjum w Przyłęku. Może przypomnieć?" No właśnie. Kto!!! Widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz!! Spytaj się poprzedniego Burmistrza a będziesz wiedział wszystko. Pewnie można było zrezygnować i stracić pieniądze, które były wydane ale co to dla was. Nie wspomnę wymogach. Partykularne interesy to te interesy grupy bezwiednie popierających bardecką OSP w walce o dodatkowe środki, wspierający ich duchem i ciałem, kiedy zwiesili gotowość bojową mając pełne "baki" itd,itp. A co się tyczy głowy, to w takich sytuacjach wolę mieć "chłodną"
  niż żeby mi się w niej gotowała jak tobie.Polecam sprawdzić historię powstawania Gimnazjum w Przyłęku-))Szczególnie, że mieszkasz.

 • 2012-02-02 15:59:11

  gość: ~ahhag

  No jak widać mimo tej chłodnej główki i tak coś ciężko pracuje :) może ty już osłabiony jesteś? najlepiej cały bajzel zwalić na poprzednika - standard. Jednak o leczenie w trybie nagłym się postaraj, dobra rada.

 • 2012-02-02 16:27:46

  sfrustrowanyparanoik

  TAAA , a Elvis Presley nadal zyje, ziemia jest płaska a dzieci przynosza bociany.miałem rację pisząc o tobie,ze jesteś prehistoryczna skamienieliną, gdzie cię chłopie wykopali ,gdzieś pewnie na pustyni Gobi ,tam pełno takich jak ty dinozarów.Dla twojej informacji,chociaż watpie czy przebije sie przez zaskorupiały mózg,pod warunkiem ,że go posiadasz : JEST ROK 2012 , Dalaj Lama Poczciwina nie rządzi juz w Cristoferlandzie od ponad 5 lat !!! Nawet na tamte czasy kiedy jeszcze mieliśmy jaki taki przyrost naturalny ,ty oczywiście w żaden sposób ze swoim piaskiem w torbie się do tego nie przyłożyłeś,to ten obecnie rozbuchany obiekt jest za wielki,żyja jeszcze ludziska,którzy pamiętaja,że projekt Dalaj Lamy to był tylko tzw.Łącznik.CO OCZYWISCIE TWOJEGO IDOLA W ZADEN SPOSÓB NIE MOGŁO SATYSFAKCJONOWĄĆ, ON MUŚIAŁ MIEĆ "POTENŻNĄ "INWESTYCJE. W temacie głowy: to co tym mianem u siebie określasz żadną miarą głową być nie może,co najwyzej pustostanem po rozumie.Jesli jakis cudem, w miescie Cudów o cud łatwiej,jakiś proces myślowy sie w tym anatomicznym organie, który nosisz, rozpocznie to spróbuj może swoich sił w warcabach.PS. A ty samorządowcu-konspiratorze,pijesz,kradniesz ,żonę bijesz,nieletnich molestujesz.wacka tarmosisz ??? tak z ciekawości pytam, AK można ,to ciebie też.

 • 2012-02-02 18:00:43

  gość: ~Samorządowiec.

  Znowu się nie zawiodłem. Ten język, styl. Może tak - napisz o tym łączniku / sprawdź może u źródeł / to podyskutujemy. Poczytaj też protokoły z posiedzeń RM.
  Jesteś malkontentem w każdej postaci. I prostakiem.

 • 2012-02-03 09:43:59

  gość: ~PODATNIK

  do samorządowca - znasz stare jak świat przysłowie , RUDY TO FAŁSZYWY, i to jest prawda stara jak świat. Czytałeś autoryzowaną wypowiedz burmistrza i wypociny twojej żony ,to pomyśl ten dułet kłamie szybciej niż pies biega !jak chcesz sprawdzić zapraszam na sesję !!!!

 • 2012-02-03 12:38:54

  gość: ~zarząd OSP Bardo

  Samorządowcu czytając Twoje wypowiedzi na forum, uważając że znasz się na straży i samorządzie to mamy parę pytań, może wytłumaczysz nam dlaczego Pan Burmistrz i Przewodniczący Rady mimo zaproszenia otrzymanego w dniu 24.01.2012r. nie zjawili się na zebraniu sprawozdawczym OSP. Dlaczego Pan Burmistrz po ostatnim zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w dniu 26.02.2011r. obiecał wszystkim strażakom że odpowie na otrzymane pytania i pomimo upływu ponad roku nie odpowiedział, może teraz też bał się pytań i dlaczego faworyzuje tylko jedną OSP ( a jest nią PRZYŁĘK).

 • 2012-02-03 13:55:29

  gość: ~Lady GaGa

  Wg. samorządowca odp jest banalnie prosta, ponieważ to Wy neutralizujecie rozlany olej na K8 a nie PSP i z tego tytułu naraziliście Gminę na ogromne straty. Burmistrz nie może teraz związać końca z końcem. I do tego jeszcze te paluszki, woda mineralna itp itd. Czy to takie trudne do pojęcia? Powinniście się uczyć oszczędności od Burmistrza.

 • 2012-02-03 16:44:12

  gość: ~Samorządowiec.

  Z tego co wszyscy wiedzą Burmistrz był poza terenem Barda, chyba w Tarnowie Podg. Ja nie mówię,że znam się na straży, piszę o moich wątpliwościach co do słuszności wydawania pieniędzy na akcje, które wg mnie powinien wykonywać kto inny. Co do konfliktu między jednostkami to nikt tego nie załatwi poza zainteresowanymi. Jeżeli wykażecie minimum dobrej woli / dotyczy to dwóch stron / to powinno być dobrze. Przecież wiecie doskonale jakim sprzętem dysponują wasze jednostki więc sprawa jest b.prosta. Trzeba rozmawiać.

 • 2012-02-03 17:33:02

  gość: ~...

  to ze burmistrz byl gdzies to nie jest wytlumaczenie, maja swoich zastepcow wiec powinni ich delegowac, porostu olali chlopakow z osp i tyle w temacie

 • 2012-02-03 18:07:12

  gość: ~Marek Maćkowski

  Drogi Samorządowcu, powiedz nam w takim razie jak mamy dotrzeć do Burmistrza i załagodzić wszystkie waśnie skoro Pan Burmistrz nie przychodzi na spotkania, mimo że dostaje zaproszenie, nie deleguje żadnego reprezentanta ze swoich 30 pracowników oraz nie odpowiada na tak ważne dla nas pytania. Podaj nam w takim razie receptę na kompromis. My naprawdę chcemy rozmawiać, a wszystko odbija się bez echa.

 • 2012-02-03 20:19:01

  gość: ~PODATNIK

  panowie dajcie spokój, moim zdaniem burmistrz widzi straż w bardo jak trzeba wysprzątać koryto nysy, filary pod mostami , co nie jednokrotnie chłopaki robili . potem poklepując was po plecach ,dziękując za dobrą pracę , sprawdza miękkie miejsca ,gdzie wbić nóż !!! przestańcie wierzyć w cuda . Widziałem na własne oczy jak się cieszył na zawodach jak padł wam sprzęt ,jak gratulował przyłękowi zwycięstwa , byłem też świadkiem rozmowy jak wyśmiewali waszą OSP.

 • 2012-02-03 22:16:58

  gość: ~;;;;;;

  Widocznie ktos zazdrosci chlopakom z Barda ich "renomy" i fachowego wykonywania swoich zadan.

 • 2012-02-04 09:19:43

  gość: ~Marek Maćkowski

  Drogi Podatniku przyznaję Ci rację w 100%. My mamy zasady i dla nas "czarne to czarne" a "białe to białe". Nie potrafimy być jak chorągiewka na wietrze, nie zmieniamy kolorów jak co niektórzy i dlatego nie możemy się dogadać.

 • 2012-02-04 09:22:51

  gość: ~Marek Maćkowski

  Drogi Podatniku przyznaje Ci rację w 100%. My mamy zasady i dla nas "czarne to czarne" a "białe to białe". Nie potrafimy być jak chorągiewka na wietrze i nie zmieniamy kolorów jak co niektórzy i dlatego nie możemy się dogadać.

 • 2012-02-04 10:37:13

  gość: ~PODATNIK

  panowie z OSP proszę nie oszczędzajcie tak jak Burmistrz, bo to się zile skończy , zamkniecie się już w Lutym . Dziwię się tylko , jak księgowa rozlicza tak kolosalne rachunki z lokali gastronomicznych po imprezach pana burmistrza !!

 • 2012-02-04 13:24:24

  gość: ~xxx

  z powyższego wpisu wynika jaką klasę reprezentuje burmistrz miasta cudów , Burmistrz zarządza w grodzie cudów przez konflikt ( napuszcza jecnych na drugich) tylko w tej metodzie ważna jest umiejętność wygaszania konfliktów w odpowiednim czasie ale tego jego Mściwość nam panująca nie rozumie , pozdrawiam strażaków OSP Bardo - już niedługo Burmistrz spadnie z piedestału z wielkim hukiem a znim Pachury, Kardasie , Sarkowiczowe i im podobni - przetrzymacie Zegańskomanie - szkoda , że po nim zostaną olbrzymie długi i niedokończne murki, za duże Gimnazjum , zdekapitalizowana oczyszczalnia, śmierdzące studzienki, dziurawe drogi.

 • 2012-02-04 14:41:01

  gość: ~Samorządowiec.

  Zgadzam się, że powinien ktoś być z Urzędu. Panie Marku,proszę się nie przejmować taki wpisami jw. To jest cała przyczyna konfliktu tacy ludzie jak "Podatnik" / a powinno być - Judasz /. Znam Pana i myślę, że nie takie rzeczy były załatwione żeby tej nie załagodzić. I nie szukajcie drugiego dna bo tylko przeszkadza. Pozdrawiam

 • 2012-02-05 13:51:36

  gość: ~PODATNIK

  PANIE PIOTRZE - to twoja żona na komisjach ,pytana co z kasą dla sikawkowych mówiła "żadnych pieniędzy dla sikawkowych nie będzie , bo oni tylko ferment sieją , do prokuratury oddać !!! tam szastają pieniędzmi podatnika " dostaną jak się uruchomią !!!! po rozliczeniu dokładnym znalazła 50zł na zakup wiązanki pogrzebowej i 120zł na poczęstunek po zebraniowy !!! A mam pytanie do pani skarbnik dlaczego nie sprawdziła wydatków OSP Przyłęk za 2010 rok. też dostali dodatkową kasę bo brakowało , a z gotowości bojowej jednostka zakupiła 10 mundurów wyjściowych . nie mających z gotowością bojową nic wspólnego !!! To przecież w jej zakresie obowiązków jest sprawdzanie jak są wydawane pieniądze podatnika !!! nie wykonała swoich obowiązków służbowych !!!! czy padło jej coś na oczy !!! , a może Car zakazał /!!!

 • 2012-02-06 18:19:19

  gość: ~PODATNIK

  A co to panie samorządowcu ,brak odpowiedzi na moje pytania ???? żonka ciebie też okłamuje , delikatnie mówiąc , czy ni jak odpowiedzieć nie chcesz !!!
  Nazywając mnie JUDASZEM , to powiedz jak nazwiesz swoją żonkę i wasze guru !!!! a poczytaj sobie wpis "xxx" trochę wyżej , wypisz wymaluj pasuje do naszej władzy !!!

 • 2012-02-05 08:06:32

  sfrustrowanyparanoik

  Do sikawkowych,nie miejcie pretensji,że was prominenci olali ,Car Batiuszka i jego Najwierniejszy z Wiernych Giermek Drogi Nasz Towarzysz Organista ,jak donosi niezawodny w takich razach "samorządowiec " bawili w zaprzyjażnionej gminie i tam wprowadzali miejscowych w tajniki kreatywnej ksiegowości budżetowej.Tfurca Cudu Gospodarczego ,Doctor Honoris Causa Wszechnauk Ekonomicznych "Per Saldo" Każmirz Odnowiciel oraz Przewodniczący Komisji Budzetowej,Dobrodziejstw, Rozwoju i Łask Wszelakich Bajkopisarz Dratewka bawili w tym czasie w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym.Z gminnych skrybów nie przybył nikt,bo też i po pierwsze nie śmiał,po drugie tam nikt z nich żadnej samodzielnej decyzji podjąć nie jest w stanie,no chyba,że biegiem do toalety przy nagłym ataku biegunk. A bojarzy z opozycji ?? A po cóż ???,oni tyle mają do gadania co Żyd na gestapo.A diós

 • 2012-02-07 22:02:49

  gość: ~XXX

  nowe inwestycje w zakresie turystyki - wszystko ok , tylko jak nie ma kasy na straż to kto będzie szukał zagubionych turystów w górach , kto będzie szukał topielców - pontoniarze nie mają w swoim składzie ratowników wodnych. P Burmistrzu proszę zastanowić się czy tak należy traktować jednostkę w Bardzie ( członkowie tej jednostki są zasłużonymi dla Barda , to Pan ich honorował ) teraz są już be, bo nie zachowują się jak chorongiewki na wietrze- to pan stosuje zasadę : kot nie jest z nami jest przeciw nam i trzeba ich wytępić - pachnie to faszyzmem czy 21 wiek to wiek nienawiści do ludzi którzy reprezenują wyższe wartości . Dlaczego segregujepoan jednostki na "zemną" i "przeciw mnie" to nie etyczne a Pan jako osoba publiczna opłacana przez nas zobowiązany jest do obiektywizmu, sprawiedliwości - to pana zachowanie jest żenujące i poniżej godności człowieka

 • 2012-02-09 19:25:06

  gość: ~PODATNIK

  DO RADY BOJARÓW !!!- PANOWI RADNI - my poddani jego Cesarskiej mości, apelujemy coby w trybie pilnym ,zwołać sesję Nadzwyczajną , ze szczególnym uwzględnieniem Skarbnicy, tej co tak skrupulatnie zawija te swoje sreberka , by czasem światła dziennego nie ujrzały. A żeby dla sikawkowym z Barda dutki dać coby jak najprędzej te nożyce chłopy mogli kupić, bo przecie ósemka pod szczególnym nadzorem być musi !!! ponieważ w porannych porach świta Bardzka pomykać nią będzie !!! i nie daj boże nieszczęścia to Car Batiuszko i Sekretarzyca konsekwencje daleko idące wyciągną !!! pod prokuraturę oddadzą !!!! , a w przepływie dobroci i dobrym układzie Naczelnika i Prezesa i bug wie kogo jeszcze, wybatożyć karzą !!!

 • 2012-02-10 09:44:50

  gość: ~OOO

  PO OPUBLIKOWANIU WIADOMOŚCI O KOTŁOWNI I MATACWACH BURMISTRZA , KTÓRE WYSUWA p. MACKOWSKI - TO JUZ WIADOMO DLACZEGO CAŁE OSP BARDO TO BE , BO URODZIN BURMISTRZOWI NIE WYPRAWIAJĄ, A MAĆKOWSKICH W STRAŻY TEŻ ZA DUŻO , BO ŚP. STEFAN, OBECNIE MAREK, JUREK, ŁUKASZ NO I NOWE POKLOENIE MOŻE DOŁĄCZY

 • 2012-02-10 10:37:18

  gość: ~Strażak

  No to mamy jasny obraz,dlaczego nowy samochód został przydzielony dla OSP Przylęk !!!!
  Tylko radni powinni odróżnić sprawy , prywatne pana Maćkowskiego ,czy innych typu Kuliński , JHH od spraw Strażackich ! Uważam iż rada popiera w pełni poczynania pana Burmistrza ,względem OSP Bardo !!! dając mu ciche pozwolenie ,na to aby udowadniał kto tu rozdaje karty !!! Tylko panowie do czego to doprowadzi ??? Burmistrz z racji zajmowanego stanowiska powinien jednać brać strażacką , a nie ją skłócać.!!!!

 • 2012-02-10 19:51:35

  gość: ~ooo

  Strażacy zacznijcie pełnić wartę na Dębowinie bo władza tamtędy jeżdzi, może Burmistrz to doceni i kasę większą przeleje - a i pracownicy urzędu oraz Bojarzy do Batki Cara na konsultacje jeżdża -proponuję oszczędność przenieść urząd do Kłodzka w mieście cudów nic już się nie zmieni bo kasa wydana na 40 lat do przodu - zwinąć aswalt i papapa, jeszcze tylko bazylikę mniejszą proponuję do kolekcji kłodzkiej przenieść bo w cud grodzie żadnej świętości już nie ma .

 • 2012-02-10 20:00:29

  gość: ~mieszkanka

  Świętości nie było i nie będzie przy naszych rządzących, w tym naszym mieście cudów !!! Chyba że zaleje nasze miasto od nowa i powstanie nowe!!! Z innymi radnymi i szefem!

 • 2012-02-11 20:28:36

  gość: ~PODATNIK

  PANOWIE STRAŻACY - JAK TAM Z DYŻURAMI NA 8-CE MOŻE WAM GORĄCEJ HERBATY PODRZUCIĆ !!!!

 • 2012-02-12 09:04:51

  gość: ~ZZZ

  Ale dzisiaj w niedzielę ROSOŁKU wam pod wieść!!!

 • 2012-02-15 14:50:58

  gość: ~Marek Maćkowski

  Szkoda że pani skarbnik nie zauważyła trwonienia pieniędzy podatników przez pana burmistrza 171,58 gr dziennie przez 126 dni pierwszego półrocza wpis(samorządowca do sztambucha) jak również sprzedaży dwóch pieców żeliwnego,stalowego wartości około 4000 tyś. złoty za złom, a udaremniła malwersacji w OSP Bardo kwoty około 172 zł którą strażacy przeznaczyli na wiązankę(50zł) oraz 132 złote na poczęstunek po zebraniu (herbata,kawa,paluszki,orzeszki,cukier,cytryna na 36 osób)gdzie po stwierdzeniu strażacy wpłacili w\w kwotę na konto urzędu.Może nie musielibyśmy wycofywać się z gotowości bojowej

 • 2012-02-15 15:12:26

  gość: ~ZZZ

  Bo pani skarbnik widzi tylko to co chce i na to co jej burek pozwoli zobaczyć. Swojego zdania nie ma chyba, albo nie chce mieć bo tak wygodnie!

 • 2012-02-15 15:30:49

  gość: ~sfrustrowanyparanoik

  Ciąg dalszy „nadzwyczajnego zaciskania pasa”……..poddanym. I półrocze 2011 r
  Ogółem wydatki na utrzymanie Cara Gosudara Dzierżymordy & Oprycznina & Company;
  1,038,546,37 zł ( jeden milion trzydzieści osiem tysięcy z ogonkiem
  W tym na wynagrodzenie Cara i Kasty Pasożytniczych Madarynów (skrybowie zarabiają psie grosze)
  776,202,46 zł (siedemset siedemdziesiąt sześć tysięcy z ogonkiem)
  ACHTUNG, WNIMANIJE ,POZOR ,UWAGA : Przyjmowanie gości (skromnie w I półroczu) 5,645,99 (pięć tysięcy sześćset czterdzieści pięć)
  Promocja Cristoferlandu : 22,481,01 zł.(dwadzieścia dwa tysiące z ogonkiem)
  Płatne lukrowane artykuły na zamówienie Departamentu Chwalmy Pana zamieszczane w prasie i tivi:
  4,723,35 (cztery tysiące siedemset z ogonkiem)
  Wydanie albumu :” Skarby Sztuki” ,gdzie najcenniejszym eksponatem jest portret słusznej wielkości Cara Gosudara Dzierżymordy
  15,750 zł (piętnaście tysięcy siedemset 007A ogonkiem)
  Teraz to wszystko pomnóżcie X 2 , jaki wynik ???? A diós

 • 2012-02-15 15:42:47

  gość: ~Podatnik

  Pani Skarbnik , zeznając przed komisją rewizyjną , doznała absolutnej amnezji , że niby nie pamięta , że to chyba za DALEJ LAMY , Ona nie ma nic do powiedzenia, to wszystko burmistrz ! A gdzie podziało się około 20tys. zł. to już całkiem doznała AMNEZJI .

 • 2012-02-15 16:41:40

  gość: ~sfrustrowanyparanoik

  Jak to drzewiej bywało. Zastrzegam co nie wszystkie dane są kompletne, bo juści Genialna Nasza Skarbnica Przecudnej Urody Świstak co Zawija i Zawija tak w tych budżetowych zakamarkach przeróżne tabelki pochachmęciła ,że prawdę wyłuskać to o ho,ho , łatwo nie jest, zaiste. Ale jak to powiadaja,wychyla się prawda jak Tatarzyna rzyć zza krzaka .Na początek rok 2008 za panowania obecnej Dynastii Cara Gosudara Dzierżymordy ; PODRÓZE SŁUŻBOWE Jego Mściwej Zapiekłości tylko w pierwszym półroczu : 17,216 zł (siedemnaście tysięcy z ogonkiem)
  Promocja Cristoferlandu ogółem za pierwsze półrocze :
  22,034,36 (dwadzieścia dwa tysiące z ogonkiem)
  Pomnóżcie to cuzamen X 2 .Jaki wynik ???? A pamiętają jeszcze poniektórzy, jak za panowania Dalaj Lamy Poczciwiny Skarbnica darła koparę gdy ten nieboże molestował Onąż Genialną Od Finansów Personę o drobne niekiedy zaprawdę kwoty. Wstyd było patrzeć i słuchać jak był ci on upokarzany, ale dobrze mu tak, jak się winduje na piedestały przeróżne miernoty to taka i wdzięczość. A diós

 • 2012-02-15 18:57:54

  gość: ~gośc

  Do ZZZ
  WYGODNIEJ to jeździ się teraz nowym samochodem za obecnego niż starym za poprzedniego.

 • 2012-02-15 21:19:22

  gość: ~xxx

  I FAJNIE JEST ŚWISTAKOWI ZAJADAĆ SMACZNE OBJADKI W MINSONI W TOWARZYSTWIE CARA I WIŁA WIANKI A RACHUNKI KSIĘGUJE SIĘ W KOSZTY PROMOCJI - MAŁO TEGO DŁUG W MINSONI SZYBKO ROŚNIE ALE TOŻ MAMY NOWY ROK TO MINSONI DOSTANIE UMORZENIE PODATKU I RESZTA SIĘ SKOMPENSUJE I DALEJ HULAJ DUSZA PIEKŁA NIEMA ....... ALE PIEKŁO JUŻ IDZIE W KIERUNKU MŚIWOŚCI CARA BATIUSZKI ,

 • 2012-02-20 12:37:03

  gość: ~ZZZ

  Do gość!
  Nie wiem o co ci chodzi? Jakim to teraz jeździsz nowym samochodem? Jak nowego auta jeszcze nie ma, dopiero ma być! Jak będzie?! Chyba, że jesteś kierowcą nowego traktora w byłym kom-eko!!! A traktor to nie auto tylko pojazd mechaniczny!!!

 • 2012-02-20 18:32:54

  gość: ~d0 zzz

  Napisałeś:
  "Bo pani skarbnik widzi tylko to co chce i na to co jej burek pozwoli zobaczyć. Swojego zdania nie ma chyba, albo nie chce mieć bo tak wygodnie! "
  A ja na to odpisałem:
  Do ZZZ
  WYGODNIEJ to jeździ się teraz nowym samochodem za obecnego niż starym za poprzedniego.
  Chodzi o samochód pani skarbnik no i nie tylko
  zobacz na BIP ile zarabiała za "poczciwiny", a ile za batiuszki
  hej

 • 2012-02-21 10:46:47

  gość: ~Brzeznica

  Może ktoś potwierdzi że na zebraniu sprawozdawczym był Pan Burmistrz,przewodniczący rady i okazało się że brak pieniędzy na przegląd auta,opłaty bieżące oraz nastąpiła zmiana zarządu w OSP Brzeznica.Pytam dlaczego nie nagłośnicie tego faktu tak jak robi to OSP Bardo.Dla kogo ryzykujecie,BURMISTRZ,PRZEWODNICZĄCY WYPRĄ SIĘ ONI NIC NIE WIEDZIELI!!!

 • 2012-02-21 11:11:42

  gość: ~mieszkanka

  To róbcie tak dalej, dalej trzymajcie języki za zębami. ciekawe jak dojdzie do jakiegoś nieszczęścia - kto za to odpowie? Burmistrz Was na pewno nie obroni!

 • 2012-02-21 11:42:21

  gość: ~sfrustrowanyparanoik

  Prawda,prawda,sikawkowi gadali,że grosza nie ma na przegląd,w odpowiedzi Car Gosudar Dobroczyńca coś bredził,jakoby pierwszy raz o tym słyszy,a pisma nijakiego on w tej sprawie nie czytał,bo ponoć nie miał czasu,z przepracowania,przejrzeć pocztę.Za to Nasz Drogi Towarzysz Organista i Przewodniczący Rady w Jednym,wprost nie mógl sie nachwalić druhów sikawkowych z Brzeżnicy,On powiadał czuje się tu swojsko i bezpiecznie , bo nikt go po pobycie u nich nie opisze na FORUM .A diós

 • 2012-02-21 14:35:34

  gość: ~Samorządowiec.

  Za to ty zrobisz to w dwójnasób:)) Już niedługo będziesz cierpiał za miliony. Dobrze, że jest taki "altruista" jak ty:)) Gdzie diabeł nie może, to Won Chichota wyśle.

 • 2012-02-21 14:56:57

  gość: ~Samorządowiec.

  A czy mogę spytać / jeżeli to prawda /, czy pieniądze były zapotrzebowane 2 dni po terminie przeglądu czy dwa tygodnie przed? Myślę, że skoro OSP Brzeźnica raczej milczy to ten pierwszy przypadek miał miejsce. Ale takie rzeczy się zdarzają.

 • 2012-02-21 16:55:30

  gość: ~ZZZ

  Zwracam Honor!
  Odczytane to było inaczej! Teraz kumam. Jeszcze raz sory!

 • 2012-02-24 15:39:01

  gość: ~PODATNIK

  panowie sikawkowi - po co kłótnie i zwady ,wystarczy pozbyć się renomowanej kancelarji prawnej z urzędu i już macie pieniądze na nowe auta ! wystarczy na paliwo i różne tam pozostałe opłaty ! wy wszyscy nie kosztujecie gminy tyle ,co kancelaria prawna ! A tak nawiasem mówiąc ciekawe ile burmistrz schował na ten cel w tym roku ? wszędzie są cięcia , ,nie ma pieniędzy na nic , różnego rodzaju stowarzyszenia zostały okrojone do maksa , tylko po zarobkach szlachty nie widać kryzysu !

 • 2012-03-12 10:26:27

  gość: ~Jerzy Maćkowski

  witam Pana panie Waldku ! i co tam wymacali samorządowca ?a tak po za tym, jak już wiem z kim piszę to mam parę pytań :
  - napisz dlaczego tak bardzo interesuje Cię ,ile to strażacy mają na godz.?
  - dlaczego tak bardzo atakujesz strażaków z Barda /w czym Ci zawinili /
  - jeżeli chodzi o rozliczenie roku 2011 i dlaczego jednostka została wycofana z podziału bojowego , podtrzymuję Swoje zdanie , w razie wątpliwości udostępnię dokumenty i wytłumaczę , na czym polega nieprawda rozpowszechniana przez Burmistrza i księgową na nasz temat , zapraszam do strażnicy .
  - wytłumacz mi , co sądzisz o zakupie auta dla OSP Przyłęk i dlaczego dla tej jednostki ? gdzie pozostałe jednostki /Dzbanów , Brzeźnica /mają zbyt małe fundusze na podstawowe utrzymanie , 12500 zł które dał im Burmistrz , na cały rok , nie wystarczą ! pokazuje to już pierwszy kwartał tego roku ! Uważam zatem , jak nie ma pieniędzy na podstawowe utrzymanie jednostek , to po co nowe auto ? może okazać się że będzie nowe Auto a nie będzie na paliwo ? jak już bywało dwa lata z rzędu !
  - dlaczego Burmistrz tak bardzo ,można by rzec, na siłę , uszczęśliwia tą jednostkę ? a pozostałym brakuje na podstawowe opłaty ?

  Myślę kolego że postarasz się rzeczowo odpowiedzieć na powyższe pytania ?!  :

 • 2012-03-12 11:08:49

  gość: ~Marek Maćkowski

  Jeżeli mogę dołączyć do pytań to odpowiedz czy według ciebie straż jest do oświetlania miejsca o godz.około 24 zabitych na torach,a policja wcześniej do ściągania z torów i odwożenia do domu.

 • 2012-03-12 11:56:00

  Samorzadowiec

  Witam. To nie są ataki na strażaków z Barda. To jest moje stanowisko dotyczące wyjazdów do słynnych plam oleju i pytanie dlaczego gminy mają za to płacić a nie właściciel drogi. Ja wygrałem sprawę sądową, która toczyła się 3 lata i Sąd wydał decyzję, w której napisał, że jedynym odpowiedzialnym za brak posprzątania plamy jest Rejon.
  Co do wycofania jednostki z gotowości bojowej to uważam, że można był się dogadać szczególnie, że mieliście paliwo w bakach. Moje stanowisko dotyczące zakupu samochodu dla OSP Przyłęk prezentowałem - można wstrzymać decyzje o zakupie. Nie wiem jakie argumenty były użyte przez Przyłęk, ale Rada to "klepneła". Widocznie zobaczyli podstawy do zakupu.
  Proszę przeczytać uważnie moje wpisy i tam jest jednoznacznie pokazuję swoje stanowisko.
  I nie jest atak, ale zilustrowanie sytuacji ile to kosztuje. Dyskutowałem z JHH, który powoływał się na przepisy / zgoda / ale mi tu brakuje zdrowego rozsądku. Dlaczego gminy?

 • 2012-03-12 12:53:51

  gość: ~Marek Maćkowski

  Jeżeli mówisz o dogadaniu to pytam zkim(Burmistrz oraz Przewodniczący Rady NIEOSIĄGALNI)Jeżeli uważasz że jest możliwość zwrotu poniesionych kosztów za w/w akcje to co robi renomowana kancelaria prawna(pieniądze podatników dawane przez gminę).Mówisz o paliwie w bakach starczło by na prace około półtorej godziny(co byś zrobił jak palił by się dom jak w Dzbanowie,a my prestaliśmy ratować bo brakło paliwa ludzie zlinczowali by nas a sprawa znalazła zakończenie w prokuraturze).Względem zakupu auta do Przyłęku rada nie miała żadnych argumentów.Jeżeli masz cywilną odwagę zapraszam do strażnicy na wyjaśnienie pozostałych niescisłości.Daj znać będziemy czekać zarządem.

 • 2012-03-12 13:51:49

  gość: ~Jerzy Maćkowski

  Co do wycofania jednostki z gotowości bojowej to uważam, że można był się dogadać szczególnie, że mieliście paliwo w bakach - Panie Waldku , niejednokrotnie informowaliśmy Burmistrza i radę gminy , o ciężkiej sytuacji finansowej , mieliśmy nie zapłacone faktury na sumę około 12500 zł. , Burmistrz , NIE ROZMAWIAJĄC Z NAMI ,w piśmie poinformował nas , ŻE ŚRODKI NA DZIAŁALNOŚĆ OSP , NIE ZOSTANĄ ZWIĘKSZONE ! , dlatego zarząd postanowił ,zawiesić działalność, aby nie zwiększać zadłużenia ! Pragnę nadmienić iż za długi spowodowane przez OSP , zarząd ponosi pełną odpowiedzialność , a nie myślę sadzić się ,o nie swoje długi ! To na Gminie spoczywa finansowanie OSP ! Gmina i Burmistrz powinien być wdzięczny , strażakom że poświęcają swój wolny czas , aby pomagać innym ! takie jest moje zdanie ! Nie wiem dlaczego wszyscy popierają działalności straży , co widać po sondażach 95 % poparcia społeczeństwa , tylko u nas w gminie straszy się strażaków prokuraturą , sądami ?

 • 2012-03-12 14:00:29

  gość: ~Jerzy Maćkowski

  NIE PAMIĘTAM TAKICH CZASÓW , MIMO IŻ JESTEM W OSP PONAD 30 LAT !
  nigdy nie było tak , aby straż była tak mocno skłócona , panowała taka nienawiść wśród strażaków , co do tego doprowadziło ? to już inna historia , forum to nie miejsce na taką dyskusję . Jeszcze raz zapraszam do strażnicy , to pogadamy !

 • 2012-03-12 14:51:38

  Samorzadowiec

  Tak zgadzam się. ja też nigdy nie słyszałem o takiej atmosferze. Rozmawialiśmy kiedyś u Ciebie, że trzeba coś zrobić, żeby tak nie było. Wiem, że ja próbowałem. Myślę,że Ty też. Ale stało się, jak się stało. Jestem w dalszym ciągu przekonany, że to można załatwić.
  wb

 • 2012-03-12 15:36:06

  gość: ~Marek Maćkowski

  Panie Waldku proszę odpowiedzieć na moje pytanie,nie przypominam sobie żeby ktoś zapłacił za opóznione pociągi jak równiez za akcję która odbywała się na terenie kolejowym. Według pana myślenia straż jest od sprzątania terenów gminnych.

 • 2012-03-12 16:05:29

  Samorzadowiec

  Gdzie tak napisałem? Za opóźnienie pociągów z winy PKP płaci PKP. Nigdy nie napisałem, że straż jest od sprzątanie terenów gminy. Jeżeli jest jakaś akcja to myślę, że dogadujecie się z Burmistrzem. Ja to po raz pierwszy słyszę.

 • 2012-03-12 17:42:37

  gość: ~..

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-03-12 18:04:20

  gość: ~gość

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-03-12 18:32:32

  Samorzadowiec

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-03-12 19:41:44

  gość: ~Kowal

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-03-12 19:51:00

  gość: ~Gargamel

  odbiegając od tematu straży to prawda jest taka że pan waldek ma taki sposób bycia że nie da się go lubic:) na szczescie widuje go raz na ruski rok a mam nieprzyjemnosc słuchac jego wywodów jeszcze rzadziej;)
  Pozdrawiam:)

 • 2012-03-12 22:14:22

  JHH

  Teraz już wiem, skąd u "samorządowca" wystąpił syndrom plamy oleju. Czy to nie z Szanownego Pana samochodu olej zalegał onegdaj na połowie długości pewnej Cudownej ulicy w Cud Grodzie? I czy to nie strażacy z Barda musieli ten olej neutralizować? I czy ta akcja nie została pokryta finansami gminnymi umieszczonymi w tej jednostce?
  A tak na temat gotowości bojowej >> samo posiadanie karabinu nie czyni żołnierza "gotowym", niech Pan nie powtarza za Żurmistrzem głupich stwierdzeń, bo co jak co, ale na ten temat to ów Pana idol nie ma nawet zielonego pojęcia mimo wielokrotnego mu tłumaczenia tych zawiłości. Posiadana w zbiornikach ilość paliwa ma zapewnić możliwość wykonania zadania, a nie gotowość ich rozpoczęcia, OT CO. Czy to już jest jasne?
  Jeśli nie, to mogę to wyjaśnienie rozwinąć.

 • 2012-03-12 23:58:45

  gość: ~...

  Panie Waldemarze z pana taki samorzadowiec jak dzialacz i pilkarz :)

  Skoro juz wiadomo ze to pan tak ublizal chlopakom z osp bardo to ciekawe co pan im powie jak oni pana spotkaja, czy tez bedzie pan taki madry :)

 • 2012-03-13 09:54:02

  gość: ~Marek Maćkowski

  Panie Waldku odpowiada pan lakonicznie na nasze pytania żeby nikogo czasem nie urazić szkoda że dopiero teraz kiedy wiemy kim jest samorządowiec.Pytam kiedy może pan sp spotkać się z nami i wyjaśnimy sprawy które pana nurtują szczególnie ekwiwalent za akcje.Podam panu swój telefon 661401893 lub proszę podać swój telefon ja zadzwonię.

 • 2012-03-13 10:16:06

  gość: ~Podatnik

  Panowie strażacy , szkoda słów dla takiego typa ,nie na darmo mówią o Nim MĄCICIEL , w paść narobić zamieszania a potem podwinąć kitę i w nogi ! nie liczcie że skontaktuje się z wami , Judasz w pełnym słowa ,tego znaczeniu ! ale mam nowinę ,ptaszki ćwierkają iż waćpan ma zostać jakimś kierownikiem / od spraw nie potrzebnych , wróć od administracji / w ZGK . Panowie pamiętajcie nic za darmo w tej cudownej Gminie !

 • 2012-03-13 19:19:28

  gość: ~gosc

  ALE JAJA - nie dziwota, że tak drożeją.
  Kierownik administracyjny będzie wyłoniony w drodze konkursu na to stanowisko mam nadzieję. A jakie kwalifikacje ma w tym kierunku samozwaniec? Ktoś wie?

 • 2012-03-14 08:07:40

  gość: ~gość

  a co warte są konkursy na dane stanowiska w tej gminie każdy zainteresowany wie..... ;-)
  miałem okazje brać udział w takim jednym, jeszcze za czasów pana Anklewicza - żenada. wygrała go osoba bez najmniejszych kwalifikacji, wykształcenia itd, itp ale za to powiązana rodzinnie z ówczesną Panią skarbnik. Obstawiam w ciemno, że nic się w tej materii nie zmieniło

 • 2012-03-14 14:51:09

  gość: ~yoyo

  drogi samorzadowcu teraz jak juz wiadomo kim jestes to zapewne bedziesz unikal chlopakow z osp po tym co na nich pisales :)

 • 2012-03-14 16:01:55

  gość: ~szydzacy

  Pan Waldek juz widze okopał sie łyżką stołową :) po co to było narobił siobie tylko wrogów

 • 2012-03-14 17:27:23

  gość: ~"BEZRADNY OBYWATEL"

  Panowie i Panie nie idzimy tą "drogą".
  Sprawa "samorządowca" z mojego punktu widzenia jest SUKCESEM skupmy się teraz na "porażkach" do którch zaliczam dzisiejszą sesję rady,gdzie "brylowanie" większości było jasne przewidzenia,ale postawna radnego Grzegorza Gaszewskiego to "hit dnia" dzisiejszych obrad.
  Czekam z niecierpliwością na "obrazowe" sprawozdanie "Don Kichota".
  ak

 • 2012-03-14 17:21:15

  Samorzadowiec

  Dlaczego mam unikać? Proszę mi podać chociaż jedną przyczynę. I proszę mi zacytować co o nich pisałem. Pisałem o zjawisku.

 • 2012-03-14 20:07:41

  gość: ~gość

  Wczoraj już cytowałem Twoje słowa, ale dziwnym trafem modelator cały wątek skasował.
  Ile dostaje zawodnik Unii Bardo za mecz? tak tylko pytam bo jako dzialacz jestęs w tym temacie zorientowany

 • 2012-03-14 20:18:29

  gość: ~sfrustrownyparanoik

  Spoko "spisane beda słowa i czyny" tylko od postawy "samorządowca' zależy czy będzie kontynuowany wątek jego osobistych dokonań i ścieżki sukcesu zawodowego,żeby nie było ,że nie ostrzegałem.Co wcale nie znaczy,że odmawiam mu prawa do komentowania na forum,nkit z nas nie jest ani doskonały ani nieomylny,tylko niechaj to będzie dysputa merytoryczna a nie wimaginawane kombatanctwo w walce z upadłym reżimem.A diós

 • 2012-03-14 21:02:09

  gość: ~....

  widac ze samorzadowiec juz sie boi bo calkiem zmienil ton pisania, poczytaj sobie watki o wycofaniu osp bardo i co tam pisales, nie boj sie chlopaki sa bardzo pamietliwi,

 • 2012-03-15 10:53:43

  Samorzadowiec

  Nie wiem, ktoś zacz, ale widzę, że nie odróżniasz odmiennego zdania od obrażania. Jestem w dalszym ciągu przekonany,że ze względu na brak pieniędzy w PSP część prac wykonują strażacy z OSP. I odnosiłem się do tego wątku. Wiem, że są takie przepisy / tekst JHH / ale to nie zmienia nic pod względem wydawania pieniędzy. Rozmawiałem z Markiem M. na temat systemu powiadamiania, który mnie utwierdza w tym, że PSP kładzie "lagę" na niektóre "prace". I to tyle w tym temacie. Będę wdzięczny za zacytowanie moich "obraźliwych" słów w stosunku do OSP. Jeżeli je znajdziesz, stawiam.

 • 2012-03-15 11:02:13

  JHH

  Boże, Ty ciągle to samo. A jak myślisz, jeśli na przykład w Bardzie byłaby zawodowa jednostka, to za czyje pieniądze. Podatników, czyli Twoje także. A jak myślisz, czy utrzymanie zawodowej jednostki jest tańsze? No to uprzedzę Ciebie w tych dywagacjach, jeszcze przydałby się nam garnizon wojskowy, choćby taki malutki batalion saperów, mielibyśmy na miejscu sprzęt, gdy Nysa zakaprysi. No i jeszcze jakiś jeden śmigłowiec, bo to do szpitali mamy daleko, no i jeszcze .... ja bym optował za jakimś malutkim więzieniem. To byłoby bardzo wychowawcze na co dzień.

 • 2012-03-15 11:31:12

  gość: ~Podatnik

  Pnie samorządowcu padło pytanie , ile w klubie piłkarz ma płacone za mecz ? przypomnę jeszcze pytanie na które pan nie odpowiedział na innym wątku : Kancelaria prawna kosztuje nas podatników 5500zł brutto ,miesięcznie ,to w skali roku wychodzi 66tyś zł. a burmistrz wydał w roku 2011 ponad 210tyś zł. na co poszła pozostała kwota , około 150tyś zł. ?

 • 2012-03-15 11:39:25

  JHH

  Jeszcze raz do Pana "samorządowca". Niech Pan skorzysta z telefonu do Marka, razem graliście w piłkę - umówmy się na kawę, czy piwo {ja stawiam} - to sobie pogadamy o szczegółach, o których tu nie da się pisac - za długo, i za nudnie. Wydaje mi się, że został Pan celowo poważnie wprowadzony w błąd, będzie Pan miał okazję zweryfikować swoją wiedzę. Czy w zaciszu u Marka Pycia będzie dobre miejsce? O tym, że będzie kulturalnie, to chyba nie muszę pisać, ponoć mnie Pan też zna. Jeszcze raz zapraszam.

 • 2012-03-15 11:44:15

  gość: ~PODATNIK

  PS.
  MYŚLĘ ZE POWYŻSZE PYTANIA NIE SPRAWIĄ PANU KŁOPOTU , PONIEWAŻ UWAŻAM ŻE JEST PAN DOBRZE ZORIENTOWANY W FINANSACH GMINY ! A JEŚLI SIĘ MYLĘ TO MYŚLĘ ŻE NIE SPRAWI TO PANU KŁOPOTU ABY SIĘ DOWIEDZIEĆ I UDZIELIĆ NAM WSZYSTKIM ODPOWIEDZI ! bo mi jakoś się nie udało , a bardzo Mnie to interesuje .
  z góry dziękuję .

 • 2012-03-15 15:25:25

  Samorzadowiec

  Piłkarze nie mają płacone nic za granie w klubie. Jeżeli chodzi o "brakującą" kwotę obsługi przez Kancelarię to pytanie nie do mnie. Myślę, że jest parę osób w Waszym gronie, które znajdą na to odpowiedź. A tak całkiem poważnie, dostęp do tej informacji nie jest tajny i można ją uzyskać. Jeżeli tak wyszło w "cyferkach" to albo ktoś źle podliczył albo była może omyłkowo zaksięgowana na inne konto. Albo podana kwota została zawyżona o tą wartość. Innej możliwości nie ma.

 • 2012-03-15 18:07:12

  gość: ~haha

  Dlaczego pan tak kalmie ze pilkarze nie maja placone za to ze graja w Uni.

 • 2012-03-15 18:23:47

  gość: ~"BEZRADNY OBYWATEL"

  Dla waldemara-samorządowca "słowo" kłamać trzeba odczytywać jako słowo" prawda.
  Waldemarze czy zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz.
  Klub "sponsorów" to "fikcja".
  Dzisiaj nawet ksiądz za darmo pogrzebu nie odprawi,a przy "deficycie" ideowym , piłkarze Uni Bardo/nie liczy oczywiście/ korzystają z tej "teorii"
  Nie chcę tutaj zasiać "fermentu" bo chwała takim sponsorom, ale nie pisz że nie otrzymują.
  Aby być precyzyjnym w tej prawdzie,nie otrzymują z tzw,dotacji jaka co rocznie przeznaczana jest z UMiG na działalność sportową ale tego też aż tak nie był bym pewien,bo zasada "papier" wszystko przyjmie z pewnością waldemarowi nie jest obca.
  A że "zarząd" klubu nie jest dla waldemara "ciałem" obcym,teoria słusznie sformułowana.

 • 2012-03-15 18:43:33

  gość: ~gość

  Ludzie dajcie sobie spokój z samozwanym samorządowcem przecież on celowo odciąga was od tematu burmistrza, oferując tematy zastępcze, dajecie się wciągnąć w jałowe dyskusje.
  Poniżej wpis modelatora, który zablokował samorządowca za wpisy nie na temat.
  Na każdy temat miał coś do powiedzenia i zawsze to on miał rację według niego samego oczywiście


  2012-02-26 21:43:19
  administrator
  Użytkownik podpisujący się jako .Samorządowiec został zablokowany - za notoryczne spamowanie wątków wpisami nie na temat

 • 2012-03-15 15:20:13

  Samorzadowiec

  Przepraszam nie to samo. Prosiłem goście, żeby podał mi przykład obrażenia OSP. I tylko tyle. Widzę różnicę pomiędzy PSP a OSP:)) Co do pozostałych spraw jestem umówiony z Markiem i Jurkiem na rozmowę. Jak skończę prace domowe spotkamy się.

 • 2012-03-15 18:26:15

  gość: ~gege

  Ja mysle ze powinien Pan sie spotkac z cala jednostka bo obrazal pan cale grono druhow z OSP Bardo.

 • 2012-03-15 11:56:59

  gość: ~Marek Maćkowski

  Panie Waldku,
  tak rozmawialiśmy wczoraj w godzinach wieczornych na temat powiadamiania OSP przez Państwową Straż Pożarną do wyjazdów, wypadków i innych zdarzeń. Nie przypominam sobie jednak abym powiedział, że cyt. "PSP kładzie lagę, na niektóre prace", to jest Pana punkt myślenia i Pańskie słowa. Obiecał Pan, że do Świąt Wielkanocnych spotka się z nami w celu wyjaśnienia niektórych spraw. Jeśli da Pan znać wcześniej postaramy się, aby na spotkaniu był przedstawiciel z PSP, który wyjaśni Panu system działania i pracy PSP i OSP.
  Jeżeli chodzi Panu o ściągalność pieniędzy za akcje wykonywane przez OSP, to proszę udać się do Burmistrza Miasta i Gminy, który ma renomowaną kancelarię prawną. Pozdrawiam

 • 2012-03-15 13:05:16

  gość: ~strazak

  Drogi samorzadowcu odnosnie dysponowania sil i srodkow do danego zdarzenia nie ma pan zielonego pojecia, przepisy sa odgorne do czego ma jechc osp i tyle. Dodam ze na dniach wejda calkiem nowe przepisy dysponowania jadnostek strazy pozarnych. Jezeli jestes tak inteligentny to powinienes wiedziec ze za granica 80% jednostek to sa ochotnicy, a 20% sa to jednostki zawodowe. Polska tez zmierza w tym kierunku i system ratowniczy bedzie glownie polegal na mocnych jednostacha KSRG a mniejsze jednostki PSP beda likwidowane. Kazda jednostka na ternie kraju jeżdzi na akcje po drogach krajowych i nikt nie placze jak tutaj. Rozumiem ze jak teraz bedzia cos rozlane na drodze gminnej to OSP Bardo bedzie musialo zamknac ta droge bo srodek do neutralizacji plam oleju dostaja od GDDKiA. Dodam ze koszt worka to około 200zł za 50kg, wiec prosze przeliczyć ile pieniedzy dokłada GDDKiA do osp i psp.

 • 2012-03-15 18:46:40

  gość: ~do samorządowca

  ponawiam pytanie, ile za mecz mają płacone zawodnicy Unii Bardo?
  Zastanów się dobrze zanim drugi raz skłamiesz, bo to już może być recydywa

 • 2012-03-15 19:54:42

  gość: ~strażak z OSP Bardo

  Drogi Waldemarze vel Samorządowcu, przypomnę ci twoje wypowiedzi na temat OSP Bardo:
  Rok 2010
  Link: http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/6397,osp-bardo-w-gotowosci-bojowej.html
  Wypowiedzi:
  1) Może inni potrafią myśleć i pisać. Ty się do nich nie zaliczasz.Co do innych spraw, zostawię bez komentarza. Jesteście grupą wzajemnej adoracji, pieniaczy, zadymiarzy etc... Poczekajcie na następne wybory / za 30 lat???/ to będziecie rozdawać dutki.
  2) Wolę żeby mnie myślenie bolało, niż czuć taką pustkę w głowie jak Ty. A to nie boli a nawet nie męczy.
  3) "..bądź wiedzieć winien.." - no własnie. I tutaj jest błąd. Np. każdy kierownik jednostki budżetowej ma określoną kwotę, którą ma wydawać zgodnie z preliminarzem wydatków. Po każdym okresie rozrachunkowym ze sprawozdania finansowego widać czy starczy czy też będzie musiał się zwracać do Rady i Burmistrza o dofinansowanie. Wszystkiemu można zaradzić - trzeba tylko wykazać wolę współpracy / tak myślę /. A nie kosy na sztorc i hajda w pieriod. I nie przekona mnie nikt / ani "Jan" czy też JHH - inni to "psy gończe" /, że OSP wykazało maximum dobrej woli w celu. Tu było więcej polityki niż problemu.
  4) To proszę skojarzyć daty!!! 27 lipca i datę zawieszenia działań!!! Do roboty a nie do pisania bzdetów!!!
  5) To proszę przeczytać / ze zrozumieniem sic! / sławetne spotkanie w dn. 27.07.11r. To o pomstę do nieba woła. Zaczynają rok 2011 z kwotą - 8.000zł!!! Już nie wspomnę o tym "bebłakaniu" - gdzie "poszły" komputery? kto jest w składzie SK ? Pismo o spotkaniu z Burmistrzem i Radą w połowie sierpnia!! A 18.08. sztrejk - my Ci pokażemy, kto tu rządzi!
  Drogo konowale - jesteś z tej ekipy, która nie ma argumentów, tylko - jak to określił jeden na spotkaniu Komisji - bijesz pianę. Takie argumenty to dzieciom w piaskownicy. Bilans otwarcia - ujemny, I kw - wiadomo też ujemny. I-wsze półrocze - 20.000zł dotacji, żeby przetrwać. Do szkoły, uczyć się.Wydaj w domu więcej niż możesz, zobaczymy Cię pod Kościołem.
  P.S. Chciałbym zobaczyć to pismo o dotację skierowane do KSR-u.
  Rok 2011
  Link: http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/6225,jednostka-osp-bardo-znowu-wycofana-z-podzialu-bojowego.html
  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/6242,nie-moga-spieszyc-ludziom-z-pomoca.html
  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/6501,gmina-bardo-zabezpieczyla-srodki-na-gotowosc-bojowa-osp-bardo-odpowiada-burmistrz-barda.html
  Wypowiedzi:
  1) Dokładnie tak, na miejscu zdarzenie 3-4 samochody OSP i 2 zawodowej. Panowie oprócz szczytnej roli OSP to jeszcze" kasiuta". Wy na godzinę macie więcej niz "zawodowa". Inną sprawą jest sam nadzór nad akcja: ile samochodów, jakie i skąd. Zobaczcie ile Państwo jest winna Straży Zawodowej to przejrzżycie na zapuchnięte z płaczu oczęta.
  2) Przeczytaj ze zrozumieniem. Tutaj nie chodzi o to ile na tym zarabiają!!! Sam sposób "rozmowy" poprzez durne pisma ,/ proszę wejść na strone UMiG Bardo . I to się dzieje od konkretnego czasu. Tu wcale nie chodzi o pieniądze. OSP chce wszystkim pokazać, że oni chcą spełniać swoją służbę dla społeczeństwa ale władza im przeszkadza!! Trzeba otworzyć oczy bardeckiemu społeczeństwu, jaki ten Burmistrz be i cała reszta też / kto ich nie popiera /. To jest chocholi taniec. A od kiedy się zaczęło to proszę spytać pana JHH / dobre ducha / druha?/ OSP.
  3) Panowie, skoro piszecie takie bzdety, to domyślam się, że bladego pojęcia nie macie o niektórych sprawach. Gdy Burmistrz nie dał pieniędzy, które były zagwarantowane w budżecie gminy na 2011r / chyba, że się mylę/ to już by "wisiał". Co do "fikcyjnych" etatów w UG - to pojechałeś gościu po "bandzie". Jak Ty sobie wyobrażasz, że to czasy komuny, kiedy tworzyło się stanowiska np. w BZP żeby wynagrodzić sekretarza PZPR? Proszę, wskazać te fikcyjne etaty / chociażby te domniemane/. Dla mnie najbardziej rozsądnym wyjściem jest sprawdzenie rzeczywistych wydatków OSP Bardo z preliminarzem wydatków na 2011r / przedstawionym przez naczelnika OSP /. Oczywiście mogą być rozbieżności ze względu na większą ilością interwencji a co za tym idzie większą ilością godzin. Ale skoro to się powtarza rok w rok / brakuje na tzw. paliwo/ to zastanówmy się gdzie lub w kim tkwi błąd. I proszę mi wierzyć, patrząc na niektóre wpisy "zatroskanych" mieszkańców - ta sprawa jest wywołana tylko po to żeby pokazać "arogancię" władzy w stosunku do OSP. A nie konkretne działania, które pomogą wyjść z impasu.
  4) Wszyscy / przepraszam może nie wszyscy/, którzy piszą o tym jaki to Burmistrz jest be / np. poruszony wątek etatów w UG sic!/ a OSP to są do tarcia chrzanu. Niektóre, rzeczywiście zatroskane, trwającą sytuacją oczekują rozwiązaniu sytuacji. Pisarczyki z Florencji - do roboty!!!
  5) a czy to byla prawda z wykorzystywaniem sprzetu strazy na prywatnej budowie?i jak sie to skonczylo wie ktos ?
  6) Drogi Janie - "Organem gminy właściwym do zadecydowania o udzieleniu dotacji celowej dla określonej OSP, z racji nieuregulowania właściwości w przepisach szczególnych, jest rada gminy z mocy generalnej klauzuli kompetencyjnej rad gmin wyrażonej w art. 18 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym". Ale skoro jesteś /jesteście/ taki odważny i sugerujesz jw, proszę o informację kiedy OSP zwróciła się do Rady Gminy o zwiększenie dotacji z powodu zakładanego / przewidywanego / braku środków finansowych na prawidłowe funkcjonowanie OSP Bardo. Już po I kw.2011 można było określić, że środki na funkcjonowanie OSP będą zbyt małe, biorąc pod uwagę ilość interwencji. Co się robi - jakoś to będzie. Tak to jest, jak niepoważni ludzie zajmują się b.poważnymi rzeczami
  7) Przestań pisać głupoty!! W ani jednej mojej wypowiedzi nie ma nic !!! co by sugerowało niejasne sprawozdanie. Natomiast cały czas sugeruję, że OSP Bardo mając taki a nie inny budżet wydaje więcej niż może. Dlatego też jak wcześniej pisałem, już po pierwszym kwartale 2011r powinien prawidłowo określić swoje możliwości bojowe na pozostałe kwartały a nie brnąć w zaparte. Natomiast jeżeli nie widzisz powiązania między działaniem PSP a OSP to Ci współczuje. Gdy chociaż o 20% zwiększyła swoją efektywność PSP to byłyby pieniądze. I nie byłoby dmuchanie w tuby. Dla mnie to ostatnia wypowiedź w tym temacie.
  8) Przepraszam, dlaczego został usunięty wpis. Czyżby chodzi o określenie " gówniarstwo" ?
  I na dodatek niespełnione? Powiązania rodzinne??
  9) Może p.Orzeszek płaci na bieżąco bo ich OSP ma jeszcze pieniądze na koncie? Co to znaczy niedopuszczalne?? Rozsądna jest wypowiedź p.Gołębiowskiego - tak się wszędzie robi gdy ludzie rozgraniczają interes nadrzędny od podrzędnego. Tak, ten artykuł jest napisany pod zamówienie OSP Bardo. To jest li tylko brak brak pieniędzy, to jest już na pewno nieporadność władz OSP Bardo!!!!
  10) Nie, jestem rozsądnym człowiekiem. Mam pewne doświadczenie w takich "jazdach" i dlatego wręcz alergicznie podchodzę do takich gierek. Z kilometra czuję co jest"dmuchane" a co ma racjonalne podłoże. Tutaj widzę tylko zagrywki poniżej pasa i nic ponadto. Co do wulgaryzmów, których jakoby użyłem - czy określenie gówniarstwo jest wyzwiskiem? Jest określenie pewnej grupy wiekowej, ze szczególnym podkreśleniem braku odpowiedzialności Ale ja już wiem kto napisał ten artykuł, więc się nie dziwię.
  11) Panie Burmistrzu wyrazy współczucia. Gościu, czy na niezapłaconym paliwie można jeździć czy nie!!!! Dobrze, że nie podałeś przykładu płonącej rafinerii. Albo OSP spełnia swoje statutowe obowiązki albo bawi się w politykę. Zdaję sobie też sprawę, że zostało wmanewrowane / wiadomo przez kogo / ale pora się z tego wycofać. Róbta swoje.
  12) Debatę? A to dlaczego? Żeby nawrzucać? A protokół zamieścicie na łamach EM? prosze zająć oficjalne stanowisko w stosunku do kontroli. Jeżeli kontrola została przeprowadzona nieprawidłowo to kroki odwoławcze doskonale zna JHH.
  13) To jest super - "Trudna sytuacja finansowa OSP Bardo jest spowodowana raczej złym planowaniem i nieprzemyślanym wydatkowaniem dostępnych środków- i z tym trudno teraz dyskutować. Tyle tylko, że to pan, panie burmistrzu Żegański jest tym, który te przyznane OSP środki fatalnie zaplanował". Nic więcej ,nic dodać? A mózg gdzie? W kieszeni? Jak ,do czterech nie potrafisz liczyć?!!! To jak zbiórki robicie-)) Teraz trochhę przegiłem-))
  A to po tych prochach od W-))
  14) A cóż to za mowa-trawa? Udostępniła wszystkie dokumenty i to każdemu zainteresowanemu? Finansowe też? Ja chcę zobaczyć pismo o dotację do KSRG.
  15) Dyletantem i picerem to jesteś Ty!!! Tyle ile mam wiedzieć to wiem. Na Was starczy. Chciałbym zobaczyć wasz statut na stronie. Ale jak macie problemy z transparentnością / chodzi o te inne dokumenty / to pal licho.
  16) Zgadzam się, że przy obecnym budżecie gminy - można by się zastanowić nad celowością zakupu. Rada zagłosowała jak zagłosowała - są zwolennicy i przeciwnicy ale... JHH bije jak zwykle w wielki dzwon - "bezpieczeństwo" Euro 2012 zagrożone. Już się boję co za chwilę wymyśli dzielny druh. Czy wreszcie ktoś mi powie ile mają za godzinę akcji strażacy z OSP na terenie naszej gminy?
  17) Przepraszam, dlaczego sieję ferment. Odnoszę wrażenie, że jest to jakaś tajemnica. W czym problem? Może JHH napisze albo Jan.
  18) ja tez chodze ,a na co przeznacza przylek ta kase ?napewno nie bawi sie za nia tylko ciezko na niz zapier...,i prawdopodobnie inwestuja w sprzet,a bardo zarobilo jakies pieniadze?pewnie zaraz uslysze ze koserwuja sprzet i wkladaja w to prywtne pieniadze,
  19) zarabianie?! ,hm i o to sie chyba wszystko rozbija,a powiecie jaka czescia dotaci umig na osp bardo sa oplaty za wyjazdy do akci?i np ile idzie na paliwo?moze rozmowa nabrala by klarownosci.ja tylko pytam .nie pomawiam.
  20) czyli nie dowiemy sie jakie to kwoty,ok.ale co te moje pytania maja wspolnego z sianiem nienawisci?tego nie wiem ,skoncze bo poprostu niewiele mozna sie dowiedziec ,a inni mogli zobaczyc,powodzenia w pozyskiwaniu funduszy
  21) jeszcze raz ja,napiszcie dla podatnikow jaka to kwota z budrzetu osp bardo przypada na wyplaty za wyjazdy ,nie wstydzcie sie uczciwie zapracowanych pieniedzy,Ps.co do pojazdow ,wasz mercedes tez lapie zadyszke pod gorke ,raczym ogierm nie jest,
  22) o wiec cos sie dowiedzialem,wiec strazacy ile wyplacono za akcje w tym roku,powiecie?i do tego dodajcie tez wynagrodzenie dla kierowcow,czy tez mechanikow ,rachunek prosty ,odejmiemy od dotacji z urzedu i mamy faktyczny stan kasy w osp,Ps.nie jestem z sasiedniej strazy(przylek) ale wioski widac lepiej sie gospodaruja,uczcie sie jest od kogo ,
  23) esli sadzicie ze sie obraze ,to nie,chyba nie chcecie sie poprostu przyznac ze nie potraficie gospodarowac pieniedzmi w dobie kryzysu,moze zastanowcie sie na zmiejszeniem stawki za wyjazdy,zmiejszeniem ekwiwalentu za mechanika,czy tez kierowce,wygadywanie na osp przylek jest efektem waszej frustraci ze daja rade,(czy zorganizowaliscie kiedys festyn i zarobiliscie pieniadze na straz) ,kazdy kto ma inne zdanie o was jest albo pacholkiem burmistrza,albo czlonkiem przyleku,a to pomylka nie jestescie az tak bardzo kochani ,i pamietajcie ze jestescie utrzymywani z pieniedzy podatnikow,i wielu widzi wasze dokonania i zachowania w czasie wyjazdow,troszke samokrytyki,tylko co to jest?
  24) wasze obelgi mnie rusza ,nie poddajecie sie krytyce,wiec jesli jest wam tak ciezko to zostawcie straz,nie ma ludzi nie zastapionych,czas oszczedzac,nie sztuka jest rozdysponowac dana kase ,sztuka jest ja pozyskac(co robi przylek)ale was on boli az sie z monitora wylewa wasza wscieklpsc ze daja rade,he he he,a moze zastrajkujcie i nie bierzcie pieniedzy za wyjazdy,wrocicie do korzeni ochotniczych strazy pozarnych ,gdy jezdzilo sie dla idei nie dla kasy,bo za darmo pamietacie jeszcze te czasy?czekam na nowy zestaw obelg ,
  25) mieli blizej ,to fakt,ale bardo bylo na pompowaniu,i juz mieli przewage,tego I nie dopisal,a swoja droga w koncu wiem ile maja na godzine,,16zl,,przy tych stawkach na dlugo nie starczy, co za wspaniale,, ochotnictwo,,przy tej stawce kolejne zawieszenie dzialalnosci,kwestia miesiaca dwoch?oszczedzac ,oszczedzac pieniadze podatnikow!
  26) A kto napisał, że są złymi strażakami? Przecież tutaj chodzi o całkiem co innego? Jak to ktoś wcześniej napisał, może trzeba sprawdzić jak OSP Bardo jest zarządzana. Ja podejrzewam, że w to pismo do Burmistrza to polityka / sterowana przez kilku sfrustrowanych ludków, którzy nie odpuszczą aż do śmierci / nie fakty. Zawsze się można dogadać. Skoro wydali na godziny to zabrakło na paliwo

 • 2012-03-15 20:38:42

  gość: ~sfrustrowanyparanoik

  Przeczytajcie dokładnie JHH i Bracia Maćkowscy kogo chcecie podejmowac piwem u Pycia.Tylko pózniej nie liczcie na zrozumienie u innych jest chyba jakaś granica podłości.Jesli chcecie sie bratać z kimś takim jak waldi -samorządowiec ,to razem nam nie po drodze.A może coś przeoczyłem i osobnik ten zamieśćił przeprosiny ? Tak a gdzie i kiedy ? I żeby była jasnośc to nie o mnie chodzi on psy wieszał,nie przebierajac w słowach na całej drużynie sikawkowych,dokładnie na Was wszystkich. A diós

 • 2012-03-15 20:53:50

  gość: ~kibic

  po takich wpisach to na miejscu Pana Waldemara unikalbym chlopakow z OSP

 • 2012-03-15 20:56:57

  gość: ~kibic

  powinien sie Pan wstydzic tego co pan o nich pisal, jak im teraz spojrzysz Waldemarze w oczy?

  Jeszcze jedno chlopaki z OSP wlozyli duzo prywatnej kasy i prywatnego czasu na dzilalnosc jednostki, powiedz czy ty wlozyles cos prywatnego dla tej gminy czy miasta?

 • 2012-03-15 22:10:01

  gość: ~do samorządowca

  Do zadufanego w sobie waldemara wspaniałego
  - Przegrałeś!, - zacytowali obraźliwe wpisy, które zamieściłeś, a których to miało niby nie być.
  Będziesz stawiał? czy się raczkiem wycofasz z publicznie złożonej obietnicy.
  Druga sprawa to czy ktoś z TOBĄ zechce pić? , - nawet za darmo.

 • 2012-03-16 08:11:18

  gość: ~Podatnik

  no i co Waldemarze Bujnowicz- dupsko zmiękło , prawda wyszła na jaw !
  zadałem ci pytania na które , NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ ,myślałem że jesteś człowiekiem honoru , mówienie że mogę sprawdzić , co się stało z różnicą ,około 150 tyś zł. to kpina , jak bym mógł to już dawno bym to sprawdził ! OBJĘTE JEST TO ŚCISŁĄ TAJEMNICĄ , ale uważam że ty , jak wcześnie pisałeś dowiesz się , bo takie rzeczy nie stanowią żadnej tajemnicy , nie mów tylko że nastąpiła mała pomyłka ze strony księgowania ,bo w takie brednie nikt ,ale to nikt Ci nie uwierzy ! będziesz miał okazję przekonać się jaki ten Urząd jest prawdomówny , praworządny , uczciwy ,no bo czytając twoje wpisy ,gdzie pisałeś że urzędnicy nie potrafią udowodnić swojej uczciwości , praworządności itd. itp.
  A jak weszliśmy na temat KS Unia , to też mam parę pytań;
  - czy pieniądze zbierane do puszki , za wstęp na boisko podczas meczu , zostały zgłoszone do Urzędu Skarbowego i rozliczone ?
  - dlaczego w klubie gra legia "cudzoziemska", czyż by u nas nie było zdolnych zawodników?
  - czy może atmosfera , która panuje w klubie jest nie sprzyjająca ? bo z tego co się orientuje ,to nawet twój syn , gra gdzie indziej !
  - myślę , że nie jest to podyktowane zła pracą zarządu , tego klubu ? chociaż różne opinie słyszałem !
  Podsumowując, to wszystko to myślę , że nie będę długo czekał na odpowiedz ?!!

 • 2012-03-16 08:42:23

  gość: ~Marek Maćkowski

  Po przeanalizowaniu tych wszystkich wpisów przez SAMORZĄDOWCA WALDEMARA BUJNOWICZA my BRAĆ STRAŻACKA z OSP i PSP domagamy się przeprosin na forum EM dopiero możemy mówić o jakimkolwiek spotkaniu względem wyjaśnienia spraw które pana nurtują .Uważam że gdyby nie został pan zdemaskowany dalej pisał by bzdury i wyrabiał opinie o STRAŻY I STRAŻAKACH.Pragnę nadmienić że ludzie którzy obrazili (Pan AK,KJ)PANA PIOTRA oraz PAŃSTWA PTASIŃSKICH mieli cywilną odwagę napisać na forum EM. POZDRAWIAM

 • 2012-03-16 10:01:05

  Samorzadowiec

  Marek, nie będę komentował jeszcze raz tego co pisałem a w szczególności analizował tego do czego się odnosiły i czego dotyczyły. Nie będę próbował jeszcze raz udowadniać , że wasze wpisy były super a moje be.

 • 2012-03-16 10:03:26

  gość: ~"BEZRADNY OBYWATEL"

  Panie Marku cywila odwaga cechuje ludzi,a szczególnie w życiu publicznym,którzy nie kierując się własnym interesem działają, na rzecz dobra tego społeczeństwa.
  Zarówno że.ański,8 tr.dowatychi i wa.demar bu.nowicz o cywilnej odwadze może słyszeli.
  Pocieszeniem dla nich niech będzie również to forum.
  Proszę zobaczyć na autorów wpisu,ilu jest "anonimowych" a których wpisy są bardzo trafione w temat.To jest sygnał jak boją się ukazać dosłownie prawdę a "strach" i uczciwość "autorska" nie pozwala w rubryce AUTOR napisać imię i nazwisko.Jak napisał Jan K.liński odwaga nie jest w cenie,co w moim odbiorze równa się z tym że możemy sobie tylko pisać.
  Mój syn, widząc w ostatnim okresie moje zaangażowanie nie tylko w "zdemaskowaniu" wa.demara bu.nowicza,odważył się napisać na tym portalu to co czuł bez" dyplomatycznych" sów.
  Bu.nowicz wa.demar z dla podkreślenia wartości "samorządowca" dalej pisze pod tym nickiem,nie rozumiejąc że na tym forum ten nick to wielkie gó.no.
  Oczywiście że ma prawo pisać ii wyrażać swoje opinie,ale trzeba być również "uczciwym" dobierając nick pisząc na tym forum po tym wszystkim.
  Ja ze powodu że moje imię i nazwisko nie przechodzi przez CENZURĘ /przyczyny czysto ra..stowskie,ale "pogodziłem" się z tym takie chore prawo administratora/
  nawołuję do pisania z imienia i nazwiska swoich opinii,bo to ukazuje kim wszyscy jesteśmy w walce z ogólna rzecz biorąc z dy.tatorem że.ańskiem.
  Pisanie prawdy w tym kraju jeszcze się nie zdewaluowało.
  Jeśli chcemy uzdrowić życie społeczne,polityczne w naszym mieście możemy liczyć tylko na własną odwagę,jej brak stanowi że ż.gański i 8 tr.dowatych dalej będą traktować NAS mieszkańców jako swoją "kolonię" i robić to co z interesem społecznym ma tyle do czynienia co jak do tej pory słusznie zauważyliśmy.
  Co do przeprosin ze strony wal.emara bu.nowicz.Ostatni jego typu gest to "mistrzostwo świata" w tej dziedzinie,oczywiście nie bez udziału "kolegi" moderatora.
  Taka jest przykra prawda wal.emarze buj.owiczu,bo świat nawet w tym temacie jest bardzo mały,czyli nic się nie da ukryć.Dlatego wal.emarze doceniam to co zrobiłeś,ale zabolało znowu kiedy się dowiedziałem o twojej "umowie" z moderatorem.
  Ale cóż można się spodziewać,po człowieku skompromitowanym.
  ak

 • 2012-03-16 10:35:57

  Samorzadowiec

  Andrzej, ja z moderatorem nie mam żadnych układów. Nie znam przyczyn zniknięcia wątku. Nie będę się z tego tłumaczył, bo nie znam przyczyn.
  wb

 • 2012-03-16 09:53:28

  Samorzadowiec

  Nie wiem dlaczego ale odpowiedzi wbijają się na koniec. Odpowiedzi udzieliłem. Co do tej tajemniczej kwoty jak będę znał odpowiedź to udzielę odpowiedzi.
  Co Unie to:
  - pieniądze te nie są za wstęp tylko dobrowolne datki na KS Unię Bardo.Pieniądze są
  rozliczane i są wydawane min. na paliwo do kosiarki.Kwoty jakie uzyskaliśmy ze zbiórki nie
  przekroczyły kwoty darowizny, którą trzeba zgłaszać do US
  - liczba zawodników z tzw. legii jest ograniczana z roku na rok, w tej rundzie mamy 3
  zawodników / Wnent, Idzi, Moszumański, / a kadra meczowa powinna mieć 18
  zawodników
  - atmosferę budują sami zawodnicy i nikt im w tym nie przeszkadza
  - mój Syn woli grać w lidze okręgowej niż w klasie A
  Co do pracy Zarządu nie będę się wypowiadał ale zapraszam do współpracy. Może rzeczywiście wniesiesz inną jakość.

 • 2012-03-16 10:42:16

  gość: ~Podatnik

  Panie Waldku - co to za odpowiedz ? "Co do tej tajemniczej kwoty jak będę znał odpowiedź to udzielę odpowiedzi " - czyż by Pan obawiał się , że nie dostanie Pan wglądu do dokumentów ? przecież Urząd nie ma nic do ukrycia ! oni są lojalni , uczciwi wobec swoich podatników !nie mają nic do ukrycia ! WIĘC JAKI PROBLEM STWARZA SPRAWDZENIE TAK BANALNEJ SPRAWY ?
  jeżeli Mnie pamięć nie myli , to twój syn grał wiele wcześniej w Uni Złoty Stok , jeszcze przed awansem do ligi okręgowej ! Z Barda odeszło wielu dobrych zawodników do innych klubów , jak pan myśli dlaczego ,wolą grać w innych klubach niż w Bardo ?
  Co do pracy Zarządu nie będę się wypowiadał - a to czego ? przecież tak dużo miał pan do powiedzenia , na temat pracy zarządu u sikawkowych , tyle miał Pan do zarzucenia ! Głupota , Nie Gospodarność , Rozrzutność , Brak Zaangażowania , Nie Gospodarność , Nie Fachowość w posługiwaniu się groszem publicznym ! i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze! A nawiązując do pytań , zapomniałem o najważniejszym !
  - proszę o rozliczenie roku 2010 KS Unia Bardo
  - proszę o rozliczenie roku 2011 KS UNIA BARDO
  myślę że nie będzie kłopotów ,? sikawkowi wyłożyli kawę na ławę ! Pieniądze podatnika , są do wglądu i nie ma nic do ukrycia !

 • 2012-03-16 12:02:05

  Samorzadowiec

  Zapraszam do klubu albo proszę podać mail prześlę pocztą. Ewentualnie proszę zobaczyć w UMiG.
  Cytuję "Co do pracy Zarządu nie będę się wypowiadał - a to czego ? przecież tak dużo miał pan do powiedzenia , na temat pracy zarządu u sikawkowych , tyle miał Pan do zarzucenia ! Głupota , Nie Gospodarność , Rozrzutność , Brak Zaangażowania , Nie Gospodarność , "
  - a to skąd?
  wb

 • 2012-03-18 14:14:31

  gość: ~Podatnik

  Sorry za taką przerwę . ale Mnie nie było - panie Waldku rozliczenie roku 2010 i 2011 interesuje nie tylko mnie , ale też innych ! więc proszę się nie krępować i wyświetlić na forum ! no chyba że są jakieś tajemnice , o które broń Boże was nie podejrzewam !
  - a na temat nie gospodarności w OSP , to kto pisał ? mogę przytoczyć parę przykładów !
  czytam cały czas pytanie " ile dostają zawodnicy za mecz " i jakoś nie widzę odpowiedzi - prawdziwej , bo to że mają płacone to na bank , tylko ile ? i z czyich pieniędzy ?
  - i jeszcze mam pytanie ile w roku /2011/ Unia miała kasy ? a ile ma na rok 2012 , i jakie zapotrzebowanie finansowe , było złożone na rok 2012 do UMiG.

 • 2012-03-19 09:38:11

  gość: ~Podatnik

  panie Waldku pozwolę sobie zadać pytanie o kwotę którą pan nazywa , - " dobrowolne datki na KS Unię Bardo " - więc dlaczego osoby zbierające te datki mówią że to za wstęp i ustalona jest cena 5 zł. polskich ? takie rzeczy też podlegają rozliczeniu ! bo Ja zwykły zjadacz chleba , mogę szybko obliczyć ile Unia zebrała w ciągu jednego sezonu ! podejrzewam iż na jeden mecz przychodzi około 150 osób niech tylko kupi bilet 100 osób, to daje kwotę około 500 zł , dwa mecze w miesiącu daje 1000 zł.
  Pisze pan że za pieniądze te kupujecie paliwo do kosiarki , to albo ta kosiarka spala paliwo jak Kraz ,albo ktoś pan oszukuje ? a Pan nie świadom Oszukuje Mnie ! za sumę zebraną można kupić 200 litrów benzyny ! na wykoszenie boiska potrzeba około 10 litrów , to już biorę pod uwagę lekki przepał !
  PANIE WALDEMARZE BUJNOWICZ , proszę odpisać na pytania zadane na tym wątku !
  bo będę śmiał twierdzić , że Pan i cały zarząd klubu Uni Bardo ma nie czyste sumienie !

 • 2012-03-16 10:13:07

  Samorzadowiec

  I kto to pisze? Panie Janie, powiem tak - są różne sposoby kreowania rzeczywistości ale są granice, który nie powinno się przekraczać. Nie ukrywam, że ja je przekroczyłem w stosunku do A.K, , którego przeprosiłem.
  Natomiast moje teksty dotyczące OSP nie były ani "sponsorowane" ani "zlecane". Chciałem dowiedzieć się rzeczywistych powodów wycofanie jednostki oraz takiego a nie innego stanowiska w stosunku do Burmistrza. Widzę, że Pan jest idealnym człowiekiem do skłócania społeczeństwa. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że wpisy, które były merytoryczne nie były przeze mnie komentowane.
  Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że rozmawiałem ok. rok temu z Jurkiem na temat "atmosfery współpracy" pomiędzy OSP Bardo a Burmistrzem i OSP Przyłęk. Wbrew temu co sugerujecie i przypisujecie moim wpisom jestem człowiekiem, któremu zależy żeby sytuacja wróciła do normalności. Jest mieszkańcem tego miasta od urodzin i zależy mi, żeby było lepiej a nie gorzej.
  Dlatego jeszcze raz przepraszam tych, którzy czują się urażeni moimi wpisami lub odczuli, że jest atak na ich dobre imię.
  wb

 • 2012-03-16 17:43:43

  gość: ~Joanna Suchecka

  "Jest(em) mieszkańcem tego miasta od urodzin. wb"
  I tu jest pies pogrzebany - ktoś kto się w Bardzie urodził, wychował, wykształcił, pracował itd. jest taki sam jak jego "otoczenie", czyli właśnie całe to Bardo z przyległościami.
  Dziadownia i nic więcej.
  Dlatego ktoś przyjezdny ma problemy z dostosowaniem do tego "poziomu".
  Jedna sitwa i nic poza tym.

 • 2012-03-16 09:40:12

  Samorzadowiec

  Dziękuję. Część wpisów nie jest moich!!!! Np.od 18do 23 na 100% nie są moje. Ale jeszcze raz sprawdzę.
  I to są obraźliwe artykuły? Dla mnie polemiczne. Niektórych spraw nie będę komentował bo to nie jest właściwe miejsce.

 • 2012-03-16 10:34:33

  gość: ~...

  Czlowieku ze wyzywanie chlopakow z osp gownarzeria to powinienes juz dawno .....
  Jeszcze jedna sparawa, skoro twoim smiesznym i glupim zdaniem osp nie jest od plam oleju to powiedz czy osp jest od podlewania boiska o ktore tak nie jednokrotnie prosiles !
  Siejesz ferment wszedzie gdzie sie pojawisz, z ciebie taki samorzadowiec ze siedzisz teraz w domu bezrobotny. Twoje wepisy sa obrazliwe dla chlopakow sop bo ich tam oczernisz, wyzywasz itd. Oni chcieli spotkania z toba zeby pokazac dowody to ty sie BAŁEŚ spotkac i tyle. Zachowales sie jak .......................................................................

 • 2012-03-16 12:06:03

  Samorzadowiec

  Szkoda mi słów do ciebie, młody człowieku. Tak, uważam, że OSP bardziej powinna pomagać gminie. Szczególnie jak mówisz o pomocy przy podlewaniu boiska. Szczególnie ze względu na brak możliwości technicznych podlania naszymi środkami. Przestań wreszcie "płakać".

 • 2012-03-16 15:23:54

  gość: ~...

  jestes tak zalosny ze szkoda gadac, wiaderka i z nysy brac wode! od kiedy straz jest od podlewania boiska hahahaha, pomysl logicznie ile pojdzie na polewanie tego obiektu zwanego "boiskiem", skoro masz taki uklady z nasyzm wladzca to niech wam zamontuje wode

  twoim zdaniem osp nie pomaga gminie?

 • 2012-03-16 17:59:10

  gość: ~gośc

  Ile kasy za mecz dostaje "legia cudzoziemska" Unii Bardo ?
  Trudne pytanie?

 • 2012-03-19 10:04:16

  gość: ~Marek Maćkowski

  Do Redakcji Ekspresu Miejskiego proszę napisać czy względem w/w artykułu zajęte zostało stanowisko przez PREZESA ZARZĄDU GMINNEGO RP oraz BURMISTRZA MIASTA i GMINY BARDO.

 • 2012-09-03 13:18:40

  gość: ~..

  na ostatniej sesji rady miejskiej dorzucono po raz kolejny duze pieniadze dla osp przylek do samochodu, tazke gmina wydala juz na to nowe auto ponad 400tys zl a na wioskach nie ma pieniedzy na prad zeby swiecily latarnie

 • 2012-09-03 15:35:50

  gość: ~dd

  Ale za to będzie nowy samochód który szybko i sprawnie przyjedzie do ciebie jak ci się w nocy chata zapali.

 • 2012-09-03 23:24:18

  gość: ~...

  ciekawe

 • 2012-09-03 17:49:41

  gość: ~...

  Nie tak dawno w TV był reportaż o tym, jak to druhowie z kilku OSP, by kupić nowy sprzęt (właśnie samochód) zbierają złom.
  Ochoczo pomagają im w tym mieszkańcy gminy.
  A gdyby tak panowie z Przyłęku przeszli się kilkakrotnie po wiosce?

 • 2012-09-06 20:03:00

  gość: ~mieszkaniec

  Nie róbta z burmistrza "dziada" co to dla niego 400 tys jak on milionami operuje, nie tylko tymi pozyskanymi z UE , ale także z banków

 • 2012-09-06 23:18:57

  gość: ~podatnik

  pytanie mam też czy taki drogi wóź jest osp przyłęk potrzebny??? bo , w skali roku to mają jak wiadomo mi bardzo mało wyjazdów w przeciwieństwie do osp bardo... czy to nie jest pokazówka???? bo wg mnie to cena zaporowa za taki wóż na wioskę... no ale pokazówka bedzie ... auto nowe mimo że nowe... to w utrzymaniu tez kosztuje... serwis nie jest tani .... i kolejne dojda koszta dla podatników, serwis, paliwo, bo już też musi być dobrej jakości... ;) ale co sie nie robi dla swoich... władza kombinuje, ucinając koszta co by i 400 baniek wydać... takie cuda to w bardzie... pozdrawiam

 • 2012-09-07 00:39:10

  gość: ~gość

  oj drogi podatniku, jak burmistrzunio nie zakupi im tego wozidła to Henryk Wspaniały wyciągnie haka na naszego nieboraka poturbowanego (wracaj szybko do zdrowia - brakuje nam Ciebie) a on tego nie chce i tu chyba leży pies pogrzebany - drodzy starażacy z przyłęku na cholere wam tak wypasione porsze, obecnym już jeździć sie nie da? W nastepnej kolejności zażyczcie sobie helikopter, samolot do gaszenia lasów, no i te quady do poszukiwań turystów, ŚMIECH! Żeby z OSP robić straż zawodową. Do serwisu z tym to proszę z własnymi portfelami jeździć.

 • 2012-09-12 09:55:10

  gość: ~PODATNIK

  MAM PYTANIE DO BURMISTRZA I RADNYCH KTÓRZY GŁOSOWALI ZA TYM NOWYM AUTEM - CZY PAN Burmistrz i radni też w swoich domawych budżetach planują kupno nowego telewizora ? , gdy brakuje na zapłacenie rachunków typu ( prąd , gaz itd.) niech odetną , dzieci niech będą głodne , ale co tam niech ludzie widzą nowy telewizor !!!

 • 2012-09-12 18:16:06

  gość: ~do podatnika

  Weź "swojego" radnego i n...p mu do "rzyci "coby reprezentował interesy swoich wyborców a nie burmistrza.
  Jak pozostali zrobią to samo to MOŻE coś się zmieni.

 • 2012-09-16 17:18:12

  gość: ~ciekawy

  A ta ostatnia impreza w Przylęku to czasami nie opijanie nowego wozu strażackiego?

 • 2012-09-25 09:47:45

  gość: ~Krzyś

  dla zaspokojenia ambicji lokalnych kacyków i utrzymania własnego elektoratu, burmistrz i radni przeznaczyli ze środków gminy kwotę 440 000 zł na zakup samochodu ratowniczego dla OSP Przyłęk, z czego 170 000 z kredytu, który ma być spłacony z dochodów (czytaj: podatków) gminy do roku 2018 !!!
  Dla zobrazowania wielkości tego bezsensownego wydatku przypomnę, że za mniejsze pieniądze wybudowano cały wodociąg wraz z przyłączami w tejże przecież niemałej wsi.

 • 2012-09-25 16:25:27

  gość: ~mieszkaniec PwK

  dodam jeszcze ,ze pozostała kwota czyli 270 tys., zł została zabrana z kwoty przeznaczonej na inwestycje w postaci przydomowych oczyszczalni ścieków, a te miało być finansowane m.in. z obligacji.Słowem niech żyje wirtualna księgowość

 • 2012-09-25 18:09:03

  gość: ~księgowy

  Do tych 440 tys trzeba doliczyć odsetki dla banku plus koszty ubezpieczenia plus strata na wartości auta już przy zakupie.
  Toż taniej by było taryfą do pożarów jeździć, no bo ile oni tych wyjazdów mają w ciągu roku
  A co na to Waldi wybitny specjalista od OSP kupić czy nie kupić ?

 • 2012-09-25 19:09:27

  gość: ~mieszkaniec PwK

  Waldi teraz gębę zasznurował, bo na łaskawym chlebie u żurmistrza ,a co za piękny widok jak zasuwa a to z łopatą, to znów z miotłą i grabie też już rozpoznaje,Trudno teraz być Keerownikiem jak wszystkiego pewnie ze trzy osoby "przymusowych" urząd zatrudnia.I tak to nasz Waldi sprowadzony został do właściwej roli,zwykłego popychla , a nadymał, się inteligenta rżnął, wszystkich pouczał, specjalista od samorządów, a na straży pożarnej to już szczególnie się wyznawał.A i bojownik opozycyjny z niego też był, reżimowa milicja pałowała go co i rusz za głoszoną prawdę i poglądy,nie był tylko internowany w stanie wojennym musieli tę gnidę widać przeoczyć ubeki

 • 2012-09-25 19:44:52

  gość: ~obserwator senior

  Szczyt głupoty został osiągnięty-to zakup tego wozu.Kto zapłaci pozostałe koszty tj.serwis i auto casco-znowu My Mieszkańcy !!!To przecież można było kupić podobnie jak busa gminnego-czyli używany pojazd,których nie brakuje w tym kraju.Nawet zawodowa straż nie ma takich pojazdów,to wielce podejrzana transakcja-no cóż znowu potężne środki zmarnowano-z taką sumą jako wkład własny gminy można było np.wyremontować kilka elewacji...

 • 2012-09-25 20:37:30

  gość: ~nie strazak

  nikt pewnie z radnych nie policzył dodatkowych tych kosztów... czyli serwis pojazdu.. bo skoro nowy to jest obowiązkiem serwisowania go w ramach gwarancji.. za co oczywiście w serwisie się zapłaci:) bo gwarancja nie obejmuje pełnego serwisu a tylko pewne elementy pojazdu... czyli oleje wymiana filtrów it to juz dodatkowe koszty... nie wiem jaka marka pojazdu jest tego zakupionego wozu ale serwis nie jest tani jeśli chodzi o pojazdy ciężarowe... a tym bardziej w autoryzowanej stacji... no to zapowiada sie fajnie ;:) jest to wielka pokazówka, dla pozostałych osp jak i chłopaków z osp bardo... burmistrz i spółka podpisali a reszta niech sie martwi co dalej... paliwo do takiego pojazdu musi byc na poziomie Orlenu. gdyz silnik jest czuły na marnej jakosci paliwa... ekologia i pewnie minimum silnik z euro 4 albo nawet 5 :) do tego tez dobry kieroca musi być, dbajacy o sprzęt a jak to w straży bywa... kto potrafi jeździć ten dosiada... wiec co będzie się okaże...
  moim zdaniem to kolejny wydatek dla gminy i zmarnowane pieniądze... a my podoatnicy płecic za to bedziemy wszytsko . super

 • 2012-09-25 21:17:05

  gość: ~gość

  jakiego ty liczenia wymagasz od tych bezmózgich typów, których nazywają radnymi? Zejdź na ziemie, U NAS W BARDZIE NIE MA ŻADNEJ RADY! Pojmij to w końcu.

 • 2012-09-25 21:37:57

  gość: ~mieszkaniec PwK

  to nie radni to żur-matoły,poziom umysłowy trudny do zdefiniowania,a zdolność do samodzielnego myślenia na poziomie pensjonariusza DPS Oleńka , intelekt-na granicy pomiaru, jedyne decyzje jakie podejmuja samodzielnie to wymarsz do wychodka

 • 2012-09-25 22:50:07

  gość: ~sąsiad

  Przecież te "barany" mieszkają wśród Was nie potraficie ich pogonić?? - tylko biadolicie

 • 2012-09-26 15:15:33

  gość: ~mieszkaniec PwK

  Masz racje, ale zajrzyj do ordynacji samorządowej, mimo że baran - to radny nieusuwalny,niestety

 • 2012-09-26 17:10:41

  gość: ~xxx

  jako podatnik ,jestem za autem dla osp przylek,nalezy im sie,ciezka praca zapracowali na niego,tak trzymajcie,zawody w ziebicach byly na 6 z plusem

 • 2012-09-26 19:28:58

  gość: ~tez podatnik

  A ja jestem przeciw, też jestem podatnikiem,jak jestes taki hojny zasponsoruj.W naszym kraju nie oni jedni ciężko pracują a nie oczekują exstra nagród

 • 2012-09-26 19:48:22

  gość: ~toże płatnik

  Jestem przeciw zakupowi, gminy NIE STAĆ na to.
  Jeżeli budżet będzie "wypracowany"przez żurmistrza, a nie oparty na kredytach, pożyczkach i obligacjach to skolko godno.
  Dlaczego wszyscy mieszkańcy gminy nie jeżdżą nowymi samochodami?
  Bo ich na nie NIE STAĆ.
  To dlaczego nie biorą na nie kredytów?
  Bo oni będą musieli go spłacić, a nie żur mistrz.

 • 2012-10-02 07:56:34

  gość: ~fgfgfggh

  toże płatnik jakby taki tępy łeb jak Sarkowicowa, Wiitek, Pachoł Tokar i inni mieli z własnej kieszeni ten kredyt później spłacać to by tak chętnie tych rączek nie podnosili, tych tępych łbów jest oczywiście więcej. Oni nie przyszli dla nas, Oni tam poszli dla siebie.

 • 2012-10-01 09:10:44

  gość: ~strażak

  do xxx - jaką ciężką pracą ? bo nie rozumiem co strażacy z przyłęku robią innego , od strażaków z Barda , Dzbanowa czy z Brzeznicy ! z tego co mi wiadomo praca strażaków polega na utrzymaniu sprzętu w gotowości bojowej , czyli krótko mówiąc dbanie o sprzęt , wyjazdów ta OSP też nie ma tyle co OSP z Bardo ! więc rozwiń to i powiedz jaką ciężką pracą ?!. co takiego robią strażacy z Przyłęku ? a nie robią inni !

 • 2012-10-02 22:33:51

  gość: ~zzz

  do xxx -człowieku jak mamy kupować zabawki za pół miliona gościom-aby na jakiś zawodach dobrze wyglądali-to tak jak byś człeku malował trawę na zielono,ale w imię czego do c..lery!!!-chore ambicje-głupota do potęgi n-nie ma słów.Mam nadzieję ,że następca, za nie gospodarność-poda cynk odpowiednim służbom?!!!

 • 2012-10-03 06:18:31

  gość: ~adam

  Już dawno powinna być kontrola w Urzędzie nie tylko w związku z zakupem nowego(drogiego) auta strażackiego. A jak tam nasz świstaczek-misiaczek? ze zdrówkiem wszystko OK???

 • 2012-10-07 20:23:57

  gość: ~mieszkaniec PwK

  Protokół z Komisji Planowania,Finansow i Budżetu z dnia 12.12.2011 obecny Sywester Dziatłowicz zapewnia ,że do zakupu samochodu dla OSP Przyłęk wystarczy 250 tyś. resztę zorganizują sami druhowie.Pyta Pani Skarbnik : czy zakupiony samochód trzeba jeszcze wyposażyć ? Odpowiada Sylwester Dziatłowicz : wyposażenie zostanie przełożone z posiadanego samochodu marki Star. Kiedy ty w końcu mówiłeś prawde ? Bo wystarczy porównać jaki samochod został przez was zamówiony w firmie jest już przecież wybrany i wszystko jest na BIPie. To Rols-Royce i czego tam nie ma chyba tylko barku z drinkami ale to to juz pewnie własnym sumptem zorganizujecie.Coś kosztowne bardzo hobby kolego uprawiasz za podatników pieniadze

 • 2012-10-07 21:21:31

  gość: ~.....

  radio mp3 + usb, nawigacja ( nie wiem gdzie jej urzyja), klimatyzacja i do tego sprzet za ok 50 tys zl! Moze jeszcze helikopter kupicie? Co na to nasza madra rada?

 • 2012-10-07 21:40:18

  gość: ~gość

  Spokojnie i cierpliwości, helikopter to sobie Sylwuniu zażyczy w następnej kolejności, to pewne! Ten cały Urząd przenieść do Przyłęku do tych jego przychlastów zwoleników, ale razem z tymi długami, nie zapomnijcie o Towarzyszu Organiscie - jego dostaniecie w Gratisie, a nas przyłączyć do powiatu kłodzkiego!

 • 2012-10-10 07:56:29

  gość: ~strażak

  ciekawe czy radni zadadzą pytanie Burmistrzowi . dlaczego kolejny raz ich oszukał !!! i pozwolił stworzyć specyfikację nie zgodną z uchwałą rady miejskiej ! powyższa uchwała była podięta na zakup samochodu ,!!! a nie na dodatkowy sprzęt ratownictwa drogowego !!! który nas podatników będzie kosztował , bagatela około 50 tyś zł . ciekawy też jestem co kolega Sylwek powie pozostałym kolegą z OSP z terenu gminy gdzie nie ma pieniędzy na zorganizowanie zawodów strażackich ( koszt około 1000 zł ) a tu pod nosem zarządu ! i pocichu jak szubrawca !!! kręci się gminę i całą radę na kolejne 50 tyś !!!!!
  ?

 • 2012-10-10 15:15:55

  gość: ~mieszkaniec PwK

  A dlaczego ten niespełniony sikawakowy na co dzięń zwykły szoferzyna Sylwuś nie żażyczył sobie dwóch trzech quadów bo przecież jak pletli ci jego druhowie oni często prowadzą w górach poszukiwania zaginionych turystów, no to quady na lato w sam raz, a na zimę to może Sylwuś zawinszuj sobie skutery śnieżne, albo jakiś poduszkowiec podobno we Wrocławiu rusza produkcja, aha i motorówka tez by ci się przydała ileż to razy tonących ratowałęś ze swoim zastępem na Nysie.Auto sobie zawinszowałeś wypasione, jakaś firma oferowała wam tańsze , tylko ,że miało z tyłu koła bliżniacze,odpada, wy przecież operujecie w GÓRACH , jedyna góra w tym waszym zad.upiu to jak wasz Honorowy Obersikawkowy Druh Henio nawali kupe na ulicy, fakt góra jest i omijać trzeba. no to wtedy rzeczywiście przydaje sie nawigacja GPS, MP 3 ,USB Motorole i cała reszta ,podświetlenie mapy dla dowódcy też. Psów do poszukiwań na szczęście sobie nie zażyczyliście pewnie z tego powodu ,ze we wsi kwateruje Hycel , to szans na przeżycie taki pies nie ma żadnych. Co tam jeszcze Sylwuś ciekawego wyczytałęś w prospektach wal śmiało nasza gmina bogata nie to co takie Ząbkowice gdzie na dofinansowanie zakupu samochodu dla strażaków ze Stolca ledwie wyskrabali 180 tyśięcy . Chętnie tez posłuchamy na jakiejś najbliższej sesji co tam jeszcze wydymałeś, co znowu nałgasz ,jak mocno tym przygłupom z rady we łbach namieszasz, a może film im o straży w takim np.Chicago czy Nowym Jorku wyświetlisz niech zobaczą jaki tam full wypas , a trzeba nam przecież równać do najlepszych niech gmina da znowu 470 tysięcy na twoja fanaberie, resztę ty i druhowie na puszkach po piwie dozbieracie i jak nic staniesz sie właścicielem helikoptera , już dziś zapisz się na kurs pilotażu wcześniej wystartuj w konkursie łgarzy , miejsce na podium pewne.

 • 2012-10-10 16:49:53

  gość: ~Głęboki Katolik

  "cuda,cuda,odprawiają"-i nie mam tu na myśli słów słynnej kolędy.
  Dziadowicz,czy Dziat/d/-łowicz jedno znacznie w odbiorze w tym temacie,i żebyś póżniej "preze-/siku/" nie szukał nocnika.
  Chore ambicje, zawsze cechowały ludzi o ograniczonym myśleniu i nadętej wyobrazi.
  Jest to dobitny dowód,jakimi ludzimi otoczył się burmistrz Żegański.

 • 2012-10-10 16:54:14

  gość: ~xxx

  w bardo jest lodz,ile razy ratowala?psy niby do poszukiwania podobno sie szkola ?ale nie w przyleku(ciekawe kto bedzie poszukiwal owych psow?)sylwek tak trzymaj,(ale ze nie wzioles auta na ,,blizniakach?to dobrze zawsze to taniej,ha ha ha)krew zalewa zadrosnikow,i dobrze

 • 2012-10-10 17:53:58

  gość: ~też podatnik

  U was w tej zapyziaŁej dziurze to nawet pies porządny nie chce mieć nic do czynienia z wsiową "władza " no chyba ze każdy dostanie GPS-a to będzie wiedział jak omijać tego "przyjaciela zwierząt " Honrowego Obersikawkowego Druha Henia, a co do zaZdrosńików trzygwiazdkowy wśiowy buraku ,,jak będziecie mieć swoja kase to kupujcie nawet pojazd kosmiczny.A na razie to wyłudziliście kłamstwem i podstępem finansowanie waszych przerośniętych ambicji i chorych fanaberii, ubzdurało sie wam w tych zakutych ograniczonych sikawkowymi hełmami łbach ,że przeskoczycie zawodowa straż pożarną , nam w gminie dwie jednostki w systemie krajowym są tak potrzebne jak świni siodło, co ta wasza wiocha takiego zabezpiecza ile to ma tych wyjazdów, chyba że sami trawy zaczniecie podpalać na wiosne. I ty mi tu buraku nie pisz o zadrości,ćzy innych rzeczach chcesz sie bawić w piaskownicy w strażaka, to niech ci tatuś z mamusia zafundują autko i mundurek.Czego to wasz Sylwus nie jeżdzi do roboty jakimś terenowym mercem czy beemka, \ co nie stać go , mało zarabia, no to kredyt niech bierze w banku tyle się reklamują .Łatwo sie nadymać i puszyć za cudze pieniĄdze.

 • 2012-10-10 19:59:10

  gość: ~Podatnik

  panowie strażacy , wiem iż Burmistrz spłaca długi wyborcze , ale proponuję zrobić bunt wyrzucić Sylwusia , oszusta z funkcji Preezesa i wstrzymać kupno auta ! !!! przedstawić postępowanie zarządu OSP przyłęk względem pozostałych jednostek !!! pszeciesz oni oszukali nie tylko was ,ale też Burmistrza i radę !!!

 • 2012-10-10 20:00:21

  gość: ~Podatnik

  panowie strażacy , wiem iż Burmistrz spłaca długi wyborcze , ale proponuję zrobić bunt wyrzucić Sylwusia , oszusta z funkcji Preezesa i wstrzymać kupno auta ! !!! przedstawić postępowanie zarządu OSP przyłęk względem pozostałych jednostek !!! pszeciesz oni oszukali nie tylko was ,ale też Burmistrza i radę !!!

 • 2012-10-12 21:18:13

  gość: ~Obywatel

  Dajcie spokuj Sylfkowi!!! Co nie wiedzieliście jaki jest? Było go nie wybierać na prezesa, jak jest oszustem!!! A jak go wybraliście to teraz cierpcie na własne życzenie. To, że Przyłęk kręcił zawsze to wszyscy wiedzieli i widzieli, to do kogo macie pretensje! Jak się daje to się kraje!!! NAJLEPIEJ to zmieńcie cały zarząd i będzie spokuj! A gdzie byli strażacy z innych jednostek jak zapadła decyzja, że auto do Przyłęku. Ktoś im to auto dał ?! A oni jak mogą to ciągną. Będzie czym PIWO wozić na festyny!!! Sylwek tak dalej! Weź zamów jeszcze fotel kierowcy z masarzem i telewizorek i będzie relaks pełny!!!Ha! Ha!Ha!

 • 2012-10-13 17:15:10

  gość: ~szydzacy

  Kupcie se w Przyłeku helikopter do straży bo co ? Przyda się przecież a konkurencja w Bardzie na bank wam nie dogoni. ŻAL !!!!!!!!!!

 • 2012-10-14 09:33:43

  gość: ~xxx

  jesli ,,kreci,,to wiesz gdzie to zakapowac,szlag was trafia bo cos zrobili i maja ,aa i jeszcze beda mieli NOWY WOZ,dostaniecie zawalu ?zawisc i tyle .

 • 2012-10-14 09:52:36

  gość: ~rodzic

  A może zamiast auta strażackiego kupić nowy autobus, który codziennie by woził dzieci do gimnazjum w Przylęku jak już je tam wybudowali?????

 • 2012-10-14 10:45:57

  gość: ~szydzacy

  Człowieku trzeba racjonalizować wydatki, są ważniejsze rzeczy w tej gminie niż nowy wóz . W domu też tak robicie malowałbyś ściany jak nie masz jeszcze wstawionych drzwi. Mamy wszyscy płacić za bzdury ludzi którzy mają chore ambicje.

 • 2012-10-15 20:20:17

  gość: ~Rodzic

  Burmistrz i radni nie patrzą na nic. Nic nie jest dla nich ważne tylko WŁAŚNIE chore ambicje i spłata wyborczych obietnic. Pieniędzy na zajęcia korekcyjne w szkole nie ma ale KREDYT na auto się bierze. Idzie zima - ciekawe czy bądzie na ogrzewanie w szkołach dla dzieci?!!!

 • 2012-11-27 23:16:22

  gość: ~info

  czy ten wątek jest aktywny ???

 • 2012-11-28 00:24:10

  gość: ~głos wolny

  protokół nr XIX/12 z sesji w dniu 20.08.2012

  "H. Rożniatowski powiedział - wypowiada się w imieniu młodych ludzi, którzy pracują w straży, to jest nagroda za ich pracę. Walczymy o to auto jakby to był prywatny zakup dla każdego z nas."

  No i wszystko jasne ??? No i tak to faktycznie wygląda "jakby to był prywatny zakup dla każdego z nas", no bo nie dla społeczności gminnej.
  Burmistrz Krzysztof-wodzirej z pomocą rady, przyznał n a g r o d ę strażakom w Przyłęku w wys. ok 440 tys. zł, co daje przeciętnie na strażacką głowę ok. 10 tys. zł. (nie policzyłem strażaka wspierającego Mietka Jedonia i dużej grupy "aktywnych" inaczej, którzy nie pamiętają kiedy ostatni raz w jakiejś akcji, czy choćby w ćwiczeniach uczestniczyli).
  Całkiem niezła sumka, prawda ???
  A jakąż to ciężką pracę wykonali ??? Przy wyborach...no bo przecież nie podczas akcji, bo te można policzyć na palcach.
  I tak myślę, że kwota ta wystarczyłaby w zupełności na termomodernizację szkoły w Bardzie, ale kto by myślał o dzieciach szkolnych - głosują, no nie - to niech marzną. Taka jest filozofia obecnie panującego i jego kliki.
  Najwyższy czas rodzice by zmądrzeć, i mądrość pokazać przy dokonywaniu wyborów, żeby kiedyś Wasze dzieci nie miały do Was pretensji.


  Dobro dzieci albo fajewerki i igrzyska.

 • 2012-11-28 19:44:25

  sfrustrowanyparanoik

  I wylazło szydło z worka czyli król jest nagi. Dzisiaj na Sesji w ramach wolnych wniosków w obecności licznie przybyłych na obrady Druhów Sikawkowych z Cud Grodu Dalaj Lama Poczciwina złożył wniosek o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie Cudownej Gminy 200 tysiecy dutków na zakup samochodu bojowego dla Zastępu z Sankt Cristoferburga. Poproszony o kilka słów uzasadnienia Druh Nowy Prezes OSP w sposób rzeczowy i kompetentny tłumaczył zgromadzonej tumanerii w osobach najbliższych pretorian, przyd.upasów i klakierów rządzącej wraz z Wielkim Kalifem Opryczniny ,że wymienię Cioteczkę Danusię ( jej głupota pewnie już przewyższa najwyższe himalajskie szczyty) czy Dratewkę Bajkopisarza , bo o Towarzyszu Organiście to nawet klawiatury szkoda, otóż tłumaczył ów Druh Prezes co ta suma pozwoli naszym sikawkowym na Start w programie umożliwiajacym nabycie tej bryki na preferencyjnych warunkach czyli w miarę tanio . Taki program obowiązuje jedynie do końca 2013 r. zatem jest to już ostatni dzwonek, warunkiem jest Uchwała Rady o zabezpieczeniu w budżecie kwoty 200 zł, resztę brakującej kwoty Druhowie zdobędą sami, dalej Druh Prezes objaśniał co zakup samochodu jest niezbędnym , i koniecznym i jeżeli nie nastąpi to w 2013 r. to ten zakup gminy i tak minie ale w latach następnych wydatek będzie wielokrotnie wyższy , bo skończą się preferencyjne zakupy. No i zaczeło się , Bajarz Ludowy Inginiere Sanitarire, łgarz nad łgarze i krętacz w jednym, najsampierw słodził Sikawkowym jacy to oni młodzi , piękni, rzutcy i …….nie skażeni polityką, bo przedni zarząd to jeno politykował i Sulejmanowi Wspaniałemu same kłody pod nogi ciskał. Plótł jak Piekarski na mękach co to Ten Burmistrz był zawsze zwolennikiem zakupu bojowego wozu dla sikawkach z Cud Grodu a nie tam z Perły w Koronie Frankenbergu, ale przecież to Zarząd Gminny zdecydował gdzie ta bryka ma trafić. Zapomniał krętacz kto tym zarządem manipulował i co komu obiecywał. I nie 200 tysięcy przeznaczył z gminnego skarbca a 470 tysięcy, i nie z oszczędnośći czy z zaskórniaków, ale kredyt zaciągnął oraz zabrał pieniądze z inwestycji dokładnie z budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Tylko po to aby dług wyborczy spłacić .A teraz ręce bezradnie rozkłada ,że budżetu nie stać na taki wydatek i szlus, gotowizny nie będzie. I po co to było Żuczku Lęśny jakieś intrygi snuć, sitwy motać, Maćkowskich obalać, nowe zarządy mianować ,obiecywać cuda wianki kiedy dzisiaj nawet cichutkiego w tej sprawie pie.rdnięcia nie wydaliłeś. A diós

 • 2012-11-28 21:39:31

  gość: ~gosć

  Gdzie to ten Żuczek się teraz podział, co tak chętnie na forum ostatnio pisał, dostał trochę argumentów i dziobek w piaseczek schował. Bohater. Zwierzątka, drzewka i szkodniki w lesie liczyć a nie do polityki się pchać.

 • 2012-11-28 22:16:19

  gość: ~And,,j Krawc,,k

  On sfrustrowany,sfrustrowany co by było gdyby nie twoje wpisy na tym forum.
  Niczym wypisz wymaluj,jeśli chodzi o zmianę zarządu w OSP Bardo,paten identyczny jak Pana Majkuta ze stanowiska Dyrektora gimnazjum.
  Żegański,dostrzegłem zmiany na tym portalu,są one na tyle widoczne że klakier,jak go zwał Jan K jako wyklęty tchórz zaprzestał cię bronić,nie rzuca czy pod moim czy sfrustrowanego adresem wymyślnych historii z przeszłości o Adamie tylko przy okazji wspomnę.
  Takie są skutki podziału w tym bardzkim społeczeństwie,które świadomie wraz z calową na przestrzeni tych 6 lat dokonywałeś i widzę dalej dokonujesz.Są jeszcze ludziska którzy poddają się i wykonują na twoje polecenie te z góry przez ciebie zaplanowane roszady aby wyeliminować czy to że stowarzyszeń czy z placówek oświatowych tych tobie nie wygodnych obywateli miasta i gminy,aby motłochem było łatwiej rządzić.
  Wiesz gdzie zrodziły się te "numery".I to też świadczy jakimi metodami mając przeszło 54 lata się kierujesz.
  Nie przypuszczałem,że jednym z "żołnierzy" do tego typu misji,zdolny jest rady Włodzimierz.To chyba ułomne z natury u niego, tak jak u słynnego rewolucjonisty.
  Owszem dla mnie zachowanie Włodzimierza to nic innego,że prawda wcześniej czy póżniej ale się ukaże,jeśli chodzi rolę jego w tej radzie.
  Była taka w poprzedniej radzie osoba czy osoby,tyle że kobiety jak Bal....,And... też "bohaterów" próbowały zgrywać.
  Powracam do wątku tematu,aby moderatorek nie okazał się zbyt "łaskawy".
  Proponuję nowemu prezesowi OSP Bardo skorzystać z patentu Rożniat....którego szczegółowo opisuje w wcześniejszym wpisie autor "głos wolny".
  Do takich metod,zmusza żegański obywateli tej gminy,aby szczerą głupotą okazywać swoją służebność.I tak to trawa nieprzerwanie już 6 lat, przetrwa jeszcze następne 2 lata.A póżniej wybory.
  Czy znajdzie się przeszło 1110 w następnych wyborach,czas pokaże.
  Też jestem zdania,aby obrany kurs przez żegańskiego przeszło 6 lat temu w kierunku "góry lodowej" sam na własnej skórze mógł dobitnie odczuć.
  Prawda nigdy nie ulegnie zakłamaniu.

 • 2012-11-29 03:52:36

  gość: ~xxx

  na poczatku sory ale ktos inny zabawia sie tym samym nickiem,cale te pisanie psu na bude, wiekszasc wpisow pochodzi od zawistnych ,,kolegow,,(z wiadomej osp,ciekawe czy napisza o dofinasowani z wojewodztwa?)tak czy siak auto macie ha ha ha,to tylko zawisc,przylek tak trzymaj

 • 2012-11-29 11:39:01

  gość: ~Paragraf 22

  Tematem wątku jest" samochód punktem zapalnym ". A tutaj kolejny "popis" trzeżwości spojrzenia a.k. Dałi by na samochód to po jakimś czasie larum, że nie ma pieniędzy a daje się na "zbytki". Nie dali, żle bo widzą w tym podwójne dno. Wy min. a.k.j.k,jhh macie jeden cel - tak pisać, żeby wszystkim wcisnąć do głowy nienawiść do obecnie sprawujących władzę. Bez znaczenia jest jaka jest rzeczywistość. Podajecie, że jest was wielu a wg mnie jest was garstka "mąciecieli", którym wcale a wcale nie zależy na dobru gminy tylko sianie zamętu i wprowadzeniu nielicznych, czytających to forum w błąd. A samochód dla strażaków jest tylko przyczynkiem, żeby "dowalić". Pochwalcie się, szczególinie janek miliciant, co zrobił dla gminy za wyjątkiem pisania "peirduł" i obrażania wszystkich swoich oponentów. I nie mylcie krytyki z "krytykanctwem" bo wg ludzi nie macie ani wiedzy ani podstaw żeby występować jako "głos społeczeństwa".

 • 2012-11-29 12:27:11

  gość: ~paragraf 2

  jasne .podstawę do do występowania jako "głos społeczenstwa " to na bank ma "jednogłosna " radna Majkowska, ona to dopiero ma podstawy ! sama sie zgłosiła i sama wybrała, OK, tylko niech nie opowiada,że reprezentuje głos społeczeństwa, pewnie jednoososobowego Nie myl osób publicznych , czyli radnych i burmistrza z ekipą z osobami prywatnymi , póki co te osoby grosza publicznego w ramach diet czy uposażenia nie pobierają, a pisać wolno każdemu, a może ty sie pochwalisz co takiego dobrego dla tej społecznośći zrobiłeś ?Wg. jakich to " ludzi" ci co krytycznie piszą o ekipie burmistrza nie mają wiedzy ani podstaw ? wskaż .Chyba że to "ludzie" murem stojący za rządzaca ekipą, no przecież nikt tak łatwo z pełnego koryta nie rezygnuje. A jeszcze jakby nikt wam brudów nie wywlekał chwalił was pod niebiosa, no to pełnia szczęscia a tak czasem trzeba między " ludzi" pojść i oczami poświecić. Czy to jest wymysł a.k. j.hh. czy janka milicjanta 25 % bezrobocie, to też pierdoły ? Udało sie takim jak ty i twoja sitwa zamknąć mozliwość tworzenia nowych wątków , bo jakby tak założc pod tytułem " Budżęt Barda na rok 2013 " to dopiero czekaja nas czasy obfitości, ja akurat sie z tym projektem zapoznałem, ELDORADO

 • 2012-11-29 17:02:01

  gość: ~polna

  Paragraf 22 na forum był tu taki jeden co tak wszystkim ogłaszał i miał styl pisania podobny do twojego. plótł o zasługach dla barda, krytykował strażaków za wyjazdy do plamy oleju na K8, a co ciekawe twierdził że on to nie ma nic wspólnego z obecnym burmistrzuniem, on po prostu dba o dobro gminy a reszta to chce tylko gminę pogrążyć. Już to wiemy jak oni wszyscy dbali o BZP. Jednak jak został zdemaskowany, i okazało się kim naprawdę ten człowiek jest, worek zasług okazał się pustym. Podaj swoje dane a poddamy weryfikacji twoje zasługi. Zapewne okaże się iż jesteś przybocznym.Ile jeszcze ten twój Pan będzie na tych kredytach jechał, może na to pytanie nam odpowiesz. Ty taki sam nieudacznik jesteś jak twój pan.

 • 2012-11-29 12:47:15

  gość: ~strażak

  470 tysięcy z kredytu i obligacji na samochód dla OSP Przyłęk, to "niezbędny zakup" 200 tysięcy dla OSP Bardo to dawanie pieniędzy na " zbytki " to rzeczywiście kłania sie osławiony paragraf 22

 • 2012-11-29 13:19:12

  gość: ~Paragraf 22

  Bardzo przepraszam ale ja nie napisałem nic ale to nic an temat Waszych potrzeb. Ale tylko i wyłącznie o wykorzystywaniu tego faktu /zakup samochodu / przez wiadomych ludzi do wiadomych celów. I tylko tyle. Nie komentowałem potrzeby oraz celu.

 • 2012-11-29 17:15:05

  gość: ~Andrz..j Krawc..k

  -Paragraf 22- nie wysilaj się zbytnio,masz prawo do oceny bardzkiej "polityki" jak każdy kto styka się z tym portalem.
  Ja tylko dla twojej szerokiej wiedzy,taka moja lekka podpowiedż.
  Potężna inwestycja,w okolicznościach światowej celebry oddana do użytku,kropiona wodami świętymi,mobilizacja przed tą uroczystością niczym podobna do tej ze okresu stanu wojennego,przemówienia,obcałowywania,radość nieograniczonych uśmiechów,i zobacz po dwóch latach od jej oddania,a mam tu na myśli oczywiście przyłękowskie gimnazjumi,klapa,po prostu klapa.Koszta utrzymania tak obciążają budżet gminy że na wczorajszej sesji żegański po raz pierwszy publicznie mówi uczciwie że w budżecie brak pieniędzy,co skutkuje brakiem podjętej uchwały na zabezpieczenie zakupu auta dla OSP Bardo.
  Co to jest kwota 200 000 tyś zł w tym cyrku budżetowym zwanym powszechnie wirtualnym.
  Aby jeszcze bardziej wbić się w twoją wiedzę,ja ty i inni mieszkańcy tej gminy jak jeszcze w zeszłym roku płaciliśmy na utrzymanie tej placówki,obrazowo oczywiście 1 zł tak w przyszłym roku zapłacimy 2,a nawet 3 zł.
  Tak wyglądają skutki,tych inwestycji które chlubnie obwieszcza światu ten słynny wodzirej.
  Ciebie można nabrać,bo ma do tego prawo,mnie z pewnością nie.
  Aby nawiązać do wątku tematu, dzisiaj czasy są takie że nie da się określić kwotowo ile kosztuje bezpieczeństwo.
  Jeśli ktoś świadomie na tym bazuje i próbuje zbić kapitał polityczny,dzieląc tak wyrazie co widać i słychać,to to jest istota problemu,a nie to co pisze przez ciebie wymieniona trójka adwersarzy żegaskińskiego.
  Ale czy ty jesteś wstanie to zrozumieć, nie mam ku temu żadnych wątpliwości kiedy przeczytałem twój wpis.

 • 2012-11-29 17:48:33

  gość: ~Paragraf 22

  To co piszesz to słowo-mowa. Ja nie słyszałem od nikogo, że gmina Bardo to kraina mlekiem i miodem płynąca. Nie szafuj bezpieczeństwem. Gimnazjum już jest i koniec. "1zł dwa lub 3" co za rozrzut. Dobrze, napiszcie jak się mają inne gminy w RP. Powinniście pracować PR a nie marnować się na forum. "Cyrk budżetowy zwany..wirtualnym" - skąd ty bierzesz takie określenie. Tak się wypowiadają politycy i ludzie, którzy nimi chcą być. Czy mamy się domyślać, że na plecach OSP chcesz wejść do RM? Ale mam nadzieję, że ten czas dla was nigdy nie nastąpi.

 • 2012-11-29 18:50:07

  gość: ~Andr..j Krawc..k

  Zbędna z tobą dyskusja.Chcesz cokolwiek skomentować,staraj się pokazać ze swej strony odrobinę troski w to życie publiczne,udaj się na podkomisje,sesje i tam twoja władza pokarze tobie gdzie i jakie obowiązki czyhają na ciebie,abyś zrozumiał że nie tylko ta władza ciebie kosztuję ale ich podejmowane decyzje.
  Jak to zrozumiesz to dobrze jak nie to już dzisiaj marz i w kompleksie sportowo-rekracyjnym na tzw.zakręcie /nie przypadek/ przebieraj,nóżką lewą prawą,w bok do przodu do tyłu i pamiętaj ciebie i przyszłe twoje pokolenie kosztować będzie ponad 100 mln polskich złotych, a że inwestycja w dużej mierze podparta będzie kredytem to ta przyjemność pozwoli ci jeszcze w formie bonus pokiwać głową w której posiadasz z pewnością..........i znów moja wątpliwość.
  I wtedy może zrozumiesz kto tu szafuje bezpieczeństwem.
  Z mojego punktu widzenia,po co wybory,w sensie rozwoju Bardo się rozwija,miejsc pracy przybywa,ludziom żyje się dostatnio,włodarz żegański wspaniały burmistrz.
  Tylko idiota głosuje na Palikota,tak skandowała młodzież podczas marszu 11 listopada w Warszawie.
  I w tym jest nadzieja że bardzka młodzież podczas nadchodzących wyborów doceni to wszystko co im tak pięknie obiecywał kiedy został pierwszy raz wybrany na ten urząd.
  Ale czy ty to rozumiesz,kolejny powód do moich wątpliwości.
  Nawet Młodzieżowa Rada została powołana w tamtym czasie.
  Ale kto z młodych chce uczestniczyć w farsie,tylko chyba nijaki kamil od witka.
  Aby nawiązać do wątku tematu,czy to mi się podoba czy nie,jeśli strażacy z OSP Bardo cokolwiek będą organizować,aby zrealizować swój cel społeczny,z pewnością nie przejdę obojętnie i wesprę druhów w tej idei bo jestem przekonany do słuszności ich starań w porównaniu z żegańskim.
  Doceniam tak samo ich poświęcenie jak strażaków z OSP Przyłęk,bo w tym co robią nie ma prawa być podziału.
  A ten podział to efekt perfidnych działań obecnego burmistrza,co nie tylko ja zauważam.

 • 2012-11-30 09:59:24

  gość: ~Jan K

  Andre akrawczyk, powinieneś objąć stanowisko skarbnika w OSP, masz bardzo duże doświadczenie jeżeli chodzi o finanse. Bardzo wyraźnie pewnego dnia zostałeś nagrodzony za swoją działalność. Nawet dostałeś własny gabinet( cela 212). Widzę ze lance ci się troszkę popuściły, zacząłeś na forum dominować jak za dawne czasy.


  Twój kochający Jan K.

  A dios, jakby napisał minister sprawiedliwości milicjant Kuly,nsky.

 • 2012-11-30 10:26:43

  gość: ~Stara płyta

  Janie K Pawle III nie idż tą drogą.
  Miłość jaka z ciebie wypływa to nic innego jak droga na ołtarze.O czym mogłeś się przekonać w twórczości nie tylko bardzianin.Widocznie twój poziom myślenia nie pozostawił na tobie żadnej reakcji, zmiany reakcji na tym portalu zauważalne a u ciebie stara p.yta.Twe komentarze są aktualne do rzeczywistości jak lato do dzisiejszej pory roku.Aby nawiązać do wątku tematu,jestem za zakupem auta dla OSP Bardo,nie patrząc na to kim jest "klakier,tchórz" Jan K Paweł III kandydat na ołtarze tego portalu.

 • 2012-11-30 10:10:57

  gość: ~Jan K

  Słuchajcie porad i modrości Andre, on jako nie liczny studiował w Alcatraz. Tam też miał dużo czasu na czytanie, choć to nie jego mocna strona . Nabył ogromną wiedzę na konsultacjach chodząc po " spacerniaku". Tam Tez z" radą ministrów celi więziennej" obradował i jako jedyny na " własnej skórze doświadczył jak to wygląda od środka". Do dziś prześladuje go piętno tamtych wydarzeń ze swojej działalności więziennej. Szereg jego przeżyć i doświadczeń na pewno będzie cenną wskazówką.

  Pozdrawiam Pierwszą Rakietę Barda.

 • 2012-11-30 10:34:56

  gość: ~Więzień Altakraz

  Jan K kiedy studiował razem z tobą ak.Szukałem w informatorach, o tobie udało mi się coś wyskrobać ale o ak ani słowem.Dodaj od siebie trochę szczegółów jestem jak szwajcarski zegarek bardzo dokładny,domyślam się że ty również tą szwajcarów cechę posiadasz.

 • 2012-11-30 10:40:40

  gość: ~Nie radio

  Tu się czyta a nie słucha,uczniu z szkolnych korytarzowych kątów.

 • 2012-11-29 13:58:01

  gość: ~strażak

  Sfrustrowany nie plec bzdur bo byłem wczoraj na sesji i nie kto inny jak Binias apelował o to aby zabezpieczyć te pieniądze i dac szansę na start z dofinansowaniem. Jak już piszesz to chociaż bądź uczciwy, a jak jesteś głuchy to wcale nie pisz.;

 • 2012-11-29 14:36:48

  gość: ~strazak II

  A to ciekawe, ja też byłem i jakoś nie dosłyszałem a głuchy nie jestem.A przekonamy sie niebawem jakie maja intencjie radni przy najbliższym głosowaniu nad budżetem, na dzień dzisiejszy w projekcie budżetu zapisana dla OSP Bardo kwoita to 80 000 zl.Taki budzęt poszedł do zaopiniowania do RIO juz po zgłoszeniu wszystkich wniosków do budzetu przez radnych.Teraz wszyscy będą udawac dobrych wujków, bo to nic nie kosztuje tylko gdzie był radny Biniaś jak wałkowali na komisjach wnioski radnych. nie ściemniaj , zobacz czy w protokole z obrad komisji jest jego wniosek o" daniu szansy OSP"

 • 2012-11-30 11:13:04

  gość: ~bywalec ZK

  No to odezwał sie nam po raz kolejny szwagier Wodzireja Janem K zwanym, jak tam dostawy do lumpeksów, i kiedy bedziemy mięć powtórke z rozrywki czyli o świtaniu wizytę smutnych panów kominiarkach ?A moze z żonką siostra wodzireja sprubujecie ponownie z tym striptizem.Widać jan k co nieco liznał grypsery, a do łażni chodziłeś ?

 • 2012-11-30 12:57:35

  gość: ~Jan K

  chodziłem, ale polewać zimna wodą pod ciśnieniem takich jak ty, grypserka owszem nie jest mi obca, oglądałem symetrię he he he . Pewnych nawyków Andrzeju nie da się pozbyć, przykro mi.

 • 2012-11-30 11:34:35

  gość: ~Samochód dla ...........

  Tutaj w tym temacie zabiera głos ten któremu temat zakupu auta nie jest obojętny.
  Wrzucenie w ten temat, komentarza Jan K jest swoistą porażka.Jan K umiej to dosłownie zrozumieć a nikt ci nie zabroni być aktywnym na tym portalu.
  Odrób lekcję,przeczytaj od samego początku każdy wpis w tym wątku i przekonasz się że będziesz drugim po wb bohaterem tego portalu.Czy to cie satysfakcjonuje czy nie to już mi obojętnie,ale nie jet mi obojętnie kiedy próbujesz oczernić,tych których opinie nie są nasycone jakimiś waśniami,uprzedzeniami.Dzisiaj czyny będą spisane a nie słowa.
  Zakup lub nie auta dla OSP Bardo to jest wyzwanie tego tematu a nie obraz skrajnej głupoty którą próbujesz od dłuższego czasu prezentować nawet już w tym wątku. Masz pecha samorządowiec był pierwszy czy tobie się to podoba czy nie.
  I zostaw te wspominki życiorysowe bo Bardo jest mała mieściną,tutaj nie ma nic do ukrycia,no chyba że ty jesteś tą samozwańczą partyzantką którą tak zaszczuto że tchórzostwo towarzyszy ci całe życie,co w por że się tchórzostwem nie zasłaniają.
  Bądż miłosierny ale tylko w słowie ale i w czynach, bo one będą spisane.

 • 2012-11-30 13:03:46

  gość: ~Nie tylko bardzianin

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 13:17:00

  gość: ~Jan K

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 13:35:40

  gość: ~OSP BARDO

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 15:20:58

  gość: ~Do Jan K

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 20:35:06

  gość: ~xxx

  ostatnio dodany post

  noooo,nalezy sie przylekowi,ale was skreca ,A AUTO BEDZIE W PRZYLEKU !HA HA HA aa macie na ten wal juz kase?(co go w........)powodzenia,zostaly wam jeszcze zaprzegi psie(bo ratownicze to one raczej nie beda)milej nocy

 • 2012-11-30 15:04:49

  gość: ~Nic co moderator

  Zbytnio nie jest to treściwe,bez urazy ale nie warto się poświęcaj nawet przed komputerem dla takich prowokatorów.
  Auto dla OSP będzie tylko funkcjonalne a nie prowokacyjne,jak w przypadku OSP Przyłęk.

 • 2012-11-30 15:31:04

  gość: ~klawisz

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 16:53:08

  gość: ~Jan K.

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 17:38:52

  gość: ~Andrze,j Krawczy,k

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 18:19:59

  gość: ~Więzień Altakraz

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 17:56:08

  gość: ~Więzień Altakraz

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 18:56:50

  gość: ~Nie tylko bardzianin

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-11-30 19:21:59

  gość: ~gośc

  (this post was banned by administrator)

REKLAMA