Express-Miejski.pl

Dwie osoby w areszcie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Dwie osoby w areszcie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Dwie osoby w areszcie za posiadanie znacznej ilości narkotyków fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ząbkowiccy policjanci pionu kryminalnego pracowali przy sprawie narkotykowej. W minionym tygodniu dokonali zatrzymania dwóch osób ze znaczną ilością środków odurzających.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich ustalili, że dwoje mieszkańców gminy Ziębice w swoich miejscach zamieszkania mogą posiadać narkotyki. Mundurowi ustalili niezbędne do realizacji informacje i w minionym tygodniu dopięli swego.

- Wcześnie rano weszli do jednego z mieszkań na terenie gminy Ziębice, gdzie zastali zaskoczonego „wizytą” 46-letniego mężczyznę. W toku prowadzonych czynności w mieszkaniu policjanci ujawnili worki wraz z zawartością środków odurzających w postaci suszu roślinnego w ilości 513 grama. Wykonane badanie urządzeniem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana - relajonuje Barbara Deryło z ząbkowickiej policji.

Następnego dnia kontynuując czynności operacyjne funkcjonariusze weszli do kolejnego mieszkania. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 35-latkę, mieszkankę gminy Ziębice. W toku prowadzonych czynności kryminalni ujawnili w mieszkaniu woreczek z białym proszkiem oraz susz roślinny. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że ujawniony susz to nic innego jak marihuana a biały proszek to amfetamina.

- W obu przypadkach swoje mieszkania zatrzymani opuścili w kajdankach w asyście policjantów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznych ilości narkotyków, a w przypadku kobiety posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich innej osobie w tym małoletniej. Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu - relacjonuje policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA