Express-Miejski.pl

Planował zamach na komendę policji. Usłyszał wyrok bezwzględnego więzienia

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Dwa lata spędzi w więzieniu młody mieszkaniec gminy Ciepłowody, który planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego na policjantów z KPP w Ząbkowicach Śląskich.

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu doprowadził do skazania przez Sąd Okręgowy w Świdnicy mężczyznę, który planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego na policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Śledztwo było prowadzone z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Sąd Okręgowy w Świdnicy podzielił stanowisko prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu w zakresie zarzutów z aktu oskarżenia i skazał mężczyznę na karę łączną 2 lat pozbawienia wolności.

Prokurator po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku podejmie decyzje co do wniesienia ewentualnych środków zaskarżenia.

Zakres prokuratorskich zarzutów

Prokurator zarzucił oskarżonemu udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym kwalifikowany z art. 258 § 2 kk. Kolejne zarzuty dotyczyły podejmowanych przez niego czynności zmierzających do przeprowadzenia przy użyciu materiałów wybuchowych zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów kwalifikowane z art. 163 § 1 pkt 3 kk.

Planował zamach terrorystyczny na policjantów

W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna zamierzał przeprowadzić atak terrorystyczny na policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Pod koniec 2022 roku oskarżony zmienił wyznanie na islam. Wzorował się m.in. na takich osobach jak Osama Bin Laden. Inspirował się działalnością „Państwa Islamskiego” oraz ISIS oraz wszedł w porozumienie z członkami tych organizacji. Zbierał informacje i półprodukty do wykonania pasa szahida, przy pomocy którego planował zrealizować zamach bombowy na budynek urzędu państwowego w Polsce. W wyniku zatrzymania oraz przeszukania miejsca pobytu mężczyzny ujawniono dowody planowanego przestępstwa.

em24.pl / Prokuratura Krajowa

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Planował zamach na komendę policji. Usłyszał wyrok bezwzględnego więzienia

  2024-06-15 10:52:34

  gość: ~Spoko

  To za dwa lata dopiero wysadzi komendę.

 • 2024-06-15 13:10:03

  gość: ~Żenada

  2 lata ? Co to za wyrok ? Tski wyrok to za ,,czapkę śliwek" ukradzionych w Biedronce

 • 2024-06-16 09:14:04

  gość: ~ACHTUNG ALLAH

  Zaczyna się. Dziękuję wuju Donaldzie

  https://niezalezna.pl/polska/szok-w-piotrkowie-trybunalskim-tanczyl-z-nozem-w-aptece-gdy-go-zatrzymywali-krzyczal-allah-wideo/520263

 • 2024-06-17 08:50:30

  gość: ~Sw

  @~ACHTUNG ALLAH
  Pisi mózgu deb.l wychodowany za czasów waszych rządów, a teraz skazany.

 • 2024-06-16 20:17:40

  gość: ~normalny

  zamykać tych patoli..... a najlepiej utylizować

 • 2024-06-16 22:36:37

  gość: ~Wd

  Śmieją się z Białorusi czy z Rosji że jest Reźim. A tak naprawdę to w Polsce nie ma prawa

 • 2024-06-17 11:24:44

  gość: ~Ja czyli ja

  A ile osób było w tej "grupie"ile zostało osób zatrzymanych w tej sprawie,i jakie wyroki wobec pozostałych członków tej "GRUPY WIDMO"zostały orzeknięte,bo nigdzie nie moge znaleźć tych informacji...

 • 2024-06-18 17:08:19

  gość: ~roster

  Pewnie sie msci bo dostal mandat za brak dzwonka i bieznika w rowerze,nasi to jednak potrafia cos znalezc zeby kwit wystawic

 • 2024-06-21 22:41:42

  gość: ~Xyz

  ostatnio dodany post

  To teraz niech mu zaliczą areszt śledczy do kary z wyroku i za chwilę będzie mógł znów planować ...

REKLAMA