Express-Miejski.pl

W Grodziszczu spłonął budynek gospodarczy. Zorganizowano zbiórkę na pomoc dla rolnika

W Grodziszczu spłonął budynek gospodarczy. W budynku znajdowało się wszystko, co potrzebne do naprawy maszyn rolniczych, środki ochrony roślin oraz sprzęt ogrodniczy

W Grodziszczu spłonął budynek gospodarczy. W budynku znajdowało się wszystko, co potrzebne do naprawy maszyn rolniczych, środki ochrony roślin oraz sprzęt ogrodniczy fot.: em24.pl

6 lipca ranem u w Grodziszczu (gm. Stoszowice) doszło do pożaru budynku gospodarczego. Ogień strawił niemal całe wyposażenie obiektu.

Z pożarem walczyło kilkudziesięciu strażaków z kilkunastu jednostek z terenu powiatu ząbkowickiego oraz dzierżoniowskiego. Dobytku nie udało się jednak uratować. - Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, zastano murowany budynek stodoły całkowicie objęty ogniem. Blaszane pokrycie dachu zapadło się. W środku znajdowały się słoma i zboże, w części warsztatowej natomiast elektronarzędzia i gazy techniczne. W pomieszczeniu, w którym znajdowały się gazy doszło do rozszczelnienia butli z acetylenem. Butle z pozostałymi gazami zostały wyniesione z budynku objętego pożarem. Na miejscu zdarzenia nie było osób poszkodowanych - relacjonował Tomasz Janik z ząbkowickiej straży pożarnej.

W budynku znajdowało się wszystko, co potrzebne do naprawy maszyn rolniczych, środki ochrony roślin oraz sprzęt ogrodniczy. Zaczynając od najmniejszej śrubki, poprzez młotki, wiertarki, śrubokręty, klucze, zapasowe części do maszyn rolniczych, oleje napędowe, elektronarzędzia a kończąc na kosiarkach spalinowych i piłach. Wszystko to co udało się zebrać przez lata pracy, zostało stracone w kilka chwil.

Miesiące letnie to dla rolników najbardziej pracowity okres zbioru zbóż, jednak bez podstawowych narzędzi niezbędnych do naprawy maszyn nie jest w stanie wyjechać na pole, a tym bardziej dokonać napraw w przypadku usterek.

- Tato jest niesamowicie pracowitą i pomocną osobą. Zawsze chętny do pomocy innym. Teraz chciałabym pomóc i jemu.  Dlatego też zwracam się z ogromną prośbą do Państwa o wsparcie w trudnej chwili dla taty, a jednocześnie w ważnym czasie dla rolnika. Środki z otrzymanego wsparcia choć częściowo pokryją koszty związane z odbudową budynku i warsztatu - informuje jedna z córek, która zorganizowała zbiórkę.

ZRZUTKA NA WSPARCIE PO POŻARZE [KLIK]

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA