Express-Miejski.pl

Choinkowe renifery mistrzami noworocznego turnieju

Grodziszcze

Grodziszcze fot.: Piotr Pieczątkiewicz

W pierwszą środę stycznia 2012r. w Zespole Szkól Publicznych w Grodziszczu odbył się po raz drugi NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ.

Celem organizacji zawodów była popularyzacja siatkówki oraz integracja uczniów szkół gimnazjalnych  sąsiadujących gmin. W turnieju wzięły udział 2 drużyny z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie: GORĄCE SOPELKI i CHOINKOWE RENIFERY i drużyna z Gimnazjum z Grodziszcza PETARDY GRODZISZCZE.

Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”, zespoły grały w składach   5 osobowych (2 dziewczynki i 3 chłopców). Spotkania rozgrywane były do 2-ch  wygranych setów-set do 25 pkt., trzeci -decydujący set do 15 pkt. Za wygrane   spotkanie zespół otrzymywał 2 pkt, za przegrane 1 pkt, za walkower  0 pkt. W sumie  odbyły się trzy mecze. Ostatecznie drużyny zajęły:

I miejsce CHOINKOWE RENIFERY (4pkt)
II miejsce GORĄCE SOPELKI (3pkt)
III miejsce PETARDY GRODZISZCZE (0 pkt)
 
"Najskuteczniejszą Zawodniczką" turnieju została wybrana Wioletta Bernacka (,,GORĄCE SOPELKI”), natomiast „Najskuteczniejszym Zawodnikiem” Maciej Wójciak „PETARDY GRODZISZCZE.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, drużyny   pamiątkowe dyplomy i nagrodę rzeczową a zespół który zajął I miejsce  pamiątkowy    puchar.

Wszystkim uczestnikom turnieju oraz Pani opiekun z Gimnazjum Gminnego  Marioli Tersie serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy  za rok.

Pomysłodawcą i koordynatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki                                                         

Piotr Pieczątkiewicz

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA