Express-Miejski.pl

Rockowe brzmienie nad Osiną Wielką

Rockowe brzmienie nad Osiną Wielką

Rockowe brzmienie nad Osiną Wielką fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

To była prawdziwa gratka dla miłośników rockowego i bluesowego brzmienia. 29 czerwca odbyła się debiutancka edycja Ziębice Silver Fest.

Mocne brzmienia zagościły na terenie byłej jednostki wojskowej (słynnych radarów) w Osinie Wielkiej u Sylwestra Kubika. To on był zresztą sercem i mózgiem (i jak się okazało kołem zamachowym) całego wydarzenia, a dużym zapleczem organizacyjnym także Fundacja SilverMusic i licznie wspierający Sylwka Przyjaciele.
 
Centrum wydarzeń była oczywiście scena, a na niej gwóźdź programu - zespół TSA, ale były też i inne zespoły: te konkurujące w konkursie młodych talentów (Ranny Łoś z Ząbkowic Śląskich, Purple Waves z Kamiennika czy Mandat ziębicko-strzeliński-okoliczny), a także już ograne na scenach jak na przykład Robol Blues z Wrocławia. Jury, któremu przewodniczył znany muzyk Zenon Wawrzynów za zwycięzcę w konkursie talentów wybrało zespół Purple Waves.
 
Mocnym dźwiękom towarzyszyła wystawa sprzętu militarnego, gastronomia, stoisko charytatywne oraz efekty ogniowe zaserwowane przez OSP Bożnowice.
 
Impreza, poprowadzona przez Witka Wiśniewskiego, zapowiada się na całkiem niezłe wydarzenie rockowe, które może otwierać sezon wakacyjny. Jak deklaruje Sylwester Kubik, już w przyszłym roku to mają być trzy dni imprezy, a wojskówka stanie się polem biwakowym i doskonałym postojem dla kamperów na dłuższy muzyczny odpoczynek.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA