Express-Miejski.pl

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Znamy wyniki [aktualizacja]

Jacek Szaleniec uzupełni skład Rady Miejskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

Jacek Szaleniec uzupełni skład Rady Miejskiej w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

7 lipca odbyły się wybory uzupełniące do Rady Miejskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Do urn poszli mieszkańcy okręgu nr 8 obejmującego Sławęcin, Sosnowę i Śrem.

Były one konieczne po tym, jak w kwietniowych wyborach samorządowych mandat w okręgu nr 8 zdobył Sylwester Kowal, który został wybranym również burmistrzem Kamieńca Ząbkowickiego. W związku z tym, iż obu funkcji nie można łączyć, pojawił się wakat w radzie miejskiej i stąd wynikła potrzeba organizacji wyborów uzupełniających.

O mandat radnego ubiegało się dwóch kandydatów. To 77-letni Tadeusz Cenarski z Byczenia (KWW Odnowa) oraz 38-letni Jacek Szaleniec z Sosnowej (KWW Nowa Energia Sylwester Kowal Plus).

Głosowanie odbywało się w dwóch lokalach wyborczych zlokalizowanych w Gminnym Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim oraz w Topoli. W obu wyraźnie wygrał Jacek Szaleniec, uzyskując łącznie 91 głosów (92.86 proc. głosów ważnych) przy siedmiu Tadeusza Cenarskiego (7.14 proc. głosów ważnych). Frekwencja wyniosła 26.98 proc. Do urn udało się 99 osób z 367 uprawnionych do głosowania. Oddano jeden głos nieważny.

[AKTUALIZACJA]: - Z radością i ogromną wdzięcznością informujemy, że nasz kandydat, Jacek Szaleniec, wygrał wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. To dzięki Waszym głosom możemy świętować to zwycięstwo. Wasze wsparcie, to nie tylko triumf naszego kandydata, ale przede wszystkim potwierdzenie, że to, co robimy, jest doceniane przez mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy za zaufanie! Wzmacniamy Naszą Gminę Razem! Wasze głosy, to wyraz wiary w lepszą przyszłość dla naszej gminy. Udowodniliście, że wspieracie wizję rozwoju. Dzięki Waszemu wsparciu, możemy kontynuować naszą misję poprawy jakości życia w gminie i dążyć do realizacji kolejnych ambitnych projektów. Patrzymy w przyszłość z optymizmem! Przed nami wiele wyzwań, ale z tak potwierdzonym mandatem i wsparciem, jesteśmy pewni, że razem możemy osiągnąć wszystkie postawione cele. Dziękujemy jeszcze raz za Wasze zaufanie i wsparcie. Z nową energią możemy więcej! A teraz do pracy! - skomentował wynik wyborów na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Sylwester Kowal.

em24.pl

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA