Express-Miejski.pl

Funkcjonariusze z wrocławskiego pododdziału kontrterrostycznego szkolili ząbkowickich policjantów

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu przeprowadzili intensywne szkolenie z zakresu technik i taktyk interwencji policyjnej oraz pierwszej pomocy dla ząbkowickich policjantów

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu przeprowadzili intensywne szkolenie z zakresu technik i taktyk interwencji policyjnej oraz pierwszej pomocy dla ząbkowickich policjantów fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

4 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich odbyli szkolenie z zakresu technik i taktyk interwencji policyjnej oraz pierwszej pomocy.

Przeprowadzili je Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Wydarzenie odbyło się dzięki uprzejmości Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji, które udostępniło swoje obiekty na czas trwania kursu.

Głównym celem szkolenia było podniesienie kompetencji funkcjonariuszy w zakresie skutecznego reagowania na sytuacje kryzysowe oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Program szkoleniowy został zaprojektowany tak, aby dostarczyć uczestnikom nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności niezbędne w codziennej służbie. Ćwiczenia praktyczne odbywały się zarówno na salach treningowych, jak i w symulowanych warunkach terenowych. Dzięki realistycznym scenariuszom, funkcjonariusze mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w sytuacjach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych.

- Szkolenie zakończyło się pomyślnie, a uczestnicy zdobyli cenne doświadczenie i umiejętności, które z pewnością przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej pracy w terenie. Tego rodzaju szkolenia są kluczowe dla utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego oraz profesjonalizmu w szeregach ząbkowickiej Policji. Dzięki regularnym szkoleniom funkcjonariusze mogą stale podnosić swoje kwalifikacje i być lepiej przygotowani na różnorodne wyzwania, które niesie ze sobą ich codzienna służba - informuje Barbara Deryło z ząbkowickiej policji.

KPP Ząbkowice Śląskie / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA