Express-Miejski.pl

III sesja Rady Powiatu Ząbkowickiego

	III sesja Rady Powiatu Ząbkowickiego

III sesja Rady Powiatu Ząbkowickiego fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

19 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich odbyła się III sesja Rady Powiatu Ząbkowickiego VII kadencji.

Rozpatrywano między innymi:
  • projekty uchwał w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej oraz w sprawie zmian w budżecie Powiatu Ząbkowickiego.
  • projekty w sprawie zmian uchwał w sprawie ustalenia składu osobowego komisji rewizyjnej oraz przedmiotu jej działania, jak i ustalenia składu osobowego komisji skarg, wniosków i petycji oraz przedmiotu jej działania.
  • omawiano takie zagadnienia, jak stan turystyki na Terenie Powiatu Ząbkowickiego, która to na przestrzeni ostatnich lat bardzo się rozwinęła. Głos zabrała również zaproszona Emilia Pawnuk – Prezes Twierdzy Srebrna Góra, która przedstawiła informacje na temat funkcjonowania Twierdzy. Twierdza w roku 2024 została Laureatem Plebiscytu „Cuda Polski” 2024 (plebiscyt organizowany przez „National Geographic Traveler”). Na jej terenie, od początku roku, funkcjonuje również hostel.
  • Warto również wspomnieć, że rozpatrzono projekt uchwały w sprawie utworzenia Ośrodka Interwencji Kryzysowej w strukturze Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ząbkowicach Śląskich, który będzie pracował całodobowo (jeżeli chodzi o nagłe przypadki).

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA