Express-Miejski.pl

Ferie to już wspomnienie

Kulig w Chwalisławiu fot.: B.Klita

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ferie, ferie ... i po feriach. Zabawą na śniegu i pieczoną kiełbaską zakończyły się w sobotę ferie z ZHP.

 

Cała grupa feriowa pojechała do Chwalisławia, gdzie dzięki uprzejmości sołtysa i mieszkańców wsi wspaniale sie bawiła na śniegu. A śniegu w Chwalisławiu nigdy nie brakuje. Oprócz zjazdów na sankach, kuligu i pieczonej kiełbaski na dzieci czekały otwarte drzwi wiejskiej świetlicy, gdzie mogły się zagrzać i zagrać w bilarda.

Nie tylko kulig był atrakcją tegorocznych ferii. Wszystko zaczęło się w Gimnazjum Publicznym nr 2 w Ząbkowicach. Tam właśnie rozpoczęły się feriowe zmagania z teatrem, tańcem i muzyką. Kolejnym punktem programu był wyjazd na lodowisko. Nie jest to rzecz banalna. Musimy podkreślić, że oferta ZHP była skierowana do małych dzieci (7-11 lat), dla których jazda na łyżwach stanowi nie lada wyzwanie. Ale wszyscy dali radę i zadowoleni powrócili do domów.

W poniedziałek 8 lutego grupa gościła w Ziębickim Centrum Kultury. Tam, dzięki uprzejmości dyrekcji ZCK, odbyły się warsztaty teatralne. Zajęcia polegały na zapoznaniu dzieci z pracą, jaka jest udziałem aktorów i wszystkich osób pracujących nad spektaklem. Zajecia z ruchu scenicznego poprowadził Włodek Butrym, aktor i dyrektor Teatru Prawdziwego. W warsztatach wzięli równiez udział aktorzy Stowarzyszenia Animatorów Kultury, Stanisław Susz i Violetta Narwojsz, którzy ponadto są instruktorami ZHP. Na koniec zajęć pracownicy ZCK przygotowali dla dzieci poczęstunek. Grupę odwiedziły również dzieci z ziębickiej półkolonii. Pobyt w Ziebicach zakończono na wspólnej zabawie.

Następnym feriowym przystankiem był Teatr Lalek we Wrocławiu. Oprócz przedstawienia i balu na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja - zwiedzanie teatru.

Piątek 12 lutego był dniem balu. Salę balową przygotowały panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Srebrnej Górze. Oprócz wspaniałych dekoracji na dzieci czekał również poczęstunek. Na balu zostały ocenione piekne i pomysłowe przebrania dzieci. Ponieważ wszystkie były rewelacyjne, nagrodę dostało każde dziecko, które chciało zaprezentować swój strój na scenie. Również na balu wszystkie grupy mogły pokazać sie na scenie z przygotowanymi przez siebie mini spektaklami. Dzieci udowodniły, że oprócz zabawy również nauczyły się w czasie ferii wielu pożytecznych rzeczy.

I wreszcie nadszedł ostatni dzień ferii- kulig.  Zmarznięci, lekko przemoczeni ale radośni powrócili do domów. Teraz pozostały zdjęcia i wspomnienia. Wszyscy uczestnicy deklarowali swój udział w przyszłych imprezach organizowanych przez ZHP.

W Nieobozowej Akcji Zimowej pod tytułem Teatralno-Muzyczne Ferie Fantastyczne wzięły udział dzieci z pięciu gmin naszego powiatu: Ciepłowody, Ząbkowice Śląskie, Złoty Stok, Ziebice i Stoszowice. Zabawa stworzyła możliwość integracji dzieci z różnych miejscowości. Miały możliwość zawarcia nowych znajomosci i przyjaźni.

W tym miejscu ZHP serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli tę akcje finansowo: Urzędowi Gminy Ciepłowody, Urzędowi Gminy Złoty Stok, Urzędowi Gminy Ziębice, Osrodkowi Opieki i Oświaty w Ziębicach, Sołtysowi wsi Płonica, Urzędowi Miasta i Gminy w Ząbkowicach, Starostwu Powiatowemu, Stowarzyszeniu Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemii Zabkowickiej oraz osobom prywatnym:Elżbiecie Ciepierskiej, Annie Klimczuk, Andrzejowi Dominikowi, Franciszkowi Gawędzie. ZHP dziękuje rowniez pracownikom Ziębickiego Centrum Kultury, Gminnego Osrodka Kultury w Srebrnej Górze, Sołtysowi i mieszkancom wsi Chwalisław oraz wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu ferii.

Sczególne podziekowania należą sie instruktorom i wolontariuszom, którzy poświecając swój wolny czas dbali o bezpieczeństwo naszych milusińskich podczas zabaw.

 

B.Klita

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ferie to już wspomnienie

  2010-02-15 08:44:27

  B.Klita

  Ferie, ferie ... i po feriach. Zabawą na śniegu i pieczoną kiełbaską zakończyły się w sobotę ferie z ZHP.
   

 • 2010-02-16 14:36:29

  gość: ~wampir

  ostatnio dodany post

  jakie zdjęcia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ferie były super zwłaszcza z ośrodkiem w ząbkowicach Śląskich niezapomne tych osób z ferii mojej paczki
  POZDRO DLA WSZYSTKICH
  HA HA HAQ HA HA HA HA HA HA HA

REKLAMA