Express-Miejski.pl

Chciał sprzedać meble, padł ofiarą oszustów i stracił kilka tysięcy złotych

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Mężczyzna tak został zmanipulowany przez rzekomego kupca, że podał nie tylko swoje dane, ale również loginy i hasła do konta bankowego.

28-latek chciał sprzedać meble na jednym z internetowych portali. Z mężczyzną skontaktowała się osoba chętna je kupić. Strony wymieniły kilka wiadomości i doszły do porozumienia. Oszust poinformował sprzedającego, że po sprzedaży towar zostanie wysłany firmą kurierską, której nazwę podał, jednak mężczyzna musi wypełnić przesłane mu formularze. - Kupujący deklarował, że wszystko „załatwi”, trzeba „jedynie” postępować zgodnie z instrukcjami. Nieświadomy podstępu 28-latek postępował zgodnie z instrukcjami i podał nie tylko swoje dane, ale również klikając w aktywny link loginy do konta bankowego. W trakcie rozmowy z przestępcą z konta mieszkańca powiatu ząbkowickiego zniknęło ponad 5 tysięcy złotych, czyli kilkukrotnie więcej niż kwota, za którą chciał sprzedać niepotrzebne mu już meble - tłumaczy Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Ponownie apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. - Nigdy nie klikajmy w załączone linki, przesłane przez niesprawdzonych czy nieznanych nadawców. Nie wpisujmy, nie podawajmy swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. Pamiętajmy tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utratą naszych pieniędzy - mówi policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Chciał sprzedać meble, padł ofiarą oszustów i stracił kilka tysięcy złotych

    2024-06-11 10:10:46

    gość: ~No

    ostatnio dodany post

    Geniusz, dać mu Nobla

REKLAMA