Express-Miejski.pl

Ząbkowiczanie jednoczą się w walce z chorobą

Plakat Informacyjny fot.: K. Mendak

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Półtora miesiąca temu diametralnie zmieniło się życie rodziny z Kamieńca Ząbkowickiego. Wszystko przewróciło się do góry nogami. Kariera, marzenia o własnym mieszkaniu, życie towarzyskie. Zapadł wyrok – NOWOTWÓR. Mieszkańcy Ząbkowic stają na wysokości zadania, organizowana jest pomoc!

ZOBACZ, CO MOŻESZ WYLICYTOWAĆ NA CHARYTATYWNEJ AUKCJI

Stan Oli jest ciężki, ale ma wielkie szanse na pokonanie choroby. Czeka ją długotrwałe leczenie. Niestety to wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami.

Ruszyła akcja, która umożliwia przekazanie Oli 1% podatku:
STOWARZYSZENIE “POMOCNA DŁOŃ”
Numer KRS 0000081762 z dopiskiem  “Dla Oli”,

jest możliwość wpłaty pieniążków na konto fundacji
„Nasze dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie “POMNIK-CENTRUM ZDROWIA DZIECKA”
Al. Dzieci Polskich 20 lok. A120, 04-730 Warszawa
Nr konta: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 z dopiskiem “Dla Oli Przypek”.

Praktycznie od samego początku Ząbkowice zostało „zalane” falą plakatów z informacjami o Oli. 20 marca odbędzie się w ZOK-u koncert charytatywny „przez przeciwności do gwiazd” organizowany przeze mnie. 

SPRAWDŹ HARMONOGRAM KONCERTU CHARYTATYWNEGO

Wiele wysiłku i pracy zostało włożone, by koncerty się odbyły. Z pewnością należy się właśnie wielki ukłon w stronę naszych hojnych darczyńców. Od pewnego czasu zbierane są fanty na loterię fantową i na licytację, które odbędą się podczas obu koncertów.

Każdego dnia pukam do drzwi sklepów, przedsiębiorstw, do domów mieszkańców Ząbkowic. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu 90% ludzi, których prosiłam o wsparcie stanęło na wysokości zadania. To dzięki sklepom (przede wszystkim z rynku i ul. Waryńskiego) udało mi się zebrać dość cenne przedmioty, które zlicytuję. Między innymi są to obrazy, rysunki, grafiki naszych zdolnych artystów z Ząbkowic i okolic, czajnik bezprzewodowy, perfumy, bielizna nocna, fotel dmuchany (idealny na zbliżające się wakacje), szkatułka z pozytywką, cenne książki, suszarka do włosów, zestaw filiżanek i wiele innych! Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Drogie Panie, podejrzewam, że nie będziecie musiały „ciągać na siłę” swoich mężczyzn pod groźbą spania na kanapie :) Znajdzie się także coś dla nich. Podejrzewam, że możliwość wylicytowania stylowego portfela z naturalnej skóry, etui na cygara (z zawartością w środku),  cennych gadżetów z autografami znanych osób– przede wszystkim Tomka Kuchara, czy Mariusza Pelikańskiego, możliwości wyczyszczenia tapicerki samochodu profesjonalnym sprzętem firmy kärcher, czy nawet oleju silnikowego będzie dla nich ogromną frajdą..

Nie jestem w stanie wymienić teraz wszystkich ludzi, którzy włączyli się do akcji, ale obiecuję, że postaram się zrobić to jak najprędzej. Utkwiło mi w pamięci kilka  przypadków, w których otrzymałam naprawdę ogromną pomoc. Przede wszystkim podziękowania dla  pana Krzysztofa Kotowicza - Burmistrza Ząbkowic, który objął patronat nad koncertem. Do tego niesamowita postawa pani Justyny Kaczorowskiej – Dyrektor ZOKu, która udostępniła salę widowiskową całkowicie za darmo..

Znaleźli się również sponsorzy jak  m.in. firma EUROVENT, Firma Pro-Dach z Kłodzka, firma Taga (która jako jedyna z 84 firm odpowiedziała na moją prośbę wysłaną drogą mailową), firma pani Elżbiety Ciepierskiej, niebywała pomoc ze strony pani Elżbiety Tarapackiej –Kierowniczki MGOPS-u w Ziębicach. Nie mogę zapomnieć oczywiście o moich wspaniałych artystach.. Ale przede wszystkim wielki ukłon w stronę mieszkańców Ząbkowic, którzy udowodnili, że są jeszcze ludzie bezinteresowni i pomocni. To właśnie dzięki nim odzyskuję powoli wiarę w ludzi i śmiało mogę powiedzieć, że Ząbkowice to miasto ANIOŁÓW!

ZOBACZ CO M.IN. MOŻNA ZLICYTOWAĆ lub WYGRAĆ NA LOTERII

 

 

 

ZOBACZ INNE PRZEDMIOTY

Katarzyna Mendak

27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ząbkowiczanie jednoczą się w walce ze śmiercią

  2010-03-15 09:34:49

  Katarzyna Mendak

  Półtora miesiąca temu diametralnie zmieniło się życie pewnej rodziny z Kamieńca Ząbkowickiego. Wszystko przewróciło się do góry nogami. Kariera, marzenia o własnym mieszkaniu, życie towarzyskie. Zapadł wyrok – NOWOTWÓR. Mieszkańcy Ząbkowic stanęli na wysokości zadania, organizowana jest pomoc!

 • 2010-03-15 09:45:59

  gość: ~Bea

  Pamiętajmy, że w sobotę jest koncert charytatywny Dla Oli. Każda złotówka się liczy, więc przybądźmy tam licznie!!!

 • 2010-03-15 18:59:21

  leoni (admin)

  Do pomocy przyłączyły się kolejne firmy oraz osoby prywatne, ofiarując na aukcję:

  * Firma MAKLI - bezpłatne holowanie samochodu do 20km
  * Ewa Ptak - bezpłatne strzyżenie psa
  * Anna Wiśniowska - masaż w gabinecie masażu i fizjoterapii
  * Dariusz Marcinków - bezpłatna wizyta kontrolna w gabinecie weterynaryjnym
  * Wulkanizacja, Stanisław Żuracki - wymiana ogumienia z zimowego na letnie
  * Joanna Staniucha - bon na strzyżenie w salonie damsko-męskim

 • 2010-03-19 14:53:10

  gość: ~:)

  A cukiernia Grzegorza Łęskiego z ulicy Armii Krajowej ofiarowała tort

 • 2010-03-19 18:30:44

  gość: ~BetiKa

  Tort jest do odebrania w sobotę i oczywiście pojawi się na ;licytacji. Dodatkowo pani Jasia Mazur znana wszystkim harcerzom szefowa kuchni na obozach nad morzem upiecze pyszny sernik. Również będzie do wylicytowania. Hurtownia CARINA przekazała czajniczek do zaparzania kawy, a Studio Urody Emmy Burnat piękną wieczorową sukienkę. Pani Ania Zakrzewska przekazała na loterie swoje witraże. Wszystkim darczyńcom dziękujemy z całego serca.

 • 2010-03-15 19:27:34

  leoni (admin)

  Dosłownie przed chwilą otrzymaliśmy informację, że do akcji przyłączyła się Pizzeria Tevere, która przekazała na aukcję 5 bonów, każdy wart dwie pizze! Dziękujemy!

 • 2010-03-16 12:30:15

  gość: ~darek

  z kim sie kontaktowac w sprawie przekazania fantów na licytacje?

 • 2010-03-16 13:42:14

  leoni (admin)

  Witam,
  najlepiej bezpośrednio z organizatorką: Katarzyną Mendak. Jej adres mailowy, to: katarzynamendak@interia.eu.

  Można także skontaktować się z nami poprzez adres mailowy: bklita@express-miejski.pl

  Pozdrawiam!

 • 2010-03-16 17:35:25

  mysza89

  nie przechodźmy obojętnie obok dziecka, które cierpiąc walczy o życie!!!!!!!!!

 • 2010-03-17 00:30:07

  leoni (admin)

  Dziś do Osób i Firm Dobrej Woli, które wsparły aukcję charytatywną na rzecz Oli, dołączyli:

  * Salon Fryzjerski "Dona-Styl" Aldona Dziurkowska pl. im. M. Skłodowskiej - Curie (2x strzyżenie, 2x modelowanie, 2x regeneracja włosów, 1x żelowe paznokcie, 2x henna z regulacją brwi, 1x parafina na dłonie, 1x malowanie paznokci)

  * Karol Tupaczyński z Budzowa - "PRO-KLIMA" (oferuje darmowy pełny serwis klimatyzacji samochodowej)

  * Marcin Junik (bon na naprawę sprzętu agd)

  Dziękujemy!

 • 2010-03-17 09:46:12

  gość: ~gość

  Nie popadajcie w przesadę pisząc, że postawa pani Justyny Kaczorowskiej – Dyrektor ZOKu jest niesamowita, bo udostępniła salę widowiskową całkowicie za darmo. To najzwyklejsza przysługa z jej strony. Poza tym sala jest miejska i w ogóle nie do pomyślenia jest, żeby na takie cele żądać opłaty za udostępnienie sali! Może zaczniemy też dziękować za to, że pracownicy w ZOKu przychodzą do pracy?
  Podjęliście się pięknego zadania, ale licytacją kto jest bardziej, a kto mniej niesamowity wypaczacie idee akcji.

 • 2010-03-17 10:27:06

  gość: ~gość

  A co się tak czepiasz tego ZOKu? Jakiś trend polityczny?

 • 2010-03-17 11:14:19

  leoni (admin)

  Witam,
  muszę się z Panem/Panią nie zgodzić, gdyż autorem tekstu jest organizatorka akcji, która napisała ten tekst sama, z prawdziwymi emocjami i takim ten wpis zostawiliśmy. Jeśli publikacja nie narusza niczyjego dobrego imienia (a tutaj ciężko się tego doszukać), to nie zmieniamy treści tekstów, które do nas wpływają.

  Poza tym patrząc Pana/Pani oczami, czy przypadkiem Owsiak też nie zachowuje się nie fair, skoro z jednymi podczas WOŚP rozmawia 3 minuty i dziękuje im na całą Polskę, a z innymi rozmawia 10 sekund, mimo, że przekazali o wiele więcej niż Ci pierwsi? To są emocje i nie zamierzamy ich tłumić.

  Zresztą nie to jest najważniejsze w tej akcji, nieprawdaż? Zatem uwagi tego typu są wg mnie co najmniej nie na miejscu.

  Ze swojej strony dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, i tym, którzy dopiero zamierzają to robić, ponieważ akcja nie jest robiona dla nas, tylko dla dziecka i prosiłabym, aby na tym się skupić.

 • 2010-03-17 13:20:39

  leoni (admin)

  Dosłownie przed chwilką Pizzeria ZIBI podarowała na aukcję 3 bony na kolację, każdy o wartości 50zł!

  Lista nieustannie się powiększa, o czym będziemy na bieżąco informować na łamach naszego serwisu!

  Przypominamy także, że wszystkie bony, gadżety będzie można zlicytować na aukcji, która odbędzie się już w najbliższą sobotę w ZOK. Startujemy o godzinie 15:00!

 • 2010-03-17 16:31:08

  mysza89

  Dziś anonimowy darczyńca ofiarował na licytację swoje rękodzieła. 4 piękne anioły i ozdobną misę.
  ....................................................................................................................
  Pani Jolanta Trochonowicz - właścicielka kwiaciarni "ZIELONY DOM" w Kamieńcu Ząbkowickim ofiarowała na licytację bon na piękny bukiet róż.
  (Drodzy Panowie, spójrzcie w kalendarz, czy przypadkiem Wasza ukochana nie ma niedługo imienin..)
  ...................................................................................................................
  firma PRO-DACH / PRUSZYŃSKI z Kłodzka ofiarowała polary i kurtkę oraz torbę podróżną

 • 2010-03-17 16:35:13

  mysza89

  Do tego Paweł Tarapacki oferuje - bon na "wyczyszczenie tapicerki samochodu osobowego" specjalistycznym sprzętem firmy Karcher.

 • 2010-03-17 16:58:39

  leoni (admin)

  Do akcji przyłączyła się dziś także Natalia Żołopa. Na aukcji pojawi się kilka jej zdjęć z wystawy, która odbyła się 29.01.2010 r w Ratuszu Miejskim w Ząbkowicach Śląskich.

 • 2010-03-17 17:05:51

  mysza89

  To nie wszyscy utalentowani darczyńcy proszę Państwa:) otóż

  Katarzyna Berlińska daje bon na portret na zamówienie (ołówek lub kredka) format A3.
  oraz przekazuje kilka swoich innych rysunków.

  Radek Bogucki przekazuje swoje grafiki

  Pan Zbigniew Wolf daje 2 tomiki swojej poezji + specjalnie na tę szczególną okazję robi grafikę.
  (PRZYPOMINAMY O SPOTKANIU Z POEZJĄ ZBIGNIEWA WOLFA pt. "PRZED ŚWITEM" 18 MARCA 2010, GODZ. 17 - RATUSZ - 2 PIĘTRO)

 • 2010-03-17 18:59:19

  leoni (admin)

  Zdjęcia Natalii w galerii: http://www.express-miejski.pl/galeria/661,pomozmy-oli.html

 • 2010-03-17 17:21:05

  leoni (admin)

  W loterii fantowej do wylosowania między innymi:

  * smycze Naszej-Klasy (http://www.nasza-klasa.pl), Money.pl (http://www.money.pl), google (http://www.google.pl)
  * filiżanki iWoman (http://www.iwoman.pl) i kubeczki Money.pl (http://www.money.pl)
  * koszulki Naszej-Klasy (http://www.nasza-klasa.pl), Money.pl (http://www.money.pl), myStock (http://www.mystock.pl)

  oraz inne gadżety w/w firm, które otrzymaliśmy dosłownie przed chwilą.

 • 2010-03-17 19:19:17

  BetiKa

  SKOK WSPÓLNOTA ul. Grunwaldzka- przekazali gadżety reklamowe: smycze, odblaski itp.
  Właścicielka GROTY SOLNEJ "SOLANA" ul. Piastowska 39 przekazała 6 karnetów do groty solnej. 3 dla dzieci i 3 dla dorosłych.
  Co chwile do akcji dołączają się kolejni darczyńcy.

 • 2010-03-18 21:07:04

  mysza89

  firma JARD II z Ziębic przekazała materac leczniczy gorczycowy z łuską gryki,
  herbatki dla diabetyków z zielonym certyfikatem GlucosCare oraz mikroskop dla dzieci

  FOTO-BAJKA przekazała ramki na zdjęcia i kupony rabatowe

  pizzeria ROMA dała 6 bonów na pizze

  Marisz Chmielowiec przekazuje jedno ze swoich zdjęć

 • 2010-03-18 21:12:52

  mysza89

  Pani Jola Szumna przekazała kosmetyki firmy AVON

  anonimowy darczyńca ofiarował błękitną sukienkę w kwiaty rozm. 46

  mamy również fotelik samochodowy dla niemowlaka

  księgarnia przekazała nowe książki

 • 2010-03-18 22:42:33

  gość: ~BetiKa

  Bank Spółdzielczy o/ Ząbkowice Śl. przekazał gadżety reklamowe
  Bank Polskiej Spółdzielczości o/ Ząbkowice Śl. przekazał gadżety reklamowe.
  Wydział promocji UMiG Ząbkowice Śląskie przekazał gadżety reklamowe.

 • 2010-03-18 23:33:50

  mysza89

  Z ogromną przyjemnością wystawimy na aukcję
  sporządzenie 10 deklaracji podatkowych wraz z ulgami.
  Oczywiście z przekazaniem 1% podatku dla Oli!

  Kontakt do biura rachunkowego:
  Małgorzata Woron, tel. 508 209 099
  Dawid Woron, tel. 609 36 22 96

 • 2010-03-19 20:56:41

  gość: ~fan

  Klub Sportowy Orzeł Ząbkowice włączył się w akcję pomocy dla chorej na nowotwór 6 letniej Oli. W sobotę 20 marca w sali widowiskowej ZOK od godziny 15:00 rozpocznie się Koncert Charytatywny "Dla Oli". KS Orzeł przekazał na licytację gadżety reklamowe oraz dwa karnety wstępu na mecze rundy wiosennej. Ząbkowiczan zachęcamy do udziału w koncercie zwłaszcza, że został odwołany mecz Orła z Pogonią Świebodzin.
  info: ksorzel.pl

 • 2010-03-21 12:27:01

  mysza89

  Szanowni Państwo!
  Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim za uczestnictwo w koncercie chartyatywnym dla OLI"Przez przeciwieństwa do gwiazd"
  Byliście naprawdę SZCEGÓLNĄ I WSPANIAŁĄ publicznością. Dzięki WAM udało nam się zebrać sporą kwotę, która CIĄGLE ROŚNIE!
  Dziękuję, że byliście PAŃSTWO tak HOJNI. Jestem pod wrażeniem! Nie wątpiłam nigdy w dobre serca mieszkańców ZĄBKOWIC i całego naszego powiatu.
  DZIĘKUJĘ także moim wspaniałym ARTYSTOM, bez których ten koncert nie był by aż tak UDANY!Odnieśliśmy WSZYSCY wielki SUKCES!Każdy z nas ofiarując choćby 1grosz RATUJE OLI ŻYCIE! wkrótce nadejdzie czas podsumowań całych zbórek,łącznie z pieniążkami, które zbierane są pod Kościołami.
  Jestem naprawdę bardzo DUMNA z WAS WSZYSTKICH.
  Słowo POMOC ma jedynie 5 liter,ale zabrakło by wszystkich alfabetów świata, żeby wyrazić jak wiele znaczy!
  Dziękuję w imieniu swoim i OLI!

 • 2010-04-02 18:47:02

  gość: ~marika

  ostatnio dodany post

  Bardzo fajna akcja, Jednak Ola odeszła i jest wśród aniołków. Niestety tym razem się nieudało. Najwidoczniej Bóg miał inne plany co do Oleńki. Spoczywaj w spokoju mały aniołku.

REKLAMA