Express-Miejski.pl

Bal sponsorów ząbkowickiego LO

Bal sponsorów ząbkowickiego LO fot.: zabkowice.psl.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

To się zdarzyło po raz pierwszy w dziejach Liceum Ogólnokształcącego. Bal sponsorów tejże Szkoły. Urodziwa zabawa karnawałowa ząbkowickiej elity przynależnej do różnych branż zawodowych życzliwie ustosunkowana i na tyle dobrze sytuowana materialnie i hojna, by wspierać finansowo tę Szkołę. Wśród nich liczna grupa rodziców i absolwentów.

Ale przede wszystkim tańce. Wspaniałe, wręcz szaleńcze, z wielkim poczuciem humoru przy doskonale dopasowanej do tego towarzystwa muzyce zespołu AVERS.

Nie zapomni się tego wieczoru rozśpiewanego, roztańczonego, pań w pięknych kreacjach w towarzystwie przystojnych panów, licznych zbiorowych tańców. Nie było potrzeba wodzirejów. Atmosfera doskonałej zabawy wyzwalała artystyczne talenta uczestników. Jak wstęgi zwijały się i rozwijały korowody w zespołowych zabawach. Do tej pory brzmi w uszach piosenka „Szła dzieweczka do laseczka” śpiewana przez całą salę. Bawili się tutaj bohaterowie niemal wszystkich szkolnych lektur: Izabella, Lotta, Jagna, Ligia. A ich imiona widniały na kotylionach przypiętych na dzień dobry przez organizatorki.

Niebagatelną sprawą było ekskluzywne wnętrze stołówki Legranda, niegdyś sławnego FAEL-u zapewniającego połowie miasta zatrudnienie, gdzie również odbywały się studniówki ząbkowickiej młodzieży. Suto zastawione stoły także procentowymi trunkami, których jednak nikt nie nadużywał, a także przebogaty program artystyczny. Wszyscy zachwycali się tańcami zespołu Tangens, występami akrobatycznymi rodzinnego zespołu SZAJDAN, uczniów IIIc, piosenką Radka Taracha czy tańcem ogni.

Ten bal nie stworzył się sam.

Zorganizowali go zaangażowani w życie Liceum rodzice – członkowie Rady Rodziców. Najwięcej napracowały się dwie panie: Urszula Komar i Anna Kasieczka. Padły również inne nazwiska:, Elżbieta Chochorowska, Danuta Kiełbasiewicz, Wiesław Szabla, Krystyna Zerbok.

Po 22. między szaleństwami na parkiecie odbywała się licytacja cennych przedmiotów, za które płacono kolosalne sumy. Za tajemniczą orzechową szkatułkę, jak się potem okazało, pełną cukierków, hojny nabywca zapłacił 500 zł. Mniej więcej za taką sumę sponsorzy nabyli damską torebkę, komplet noży Zepter, skórzaną portmonetkę itp. rekwizyty.

Z pewnością ten bal odbije się szerokim echem. Zapewne organizatorzy zechcą się pochwalić finansami zebranymi na rzecz szkoły. Poinformują również, na jaki cel przeznaczą pieniądze. Z pewnością wspomogą LO w nowe pomoce naukowe tak bardzo potrzebne do unowocześnienia procesu nauczania.

Wszyscy uczestnicy balu zasłużyli na dużą wdzięczność Grona Pedagogicznego jak i młodzieży. Gdyby tego rodzaju impreza utrwaliła się w tradycji Szkoły, poza efektami materialnymi przynosiłaby wielką satysfakcję, tworzyłaby określony lobbing i przekonywałaby o dużej wadze kształcenia młodzieży w środowisku ząbkowickiej elity. To wsparcie tak bardzo potrzebne jest ludziom, którzy chcą służyć swoją wiedzą i życzliwością młodemu pokoleniu.

Elżbieta Brylińska / www.zabkowice.psl.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Bal sponsorów ząbkowickiego LO

  2010-02-18 10:25:19

  Elżbieta Brylińska / www.zabko

  To się zdarzyło po raz pierwszy w dziejach Liceum Ogólnokształcącego. Bal sponsorów tejże Szkoły. Urodziwa zabawa karnawałowa ząbkowickiej elity przynależnej do różnych branż zawodowych życzliwie ustosunkowana i na tyle dobrze sytuowana materialnie i hojna, by wspierać finansowo tę Szkołę. Wśród nich liczna grupa rodziców i absolwentów.

 • 2010-02-18 21:00:17

  gość: ~magda

  ostatnio dodany post

  http://www.youtube.com/watch?v=edtb-mrlC3k

REKLAMA