Express-Miejski.pl

Zmiany sołtysów w Krzelkowie, Czerńczycach i Kalinowicach Dolnych

Zmiany sołtysów w Krzelkowie, Czerńczycach i Kalinowicach Dolnych

Zmiany sołtysów w Krzelkowie, Czerńczycach i Kalinowicach Dolnych fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 czerwca odbyły się zebrania wyborcze w kolejnych sołectwach. Dokonano na nich wyborów nowych sołtysów.

W sołectwie Kalinowice Dolne o funkcję sołtysa ubiegała się Jagoda Cichowska i Tadeusz Grodziski. Na kolejną kadencję nie startował dotychczasowy sołtys miejscowości Michał Piątkowski. W wyniku tajnego głosowania sołtysem Kalinowic Dolnych wybrana została Jagoda Cichowska stosunkiem głosów 16:3.
 
W sołectwie Czerńczyce - po rezygnacji z funkcji po 34 latach kierowania sprawami sołectwa przez Józefa Bieńkę - do wyborów stanęło trzech kandydatów: Norbert Bieńka, Sebastian Bieńka i Miron Matelonek. Na sołtysa miejscowości - przy dość dużej frekwencji - wybrany został Norbert Bieńka, uzyskując 47 głosów. Dwaj pozostali kandydaci zdobyli po 13 głosów.
 
Również trzech kandydatów wystartowało w wyborach na sołtysa sołectwa Krzelków. Dotychczasowy sołtys Tomasz Wolanin zdobył 20 głosów, Jacek Herbut uzyskał 7 głosów, Katarzyna Chrzanowska uzyskała poparcie 35 osób i to ona zajmie się sprawami sołectwa w trakcie kadencji samorządowej 2024-2029.
 
- Gratulujemy nowo wybranym sołtysom oraz członkom wybranych rad sołeckich i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz swojej społeczności, a także dobrej współpracy z mieszkańcami i gminą. Bardzo też dziękujemy dotychczasowym sołtysom za wiele zrealizowanych zadań, dobrą współpracę z burmistrzem, radnymi i instytucjami gminy i poświęcony czas sprawom ogółu. Bardzo dziękujemy - przekazują ziębiccy urzędnicy.

em24.pl / UM Ziębice

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zmiany sołtysów w Krzelkowie, Czerńczycach i Kalinowicach Dolnych

  2024-06-14 07:07:19

  gość: ~wyborca

  brawo krzelkow

 • 2024-06-15 10:33:17

  gość: ~Siwy

  A gdzie ANGORY z krzelkowa

 • 2024-06-16 01:28:36

  gość: ~Gum

  ostatnio dodany post

  Sołtys Krzelkowa, że tak to ujmę, się "przeżarł"... Podobnie jak ta cała Trzecia Noga i wszystkie "gumofilce". Czyżby Pro KOwski Krzelków przejrzał na oczy?... Mimo agitatorskiej propagandy "druha Wojtka"?...

REKLAMA