Express-Miejski.pl

Zmarł Henryk Zięba, były radny rady miejskiej i długoletni sołtys

23 maja zmarł Henryk Zięba, były radny rady miejskiej, długoletni sołtys Kozińca

23 maja zmarł Henryk Zięba, były radny rady miejskiej, długoletni sołtys Kozińca fot.: mp

Zmarł Henryk Zięba, był radny Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich, wieloletni sołtys Kozińca. Miał 69 lat.

Był społecznikiem, aktywnie wspierającym wszelkie oddolne inicjatywy, a także przyjacielem ząbkowickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest sponsorem i wykonawcą pamiątkowej ławeczki WOŚP znajdującej się na ząbkowickim rynku. Większość kostek brukowych z dedykacją, które są licytowane podczas finałów, a następnie montowane na ziębickim rynku, to jego dzieło.

W tegorocznych wyborach samorządowych był liderem listy KWW Trzecia Droga dla Powiatu w okręgu nr 4 (gmina Ząbkowice Śląskie). Nie uzyskał jednak mandatu radnego.

-Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Henryka Zięby, radnego rady miejskiej dwóch kadencji oraz sołtysa Kozińca od 2002 roku. Rodzinie oraz bliskim składam wyrazy współczucia - przekazał kondolencje na swoim profilu w mediach społecznościowych Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Msza żałobna odbędzie się 27 maja o godz. 14 w kościele filialnym pw. św. Jakuba w Kozińcu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się bezpośrednio po mszy świętej na miejscowym cmentarzu.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA