Express-Miejski.pl

Uczniowie szkół Powiatu Ząbkowickiego z najlepszą zdawalnością egzaminów maturalnych w województwie!

grafika ilustracyjna

grafika ilustracyjna fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Powiat Ząbkowicki może pochwalić się najlepszym wynikiem w województwie, jeżeli chodzi o procent zdawalności egzaminów maturalnych w 2024 roku.

Świadectwo dojrzałości otrzymało 216 uczniów z 228, które przystapiły do egzaminu maturalnego. Zdawalność w powiecie ząbkowickim była najlepsza na Dolnym Śląsku. Na drugim miejscu uplasował się powiat złotoryjski - 89,62 proc. zdawalności (95 osób otrzymało tam świadectwo dojrzałości) a na trzecim powiat bolesławiecki - 89,17 proc. zdawalności (486 osób otrzymało tam świadectwo dojrzałości).
 
 Poniżej wyniki matur w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ząbkowicki w roku szkolnym 2023/2024:

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uczniowie szkół Powiatu Ząbkowickiego z najlepszą zdawalnością egzaminów maturalnych w województwie!

  2024-07-12 11:42:21

  gość: ~Rodzic

  Za wyjątkiem LO ziębice gdzie 20 procent nie zdaje

 • 2024-07-12 16:06:37

  gość: ~Rodzić ucznia

  ostatnio dodany post

  @~Rodzic
  A skąd taki wniosek? Pamiętajmy, że zdana matura to przede wszystkim wysiłek ucznia… może warto przyjrzeć się swojemu dziecku czy wystarczająco dużo czasu spędza na naukę… bo wiedza sama w głowę się nie nabije. Ale rozumiem, że ten komentarz to tylko po to żeby wbić kij w mrowisko. Proponuję poczytać komentarze pod innym artykułem, który dostarczył LO w Ząbkowicach… sukces??? Jakim kosztem? Pieniędzy rodziców na korepetycje i na terapię ?

REKLAMA