Express-Miejski.pl

Ruszył nabór do programu „Moja Elektrownia Wiatrowa”

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Program „Moja Elektrownia Wiatrowa” to oferta wsparcia finansowego skierowana do właścicieli budynków lub lokali mieszkalnych.

Obejmuje zakup i montaż przydomowej siłowni wiatrowej oraz ewentualnie także magazynu energii elektrycznej. Zastosowanie mikroturbiny wiatrowej i magazynu energii elektrycznej pozwoli efektywnie wykorzystywać wytworzoną energię na własne potrzeby.

Program jest skierowany do osób fizycznych – właścicieli budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych w takich budynkach i dotyczy wsparcia finansowego na zakup i montaż przydomowej siłowni wiatrowej oraz, opcjonalnie, magazynu energii elektrycznej.

Jest on uzupełnieniem programów finansowania instalacji fotowoltaicznych. Jednocześnie uzupełnia ofertę NFOŚiGW dla obecnych i przyszłych prosumentów. Wskazane jest skorzystanie z tego programu szczególnie tam, gdzie występują korzystne uwarunkowania wiatrowe, a zasadność inwestowania w instalacje fotowoltaiczne (lub tylko w nie) jest wątpliwa.

 Dla kogo?

- Program przeznaczony jest dla właścicieli domów jednorodzinnych.

Na co można uzyskać dofinansowanie?

- Zakup i montaż turbiny wiatrowej o wysokości do 30 m i mocy od 1 kW do 20 kW.

- Zakup i montaż magazynu energii o pojemności co najmniej 2 kWh.

- Refinansowane będą inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe i magazyny energii elektrycznej realizowane od dn. 30.06.2023 r.

Ile można otrzymać?

- Turbina: do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 30 000 zł oraz do 5 000 zł za każdy 1 kW mocy instalacji.

- Magazyn energii: do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 17 000 zł oraz do 6 000 zł za każdą 1 kWh pojemności.

Wnioski przyjmowane są wyłącznie w wersji elektronicznej przez Generator Wniosków o Dofinansowanie (tzw. GWD).

Informacji o programie Moja Elektrownia Wiatrowa udzielają Doradcy Energetyczn – aby skontaktować się z odpowiednim doradcą, wejdź na stronę: tutaj [KLIK] i wybierz województwo, w którym mieszkasz, a następnie przejdź do zakładki kontakt.

Doradcy Energetyczni wspierają beneficjentów programu MEW w ramach programu Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE.

Możesz również skontaktować się, pisząc na adres: mojaelektrowniawiatrowa@nfosigw.gov.pl

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA