Express-Miejski.pl

Remont ulicy Kamienieckiej

Remont drogi przy ulicy Kamienieckiej fot.: Katarzyna Mendak

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Polskie drogi po zimie, to od lat ten sam obraz - dziura na dziurze. Odczuli to przede wszystkim kierowcy. Teraz przyszedł czas na remonty. Prace trwają między innymi przy ulicy Kamienieckiej.

 

Po tegorocznej zimie wiele dróg w Ząbkowicach (i nie tylko) jest w bardzo kiepskim stanie, wiele samochodów musiało przejść przez ręce mechaników.

Rozmawialiśmy z Panem Markiem - pracownikiem firmy zajmującej się między innymi "łataniem" wyrw w asfalcie.  Jak nam wyjaśnił: "zalepianie dziur to nic innego jak marnotrastwo pieniędzy. Przecież jeśli w nawierzchni są pęknięcie, to zaraz dostanie się tam woda, zamarznie i może nawet nie w miejscu, gdzie była ona naprawiana, ale w bezpośrednim sąsiedztwie powstanie kolejna dziura."

Wydawać by się mogło, że najlepszym rozwiązaniem byłoby frezowanie i położenie warstwy nowego asfaltu, ale czy gminy na to stać? Niestety nie. pozostaje zatem zabezpieczenie miejscowe.

ankli / Mouse

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Remont ulicy Kamienieckiej

  2010-03-26 20:19:32

  ankli / Mouse

  Polskie drogi po zimie, to od lat ten sam obraz - dziura na dziurze. Odczuli to przede wszystkim kierowcy. Teraz przyszedł czas na remonty. Prace trwają między innymi przy ulicy Kamienieckiej.
   

 • 2010-03-26 22:15:34

  gość: ~Pytanie

  Dzień dobry. Czy macie jakiś filmik z Józefinek. Robię prezentację o Gim. nr. 1 i jakiś filmik chciałbym wstawić.

 • 2010-03-26 23:19:12

  leoni (admin)

  Witam serdecznie,
  niestety nie mamy żadnego materiału video z tego wydarzenia, jedynie zdjęcia. Jeśli nie ma żadnego na stronie Gimnazjum lub Youtube, to niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy ktoś coś zarejestrował.

  Pozdrawiam

 • 2010-03-29 08:45:08

  gość: ~KK

  Ulica Kamieniecka jest drogą wojewódzką, zatem jej utrzymanie i wszelkie remonty nie są zadaniem Gminy Ząbkowice Śląskie, lecz spoczywają na Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei. DSDiK podlega Zarządowi Województwa Dolnośląskiego. Podobnie rzecz się ma np. z ulicami: Ziębicką (od Osiedla Słonecznego do przejazdu kolejowego), Staszica, Kusocińskiego, Żeromskiego, Wrocławską. Legnicką, Bohaterów Getta (od "ósemki do cmentarza komunalnego).
  Na drogach gminnych od tygodnia są prowadzone prace nad uzupełnianiem ubytków pozimowych, co nie było możliwe wcześniej ze względu na długotrwałość zimy. Nie będzie "łatania" ul. Ziębickiej i ul. Kolejowej, które są już w trakcie kompleksowej przebudowy.

 • 2010-03-29 21:20:48

  gość: ~miro

  Panie KK nie odpisuje pan na swoim blogu wierc moż chociaż tutaj otrzymam odpowiedz odnośnie remontu ulicy Modrzejewskiej (ulica gminna). W listopadzie w oficjalnym piśmie UM odpisał, że ulica zostanie naprawiona wiosną w pierwszej kolejności. Moje pytanie jest proste. Dlaczego do tej pory nie widać żadnych prac, czy może pismno było na zasadzie masz i się odczep, czyli kłamstwem. Zaznaczam, że deklaracja pana urzędu była spowodowana interwencją u wojewody. Nie chciałbym powtarzać interwencji, ale jeśli prac nie będzie będę zmuszony do interwecji. A swoją drogą jak się coś obiecuje to należy dotrzymać słowa.

 • 2010-03-29 21:53:41

  gość: ~KK

  Panie MIRO, wiosnę mamy zaledwie od ośmiu dni - to primo. Secundo: od minionego poniedziałku ekipy prowadzące bieżące remonty ulic i dróg na terenie Gminy prowadzą działania nad usuwaniem ubytków pozimowych, których jest sporo na terenie Gminy. Tertio: od interwencji nie przybywa środków w budżecie ani nie przyspiesza się prac.
  I jeszcze post scriptum: proszę nie patrzeć na świat tylko przez pryzmat jednej ulicy, bo potrzeb w zakresie stanu nawierzchni na terenie naszej Gminy jest więcej, choć rozumiem, że Pana to może nie obchodzić.

 • 2010-03-30 21:38:39

  gość: ~miro

  niestety ale z pana wypowiedzi wynika, że pismo z dnia 21.12 było nieprawdą szkoda. cytuje "w pierwszej kolejności przystąpi się do remontów cząstkowych na ul. Modrzejewskiej" no cóż znowu kłamstwo. Powinien się Pan wstydzić.

 • 2010-03-30 22:19:53

  gość: ~KK

  Zdaje się, że kąpiel w gorącej wodzie źle Panu służy. W grudniu 2009 r. nie mogliśmy przewidzieć, że zima będzie tak ostra i tak długa. I proszę nie nadużywać ostrych sformułowań zupełnie nieproporcjonalnych do problemu, i proszę pod uwagę wziąć nie mniej pilne potrzeby użytkowników innych, bardziej uczęszczanych ulic naszego miasta.

 • 2010-03-31 06:25:58

  gość: ~miro

  co by pan nie pisał kłamstwo jest kłamstwem. Uważam temat za zamkniety na tym forum. Oczywiście sprawa ponownie trafi do wojewody. Pozdrawiam

 • 2010-03-30 07:34:20

  gość: ~Irena

  Troszkę się Pan pospieszył. Kolejowej jeszcze nie rozpoczęto, a już wyczytałam wczoraj w "echu", że ciachnięto 260 tys., bo brakło kasy na ratusz:).

 • 2010-03-30 08:36:38

  bobNINJAmarley

  Jaki Ratusz. Chyba nie chcecie powiedzieć ze ta szopka u wejścia kosztowała 260 tys..... ? a może i więcej

 • 2010-03-30 09:36:03

  gość: ~RedSox

  tragicznie to* wygląda
  * szopka.

 • 2010-03-30 15:59:07

  gość: ~KK

  Nikt się nie pospieszył... Prace w obrębie ul. Kolejowej trwają bezsprzecznie. Zmniejszenie wydatków na tę inwestycję wynika z faktu, iż w przetargu uzyskaliśmy niższą cenę od wartości wskazywanej w kosztorysie inwestorskim. Uważam, że to dobre zjawisko i dzięki temu mogliśmy znaczącą kwotę przekierować na remont Ratusza.

 • 2010-03-30 17:00:00

  gość: ~Irena

  Czy jest Pan pewien, że mówimy o tej samej ulicy Kolejowej???????
  Mieszkam tutaj i nie zauważyłam nawet zamiatarki, a co dopiero jakichkolwiek robotników.
  Chyba, że tych dwóch panów w pomarańczowych kamizelkach, którzy mierzyli coś przez jakieś dwie godziny nazywa Pan pracami.

 • 2010-03-30 17:24:23

  gość: ~KK

  Mam na myśli tę samą ul. Kolejową, bo innej ulicy o takiej nazwie w naszym mieście nie ma.
  Prace trwają na odcinku łączącym markety budowlane z głównym ciągiem tej ulicy. Odcinek ten należy do drogi gminnej, która jest objęta inwestycją. Z czasem przebudowa dotrze do ciągu łączącego węzeł PKP z ul. Legnicką. Proszę wziąć pod uwagę, że harmonogram prac obejmuje okres kilku miesięcy, więc będzie Pani widzieć ekipy budowlańców dość długo.

 • 2010-03-31 05:37:40

  gość: ~mars

  a kuku Irena tu cie mamy!

 • 2010-03-31 07:17:54

  gość: ~Irena

  No rzeczywiście, jakoś nie zauważyłam, że przy hurtowniach coś się robi.
  Zaraz idę do pracy to się przyjrzę.
  Jakby nie patrzył, dla mnie kolejowa to ta główna, chociaż wiem, że przy hurtowniach to też gminna. Co nawiasem mówiąc jest bez sensu.
  :).


  A tak, żeby było śmieszniej, czy ktoś z władz zdaje sobie sprawę, że te wszystkie hurtownie mają identyczny numer, jak prywatny budynek przy krzyżówce z Legnicką?
  Wszystko to jest Kolejowa 10 :).
  Trzeba widzieć miny kierowców szukających hurtowni :).

 • 2010-03-31 08:24:26

  gość: ~Irena

  ostatnio dodany post

  No rzeczywiście, zwracam honor :).
  Pod Tagą są barierki i się kurzy, znaczy remont trwa.

  To znaczy, że jeszcze przez jakieś trzy miesiące nie muszę martwic się o parkowanie auta:)

REKLAMA