Express-Miejski.pl

53-latek miał przy sobie amfetaminę. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

W zeszłym tygodniu policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas legitymowania 53-letniego mężczyzny ujawnili przy nim narkotyki. 

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji podczas służby na terenie Ząbkowic Śląskich, na jednej z ulic miasta wylegitymowali mężczyznę, który swoim zachowaniem zwrócił ich uwagę.

- W trakcie czynności wykonywanych przez mundurowych 53-latek zachowywał się nerwowo. Już po chwili okazało się, że powodem zdenerwowania mieszkańca powiatu ząbkowickiego są narkotyki, które przy sobie posiadał. W kieszeni spodni, w foliowym woreczku, schowane miał kilkanaście porcji amfetaminy. Mężczyzna próbował się jeszcze wytłumaczyć, że narkotyki znalazł i schował. Policjanci jednak nie uwierzyli jego słowom i zatrzymali 53-latka, któremu na podstawie zabezpieczonych dowodów postawili zarzut posiadania substancji odurzających - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość sprawca podlega karze więzienia nawet do lat 10.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA