Express-Miejski.pl

Niesprawny autokar miał zawieźć przedszkolaków na wycieczkę

Policjanci skontrolowali autokar, który miał zawieźć przedszkolaków na wycieczkę szkolną i nie dopuścili go do dalszej jazdy

Policjanci skontrolowali autokar, który miał zawieźć przedszkolaków na wycieczkę szkolną i nie dopuścili go do dalszej jazdy fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Niesprawne wycieraczki, uszkodzona szyba i klosze oświetlenia oraz brak sygnału dźwiękowego – to usterki autokaru, który miał zawieźć przedszkolaków na wycieczkę.

Zgłoszenia do ząbkowickich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów.

Funkcjonariusze drogówki systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny taki jak zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice, a także trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę.

21 maja policjanci pełniący służbę w ramach patrolu Speed zostali poproszeni o skontrolowanie autobusu, który miał zawieźć przedszkolaków na wycieczkę. -Podczas kontroli okazało się, że pojazd ma niesprawne wycieraczki, uszkodzoną szybę, uszkodzone klosze oświetlenia, brak sygnału dźwiękowego. Mając świadomość, że takim autokarem dzieci nie mogą wyruszyć w podroż, policjanci nie dopuścili go do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. Kierowcę pouczono i poinformowano o zakazie dalszej jazdy. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus, którym dzieci pojechały na wycieczkę - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjantka prypomina, że organizatorzy wycieczek, jak i rodzice mają prawo zgłosić kontrolę autokaru. Policjanci po takim zgłoszeniu pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. - Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych - zaznacza funkcjonariuszka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Niesprawny autokar miał zawieźć przedszkolaków na wycieczkę

  2024-05-21 23:36:28

  gość: ~żenada

  Gdzie ten "autokar"? Przecież to jest bus. Jak nie babole w składni, to takie coś. Taki obraz rzecznika policji.

 • 2024-05-22 04:46:17

  gość: ~Kierowca

  @~żenada
  Każdy pojazd mający powyżej 9 miejsc siedzących wraz z kierowcą jest zarejestrowany jako autobus. Więc sam jesteś babol.

 • 2024-05-22 08:18:51

  gość: ~gosc

  Pouczono a gdzie mandat jest nich placi prywaciaz kiewrocy na drodze nie pouczaja tylko wala mandaty

 • 2024-05-22 10:27:41

  gość: ~On

  @~gosc
  Gdyby nie Ci „prywaciarze” to nie miałbyś tego zasiłku dla biedaków w postaci 800plus na swojego bękarta.

 • 2024-05-24 12:25:20

  gość: ~Nonstop

  @~On
  Ciekawe czy sam bierzesz ten zasiłek dla biedaków czy ślepakami strzelasz?

 • 2024-05-24 17:06:56

  gość: ~On

  ostatnio dodany post

  @~Nonstop
  Odprowadzam więcej podatków miesięcznie, niż Ty zarabiasz w pół roku biedna k*rwo.

 • 2024-05-22 21:59:57

  gość: ~OBIEKTYWNY

  To pewnie od Mun- i........ oni tylko złomami jezdzą ! wykorzystują pracowników !OKRADŁ OJCA Z FIRMY! WIELKI BIZNESMEN ! Zenada !

 • 2024-05-22 22:00:54

  gość: ~OBIEKTYWNY

  To pewnie od Mun- i........ oni tylko złomami jezdzą ... wykorzystują pracowników !OKRADŁ OJCA Z FIRMY! WIELKI BIZNESMEN !

REKLAMA