Express-Miejski.pl

Pneumatyczny namiot ratowniczy dla PSP w Ząbkowicach Śląskich

Pneumatyczny namiot ratowniczy fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 grudnia przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się oficjalne przekazanie i prezentacja pneumatycznego namiotu ratowniczego.

W sierpniu 2011 roku Zarząd Powiatu Ząbkowic Śląskich podpisał porozumienia z gminami Powiatu Ząbkowickiego w sprawie współfinansowania zakupu namiotu pneumatycznego dla Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. W związku z powyższym gminy przekazały swoje dotacje do budżetu Powiatu Ząbkowickiego do 30 września 2011. Wczoraj odbyło się symboliczne przekazanie zakupionego namiotu na ręce Marka Wydmucha - Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Namioty pneumatyczne mogą być wykorzystywane jako namioty ratownicze na miejscu działań do prowadzenia czynności ratowniczych, jako namioty zabezpieczenia medycznego, namioty kwatermistrzowskie, dowódczo-sztabowe. W zależności od typu namiotu mogą również stanowić moduł w budowie szpitali polowych, miejsc kwarantanny, itp. Przeznaczone są do wykorzystywania przez siły zbrojne, straż pożarną, obronę cywilną i inne podmioty ratownicze.

 

Namioty pneumatyczne są wykorzystywane jako namioty ratownicze na miejscu działań do prowadzenia czynności ratowniczych, jako namioty zabezpieczenia medycznego, namioty kwatermistrzowskie, dowódczo-sztabowe. Namioty takie mogą również stanowić moduł w budowie szpitali polowych, miejsc kwarantanny, itp.

Express-Miejski.pl / UMiG Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA