Express-Miejski.pl

Szkoły dbają o bezpieczeństwo dzieci. Policja pochwala i zachęca do zgłaszania kontroli autokarów

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

21 maja funkcjonariusze ząbkowickiej policji skontrolowali dziewięć autokarów, którymi dzieci z różnych szkół i przedszkoli mieli udać się na wycieczki szkolne.

Przeprowadzone kontrole w siedmiu przypadkach przebiegły pomyślnie i uczniowie mogli wyruszyć na wycieczkę, dwa autokary musiały zostać podmienione.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli oprócz stanu technicznego pojazdu, wyposażenia oraz żółtych tablic z  symbolem dzieci, wymaganych podczas przewozu zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat, sprawdzają też m.in. dokumenty kierowcy i jego stan trzeźwości.

Przeprowadzone 21 maja kontrole w większości przypadków przebiegły pomyślnie i uczniowie mogli wyruszyć na wycieczki. - Dwa autokary okazały się być w złym stanie technicznym i policjanci nie dopuścili ich do dalszej jazdy. Kierowców pouczono, a przewoźnik podstawił kolejne sprawne autobusy, którymi dzieci pojechały na wycieczki - informuje Paweł Pitoń z ząbkowickiej policji.

Funkcjonariusz przypomina, że organizatorzy wycieczek, jak i rodzice mają prawo zgłosić kontrolę autokaru. - Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych - zaznacza policjant. - Podając godzinę kontroli prosimy również o uwzględnienie czasu jaki policjanci potrzebują na jej przeprowadzenie i sporządzenie stosownej dokumentacji - apeluje.

Policja poleca również stronę Bezpieczny Autobus. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu lub autokaru, żeby otrzymać raport z informacją czy pojazd którym będą jechać dzieci, ma ważne badania techniczne, aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Informacje o autobusie otrzymujemy bezpłatnie.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA