Express-Miejski.pl

Trwają prace modernizacyjne sali kinowej ZOK-u

sala kinowa fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W budynku Ząbkowickiego Ośrodka Kultury przystąpiono do I-szego etapu modernizacji sali widowiskowo-kinowej.

Po zakończonych procedurach przetargowych wyłoniono wykonawców dwóch zadań. Zadanie I oparte ­na wykonaniu robót budowlanych, przy­gotowujących salę widowiskową do mont­ażu nowych foteli, będzie realizowane przez Spółdzielnię Rzemieślniczą z Ząbkowic Śląskich. Zadanie II – „Modernizacja Sali kinowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury – wymiana foteli”, wykona firma „ATAMAN SEATING” Sp. z.o.o. z Bydgoszczy.

Ząbkowicki Ośrodek Kultury w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin otrzymał na to przedsięwzięcie dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 50 tys. Pozostałą część na realizację zadania w kwocie 340 tys. przeznaczył Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich.

Wybrano już obicia i drewniane wykończenia do 350 foteli. Część starych foteli, które służyły około 40 lat, wykorzystana będzie na doposażenie Klubu Seniora, a inne zostaną zutylizowane. Wykonawca wyłoży Salę Widowiskową nową wykładziną podłogową, wymieni drzwi oraz zamontuje oświetlenie podstopni. Przeprowadzi przegląd i konserwację konstrukcji amfiteatralnej. Zniknie też stara, drewniana boazeria.

Modernizacja Sali Widowiskowej planowana jest wieloetapowo. W przyszłości, w kolejnych etapach modernizowane ściany zostaną pokryte płytami akustycznymi, zmienione będzie oświetlenie i zainstalowane zostanie stałe nagłośnienie.

UM Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA