Express-Miejski.pl

Oficjalnie: Dolnym Śląskiem będzie rządził ząbkowiczanin. Paweł Gancarz marszałkiem województwa

Paweł Gancarz został wybrany marszałkiem województwa dolnośląskiego na kadencję 2024-2029

Paweł Gancarz został wybrany marszałkiem województwa dolnośląskiego na kadencję 2024-2029 fot.: UMWD

Trwa burzliwa sesja sejmiku wojewódzkiego. Wydaje się jednak, że to, co wzbudzało największe zainteresowanie, już za nami. Mowa tu o wyborze marszałka województwa.

Nowym szefem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (UMWD) został Paweł Gancarz (PSL). To były wójt Stoszowic, mieszkaniec Ząbkowic Śląskich, od blisko dwudziestu lat związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, od prawie ośmiu prezes dolnośląskich strutur partii. W październikowych wyborach parlamentarnych nieudanie ubiegał się o mandat senatora. Kilka tygodni później został jednak powołany na stanowisko podskeretarza stanu w ministerstwie infrastruktury.

Początkowo obrady II sesji sejmiku wojewódzkiego miały rozpocząć się o godz. 11. Przesuwano je jednak kilkukrotnie. Powodem były trwające od rana rozmowy i negocjacje w sprawie kandydata na marszałka. Gdy w końcu obrady rozpoczęto, to sprawnie udało się przejść do punktu związanego z jego wyborem.

Monika Włodarczyk z Koalicji Obywatelskiej zgłosiła na to stanowisko Michała Jarosa, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Głosowanie zakończyło się jednak dużą porażką kandydata. W tajnym głosowaniu poparło go zaledwie dwunastu radnych z 35 obecnych na sali, 21 było przeciw, dwa głosy były nieważne. W sesji nie uczestniczy radna Marta Stożek. Taki wynik oznacza, że Jaros nie otrzymał nawet pełnego poparcia od swoich klubowych kolegów z Koalicji Obywatelskiej. Klub ten liczy bowiem piętnastu radnych.

Po tym, jak kandydatura Michała Jarosa nie zyskała aprobaty ogłoszono przerwę. Jak głosowanie skomentowali radni? - Będzie analiza pewnych zachowań, bo to
pokaz pewnej niesubordynacji co do zarządu partii i jej władz. Bardzo nad tym ubolewam, bo stawia nas to w trudnej sytuacji. Proszę o parę minut przerwy,
siadamy do stołu z PSL, by wypracować coś, bo będzie bliskie sercu nam i obywatelom Dolnego Śląska. Innej drogi nie ma i proszę mi więcej pytań nie zadawać, bo - jak państwo słyszycie - ten głos jest inny niż zawsze - komentował przewodniczący sejmiku Jerzy Pokój (Koalicja Obywatelska) dla Radia Wrocław. Marcin Krzyżanowski (PiS) mówił zaś, że Koalicja Obywatelska jest wewnętrznie skłócona, jest w chaosie, i wyrażał nadzieję, że ten chaos nie przełoży się na samorząd województwa. Dodawał też, że nie ma żadnych rozmów koalicyjnych na linii PSL - PiS.

W tym czasie w kuluarach trwały rozmowy. I wiele wskazuje na to, że rzeczywiście, nie były one prowadzone z radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Po powrocie na salę obrad dotychczasowy marszałek województwa Cezary Przybylski, który do wyborów startował z listy Bezpartyjnych Samorządowców, ale niedawno dołączył do Klubu Trzecia Droga - Polskie Stronnictwo Ludowe, zaproponował na marszałka województwa kandydaturę Pawła Gancarza. W trakcie prezentacji wskazał też listę z podpisami osiemnastu radnych, którzy zaakceptowali tę kandydaturę. Były na niej podpisy 12 radnych Koalicji Obywatelskiej, 5 radnych klubu Trzecia Droga-PSL i radnej Polski 2050.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, czyli druga siła w województwie pod względem ilości radnych, dopytywali Gancarza, czy będzie dobrym marszałkiem. Padło
m.in. pytanie o to, czy mieszkańcy Ząbkowic Śląskich doczekają się bezpośredniego połączenia kolejowego z Wrocławiem. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego odpowiedział twierdząco. Następnie zarządzono kolejną przerwę i głosowanie.

Przy 28 głosach za, 6 przeciw i jednym głosie nieważnym Paweł Gancarz został wybrany Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego. Bezpośrednio po ogłoszeniu wyników Gancarz otrzymał szereg gratulacji i udzielił pierwszych wywiadów. 

- Na wstępie chciałem bardzo serdecznie podziękować za wszystkie głosy i zaufanie jakim mnie państwo obdarzyli. Ze swojej strony deklaruję chęć współpracy ponad podziałami politycznymi. Może to jakiś utarty slogan w nomenklaturze politycznej, aczkolwiek to, co na pewno państwu deklaruję, to próbę oddzielenia polityki od spraw samorządowych, najważniejszych dla regionu, dla Dolnego Śląska - mówił Paweł Gancarz. - Dziękuję za wsparcie, za zaufanie. Czuję tę odpowiedzialność na swoich barkach. Ze swojej strony oczywiście deklaruję zaangażowanie i oddanie na rzecz rozwoju Dolnego Śląska. Deklaruję kontynuację tych dużych projektów ponadczasowych, które mają bezpośrednio wpłynąć i na zdrowie i komfort życia Dolnoślązaków i to w tym obszarze zdrowotnym, jak i infrastrukturalnym. Deklaruję też głęboką współpracę z szeroko rozumianymi NGO'sami, stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi. Deklaruję również ponadczasowe projekty. Dolny Śląsk jest wyjątkowy. Miałem okazję przekonać się o tym w wielu miejscach w których pracowałem i byłem w stanie porównać województwo dolnośląskie w różnych obszarach z piętnastoma innymi regionami w naszym kraju. Mogę przyznać, ale myślę, że sami Państwo to czują, że Dolny Śląsk jest naprawdę wyjątkowy. Jest to mieszanka wybuchowa, taka, która potrafi nie tylko w tej przestrzeni politycznej, ale merytorycznej, pokazywać nowe trendy i nowe kierunki - dodawał Gancarz.

Znamy skład pozostałych członków zarządu

Sejmik wybrał także wszystkich członków nowego zarządu województwa. Zgodnie z przepisami, kandydatów na dwóch wicemarszałków i dwóch członków zarządu zgłaszał marszałek. Każdego z nich musieli zaakceptować radni.

Pierwszym z wicemarszałków Dolnego Śląska został Wojciech Bochnak z Koalicji Obywatelskiej, wieloletni wójt gminy Kondratowice, obecny radny sejmiku. Zdobył 20 głosów za i 15 przeciw.

Kolejnym wicemarszałkiem jest Michał Rado, który w wyborach startował z list Bezpartyjnych Samorządowców, a teraz jest członkiem klubu Trzecia Droga - PSL. Na Michała Rado głosowało 30 radnych, przeciw było 5. - Jestem w szoku. Dziękuję za tę ilość głosów. To ogromny kredyt zaufania - mówił po wyborze Michał Rado.

Na kolejnego członka zarządu wybrano Jarosława Rabczenko z Koalicji Obywatelskiej. Zdobył 20 głosów za (przeciw było 15 radnych).

Jako ostatniego członka kierowanego przez siebie zarządu nowy marszałek zaproponował 27-letniego Macieja Borkowskiego - przedstawiciela Lewicy, który nie zasiada w sejmiku. Zdobył on jednak tylko 2 głosy.

W tej sytuacji marszałek zgłosił kolejną kandydaturę - to Natalia Gołąb z Polski 2050. Głosowało na nią 19 radnych, przeciw było 16.

em24.pl

55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Oficjalnie: Dolnym Śląskiem będzie rządził ząbkowiczanin. Paweł Gancarz marszałkiem województwa

  2024-05-21 20:14:07

  gość: ~BB

  Gratulacje Paweł!

 • 2024-05-21 20:16:46

  gość: ~Aaa

  Świetny wybór, gratulacje Panie Pawle!

 • 2024-05-21 20:27:06

  gość: ~podpis

  Słychać płacz w POPiSie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 2024-05-21 20:47:57

  gość: ~Inka

  No i pięknie. Gratulacje

 • 2024-05-21 21:03:17

  gość: ~takitam

  Mili Państwo.

  On nie będzie niczym rządził, a jedynie .... piastował stanowisko.
  Zresztą, wszelkie powiaty, gminy, województwa i wreszcie polski rząd w zasadzie przestał mieć wpływ na cokolwiek.

  Polska została podarowana UE (czytaj Niemcom) na tacy i jeszcze do tego dopłacimy.

  Wchodzą właśnie dyrektywy unijne z tzw. zielonego ładu.

  Jeśli nie wiecie Państwo co to dla was BEZPOŚREDNIO oznacz, to w dużym skrócie .... będziecie płacić za to, że nie macie pieniędzy lub ochoty ocieplać sobie domu, kupić samochodu elektrycznego, kupić pompy ciepła lub innych wiatraków tudzież fotowoltaiki, a kto nie będzie chciał, to UWAGA ... BĘDZIE PŁACIŁ KARĘ, a może być i tak (już są odpowiednie zapisy w w/w dyrektywach) , ze po prostu ludzie będą wywłaszczani z własnych domów.

  Powyższe ... TO NIE ŻART. .... te przepisy (dyrektywy UE) właśnie weszły w życie.

  Polski JUŻ NIE MA ... właśnie zostaliśmy niemieckim landem ze statusem bantustanu.

  Jedynym sposobem powstrzymania tego kretynizmu, jest jak najszybsze wyjście z UE.

  Tymczasem jednak ... do wyborów brakuje 3 lata, więc .... w/w dyrektywy mają spore szansę realizacji jeszcze w tej kadencji sejmu.

  Niestety, moim zdaniem NIE MA INNEGO WYBORU jak po prostu opór fizyczny, czyli .. jak przyjdą do was do domów (a przyjdą) pytać się o cokolwiek co związane z zielonym ładem, to gonić to towarzystwo w jasną cholerę tak długo jak się da, a jak się już nie będzie dało, to przyjdzie (NIESTETY) taki czas, że trzeba będzie bronić własnego domu po prostu ryzykując własne życie.

  Moim zdaniem, takie sceny NA PEWNO będą się działy i tylko jednolity front narodowy i niemal zbrojny opór pozwoli na zachowanie UWAGA ... własnego domu czy mieszkania.

  ===============

  Jeszcze raz .... powyższe NIE JEST ŻARTEM.

 • 2024-05-21 21:51:11

  gość: ~ręce opadają

  @~takitam
  "Jedynym sposobem powstrzymania tego kretynizmu, jest jak najszybsze wyjście z UE."
  Oczekujesz powrotu RWPG, bo sami sobie na polu gospodarczym nie poradzimy?

 • 2024-05-21 22:28:16

  gość: ~takitam

  @~ręce opadają

  Przypomnę tylko, że jeszcze całkiem niedawno byliśmy w innym kołchozie.
  Zarządzało tym "postępowe" ZSRR i tam to właśnie założono sławetną RWPG.

  Natomiast eurokołchoz to nic innego jak właśnie taki ZSRR, tyle że zachodni i zamiast przez Ruskich, zarządzany przez Niemców.

  Chyba nie muszę przypominać jak skończył ZSRR.

  Nie inaczej będzie z UE, bo socjalizm ZAWSZE tak kończy.
  Dodam tylko, że ZAWSZE kiedy Niemcy próbują rządzić Europą, kończy się niezmiennie katastrofą.

  Czy koniecznie musimy iść na dno razem z tym niemieckim trupem ?

 • 2024-05-22 09:08:09

  gość: ~as

  @~takitam
  Popieram 100% racja.Niestety polski naród w większości to głupcy,którzy nie widzą zagrożenia ze strony zielonego nieładu.

 • 2024-05-22 09:54:08

  gość: ~Beata

  @~takitam
  Wyprowadź się z Polski.Mieszkasz na Niemieckich ziemiach PISOWCU nie wstyd ci?.Trzeba było z PISOWSKIM Szmydem twoim kumplem uciekać na Białoruś tam byś się czuł znakomicie i przede wszystkim nie był byś w Unii Europejskiej ani w NATO.Dobrze że już jest mniej pajaców w naszym kraju takich jak ty bo dalej by rządziło PiS i dalej można by było szpiegować i podsłuchiwać ludzi nie tylko polityków ale też prywatnych osoby.

 • 2024-05-22 09:57:10

  gość: ~Piotr

  @~Beata
  PiS nas zawsze chciał wycofać z Unii Europejskiej ale naszczęście im się to nie udało.I trzeba PISOWCOM przypomnieć kto wymyślił na samym początku Zielony Ład i kto jest teraz temu przeciwny?

 • 2024-05-22 11:41:59

  gość: ~takitam

  @~Piotr

  Zielony ład wymyślili Niemcy, ale .... poniekąd masz rację, bo PIS rękami Morawieckiego podpisał WSZYSTKO co mu Niemcy podsunęli do podpisania.

  Tak czy siak, jeśli nie wyjdziemy z tego worka z trupem jakim już teraz jest UE, to po nas.

 • 2024-05-22 11:50:10

  gość: ~sceptyk

  @~takitam
  ~takitam za 3-4 lata to jak dożyje będzie taką "Dziewczynką z zapałkami" a w bardziej ponurym scenariusza sama się z rozpaczy powiesi.

 • 2024-05-22 13:51:04

  gość: ~Ala

  @~takitam
  A jak to jest że wszyscy Tuska nazywają Niemcem.A Morawiecki za młodości jakie miał kontakty z Niemcami chyba nie małe.I na pewno większe jak Tusk

 • 2024-05-22 14:21:56

  gość: ~Piotr

  @~Ala
  Morawiecki skończył studia podyplomowe w Niemczech ale dokładnie nie wiem w jakiej miejscowości w Niemczech.Po studiach odbył staż w Niemieckim banku.Jak by tak jeszcze pogrzebać w jego archiwum pare rzeczy jeszcze by się znalazło.

 • 2024-05-22 11:39:23

  gość: ~takitam

  @~Beata

  Miła Beato.

  Już za chwilę (bo w lipcu) zaczniesz płacić SPORO więcej za prąd, gaz, wodę, ogrzewanie, samochód i ... generalnie za wszystko.

  .... a to ... DOPIERO POCZĄTEK "uśmiechniętej Polski" czyli bantustanu w środku Europy, bo nadchodzą kolejne ... JESZCZE CIEKAWSZE regulacje unijne.

  Zapewniam Cię, że jeśli nie opuścimy eurokołchozu, to zbiedniejesz Ty, ale i cała Polska do takiego stopnia, że jak zobaczysz unijną flagę, to będziesz chciała podpalić ją jak najszybciej.

  Wtedy nic nie pomoże Twoje ... ale ... ja nie wiedziałam, ... myślałam że ... Europa, że razem, że wspólnota, że świetlana przyszłość, że Donald zbawiciel itp. itd.
  Nie pomoże, bo będziesz już do tego stopnia biedna, że jedyne Twoje zaangażowanie w "życie społeczne" będzie polegało (jak w latach 90-tych) przeżyciu jakoś od pierwszego do pierwszego i mowa tu po prostu o przeżyciu fizycznym.

  Oczywiście możesz sądzić, że powyższe to jakieś tam p_ierdoły pisane przeze mnie, ale .... spróbuj odnaleźć ten post za jakieś 3-4 lata i przekonasz się czy nie miałem racji.

 • 2024-05-22 11:56:21

  gość: ~sceptyk

  @~takitam
  ~takitam za 3-4 lata to jak dożyje będzie taką "Dziewczynką z zapałkami" a w bardziej ponurym scenariusza sama się z rozpaczy powiesi.

 • 2024-05-22 13:48:32

  gość: ~Paweł

  @~sceptyk
  A ty będziesz starym dziadem PISOWSKIM takim jakim jest Kaczka.

 • 2024-05-22 13:46:40

  gość: ~Piotr

  @~takitam
  Te twoje artykuły jak czytam to mi gorączka rośnie do 40 stopni.P.Beata ma racje jedź na Białoruś będziesz żył lepiej jak w Polsce i przede wszystkim nie będziesz w Unii.Tam jest wszystko tanie prąd,woda,bęzyna nawet nie będziesz musiał iść do pracy pieniądze ci nie będą potrzebne sam reżim Łukaszenki cię utrzyma ze wszystkiego.Będziesz żył jak na wakacjach w Majorce.A telewizja Łukaszenki będzie ci wbijała do głowy samą prawdę taką jaką ci wbijają w TV Republice.Że Polska to zły kraj bo tam rządzi Tusk a Putin jest najlepszym przyjacielem człowieka.

 • 2024-05-23 11:43:37

  gość: ~takitam

  @~Piotr

  Miły Piotrze.

  Martwi mnie Twój stan zdrowia (gorączka 40 stopni) więc rekomenduję NIE CZYTANIE moich komentarzy, tym bardziej, że nie ma takiego obowiązku.

 • 2024-05-24 13:52:36

  gość: ~Piotr

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Nie pisz do mnie miły bo nie lubie być miły dla takich pajaców jak ty.I nie martw śię o moję zdrowie bo jeszcze bardziej mi skoczy gorączka.Ty lepiej martw się o zdrowie innych którzy czytają twoje komentarze bo ledwo to wytrzymują.A jak już piszesz o Tusku że jest Niemcem to może napisz wszystkim w komentarzu i powciskaj głupoty jak to robią PISOWCY że miejscowośc Frankenstein wymyślił Tusk dla Ząbkowic.Zobaczymy ile będziesz miał pochwał za swoję kłamstwa wyssane z palca o Tusku.

 • 2024-05-22 14:27:25

  gość: ~Beata

  @~takitam
  Zacytuję twoje ostatnie zdanie za 3-4 lata to ja będe się modliła żeby znowu PiS nie rządziło i żeby nie było w Ząbkowicach i w Polsce takich ludzi jak ty.

 • 2024-05-22 16:11:23

  gość: ~utero

  @~BeataJuż niedługo,jeszcze troszkę a twój uśmiech zrzędnie serduszko które nosisz w klapie zamienisz na błyskawicę słodka idiotko!!

 • 2024-05-22 19:08:59

  gość: ~takitam

  @~Beata

  Miła Beato.

  Partnerka mojego ojca (80 lat) ma podobny (lub taki sam) światopogląd jak Ty.

  Czasami przyjeżdżają do miejscowości w której mieszkam, odwiedzić znajomych i mnie.

  Tuż przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, zaczęliśmy sobie dyskutować o naszych preferencjach wyborczych, ogólnie o Polce i o tym co się tu dzieje.
  Doszło do dość ożywionej dyskusji, ale ... bez inwektyw czy obrażania się ... po prostu każdy przedstawił swoje zdanie.
  Było również o zielonym ładzie, gdzie w/w pani pokazałem wszystko ze szczegółami, czyli dyrektywy unijne + polskie ustawy, czyli pokazywałem FAKTY, czyli że za chwilę (a ona już emerytka z małą emeryturką) będzie płacić za wszystko ze 3-4 razy więcej.
  Nie docierały do niej żadne fakty, a dokumenty które pokazywałem nazwała fałszerstwem i że na pewno mam je od PiS-u.
  Co ciekawe, mówiłem nawet, że PiS to taka sama zaraza jak PO.
  Nic nie pomagało.
  Ona wie lepiej, bo w TVN tak mówili.
  Pytałem czy wie jak działa sejm, senat, parlament europejski, albo chociaż gmina czy powiat.

  Wiesz co usłyszałem ?

  UWAGA .... autentyczny cytat:
  /// Ja nie muszę tego wiedzieć .... mogę nawet głodem przymierać byleby PiS nie rządził. ///

  Ręce mi opadły.

  Nie kontynuowałem dyskusji, bo zobaczyłem że nie ma z kim rozmawiać.
  Oczywiście zmieniliśmy temat i znowu było .... "miło" .

  Pół biedy, że jej nie przeszkadza fakt że będzie być może przymierać głodem.
  Chce ? .... jej sprawa.

  Gorzej, że tacy ludzie mają prawa wyborcze i ich wybory wpływają na resztę społeczeństwa.

  =============
  Żeby sprawa była jasna ... po raz któryś już z rzędu napiszę, że rzygam zarówno socjalistycznym PiS-em jak i Volksdeutschami z PO i ich przystawkami typu PSL czy inna Hołownia.

  Na koniec ponowna prośba.

  Odszukaj za 3-4 lata ten wpis i przekonaj się czy nie miałem racji.

 • 2024-05-22 20:17:47

  gość: ~Paweł

  @~takitam
  Ogląda TVN no widzisz przynajmniej ogląda telewizję niezależną która mówi o wszystkich problemach partii, bo TV Republika,która twierdzi że jest stacją niezależną gada przez 24h o jednej i tej samej partii mało tego gada tylko i wyłącznie o jednym polityku nazywając go tak jak ty niemcem białorusinem lub ruskim bezprzerwy pokazują tylko jeden obrazek jak się wita z Putinem.Nie powiedzą tego że żona Prezydenta Dudy ma korzenie niemieckie że uczy dzieci w szkole języka niemieckiego nie powiedzą o tym że Morawiecki studiował w niemczech i że odbywał staż w niemieckim banku.Tego w reżimowej PISOWSKIEJ stacji TV Republika nie usłyszysz.Naszczęscie nie jest to telewizja ogólnopolska i mam nadzieję że nie będzie.A tak na koniec ci napiszę że jak ja bym taki był mądry i wiedział tak jak ty co będzie w Polsce za 3-4 lata to byłbym cudotwórcą.Chyba że dowiedziałeś się tego z TV Republika to gratuluję inteligencji

 • 2024-05-22 20:50:46

  gość: ~takitam

  @~Paweł

  ...eehhh Paweł, Paweł ..... KOMPLETNIE NIC NIE ZROZUMIAŁEŚ.

 • 2024-05-22 21:02:42

  gość: ~as

  @~takitam
  Szkoda czasu,to jak kopanie się z koniem.Takich ludzi się już nie uświadomi.Dla nich to jak jesteś przeciwko Herr Tuskowi to musisz być z PiS i na odwrót.

 • 2024-05-22 22:36:16

  gość: ~Beata

  @~as
  A uśmiadomisz ludzi takich jak ty z PISU że Tusk nie jest niemcem.Bo na to dowodów nie ma że jest.Usłyszeliście pewnie w reżimowej stacji PiS TVP (już naszczęscie nie jest) że Tusk gada po niemiecku bo często to puszczali i tak się przyjeło prawda.No dobrze a czy nauczyciele którzy uczą w szkołach języka Niemieckiego też są Niemcami?

 • 2024-05-22 22:58:15

  gość: ~takitam

  @~Beata

  Przeglądnij sobie Internet w sprawie Tuska, czyli skąd on się w ogóle wziął w polityce.
  Jakie były jego początki.
  Kto go sponsorował.
  Skąd były pieniądze.

  Wszystkie te informacje są ogólnie dostępne.

  Zdziwisz się ... naprawdę się zdziwisz.

 • 2024-05-23 10:01:22

  gość: ~Beata

  @~takitam
  Przeczytaj sobie co wyprawiał Morwiecki w Niemczech jak był jeszcze młodym cwelem tego nie napiszsz ciulu

 • 2024-05-23 10:50:27

  gość: ~Daleko od PiSU

  @~Beata
  Beatko głową muru nie przebijesz nie rozmawiaj z takimi ludzmi ktróym bliżej jest do nieprawdy i kłamstwa niech sobie gadają że Tusk jest Niemcem dowodu na to i tak nie znajdą bo nie jest Niemcem.Ja z całą swoją rodziną żoną i 2 dzieci mieszkaliśmy 20 lat w Niemczech i powiem ci że dla nich też jestem Niemcem bo tam mieszkałem długi czas. Nie różnie się dla nich niczym od Tuska.I masz rację że Morawiecki długi czas przebywał w Niemczech ale dla mnie to on też nie jest Niemcem tylko zwykłym PiSOWCEM który kłamał zabierał pieniądze Polakom przez 8 lat swojego rządzenia a nawet jak coś spartolili to bali się do tego przyznać chociaż sami rządzili że to nie ich wina tylko wina Tuska,który nie rządził i nie miał z tym nic wspólnego bo nie było go w Polsce tylko siedział w Brukseli.Także Beatko nie ma co z tymi pajacami gadać odpuść sobie.Pozdrawiam

 • 2024-05-23 16:46:19

  gość: ~Beata

  @~Daleko od PiSU
  Nie wiem czy to napisał mężczyzna czy kobieta ale dziękuję za wpis otuchy dobrze że są tacy ludzie jeszcze jak ty i również cię Pozdrawiam

 • 2024-05-23 16:48:25

  gość: ~Beata

  Oj przepraszam przecież napisałeś że wyjechałeś z zoną i dziecmi więc jesteś męzczyzną przepraszam że nie zauważyłam jeszcze raz dziękuję

 • 2024-05-23 19:49:32

  gość: ~as

  @~Beata
  A nie mówiłem.IDIOTKA.

 • 2024-05-23 20:36:07

  gość: ~Piotr

  @~as
  Nie musisz pisać drukowanymi literami wszyscy widzą jaki tępy jesteś.

 • 2024-05-23 21:12:37

  gość: ~takitam

  @~Beata

  To nie nie oświecił Cię Biedroń i nie powiedział, że mąż to niekoniecznie mężczyzna, a żona to niekoniecznie kobieta ?

 • 2024-05-24 09:55:11

  gość: ~Piotr

  @~takitam
  Czekam z niecierpliwością kiedy napiszesz swoje następne wypracowanie o PiSie tylko nie zapomnij napisać o Tusku że jest Niemcem.Aha i jeszcze było by dobrze jak byś napisał że niekoniecznie jest ci bliżej do Tuska a raczej bliżej do Kaczki.

 • 2024-05-21 22:39:56

  gość: ~ten

  Cieszmy się że z naszego powiatu reprezentant bedzie piastował to zaszczytne stanowisko.

 • 2024-05-21 23:32:38

  gość: ~xD

  Przecież dyzma startuje do PE, to jak go wybiorą to tylko odprawa za 3tyg "marszałkowania" i do Brukseli?

 • 2024-05-23 09:40:27

  gość: ~wyborca

  @~xD
  im dalej ,tym lepiej dla nas

 • 2024-05-22 06:09:27

  gość: ~ten co wie

  Nieźle, skumać się z obrotowymi kolesiami z bezpartyjnych pisowców. Dobrze, że na głosowałem na tego gumofilca ze Stoszowic.

 • 2024-05-22 07:12:16

  gość: ~Mieszkaniec

  O jest i nasz skoczek spadochroniarz

 • 2024-05-22 08:25:06

  gość: ~Julka

  Województwo to nie tylko Ząbkowice.

 • 2024-05-22 08:52:59

  gość: ~Ząbkowice

  @~Julka

  No właśnie nadszedł czas Ząbkowic. Wiecznie pomijany region, ma najwyższe stanowisko w województwie. Ja nie głosowałem na Gancarza, ale szacunek dla niego, że zagrał vabanque i został marszałkiem. Jeżeli ma z tego coś dobrego dla naszego powiatu to jestem za! Województwo to nie tylko Wrocław i bogate zagłębię miedziowe!

 • 2024-05-22 08:29:41

  gość: ~AT

  Brawo! Gratulacje Panie Marszałku!

 • 2024-05-22 09:58:48

  gość: ~pio pio

  Czy to wina Tuska że Paweł Gancarz został wybrany?

 • 2024-05-22 10:02:49

  gość: ~Paweł

  Żart chyba jakiś

 • 2024-05-22 11:22:31

  gość: ~Piotr

  Żeby tylko D.Tusk zdążył z wpływami rosyjskimi wszystko wyjaśnić bo Kaczyński może wziąć przykład z sędziego Szmydta i uciec na Białoruś albo dalej do swoich metrów do Moskwy.

 • 2024-05-23 19:02:00

  gość: ~Kwinto

  @~Piotr
  Piertolnij się w ten pusty, POwski łeb przygłupie!

 • 2024-05-24 09:35:06

  gość: ~Piotr

  @~Kwinto
  Wole mieć pusty łeb niż łeb pełen kłamstw,manipulacji i kradzieży tak jak większośc PISOWCÓW ma razem z tobą pajacu.

 • 2024-05-22 14:04:54

  gość: ~jaion

  Gratulujemy Gancarzowi nowego koryta do nowych przewałek, ale "nie ma takiego zaklęcia, które by z chama zrobiło księcia".

 • 2024-05-22 14:24:15

  gość: ~A ty masz

  Jagodowe stópki?

 • 2024-05-22 21:10:34

  gość: ~poinformowany

  Gratulacje dla Wojciecha Kałuży! Przybylski będzie prowadził.

 • 2024-05-23 05:50:46

  gość: ~Dok

  Nie o take Polskę walczylismy

 • 2024-05-23 09:37:25

  gość: ~wyborca

  *****PSL

 • 2024-05-23 12:49:44

  gość: ~utero

  @~wyborca
  Zgadza się największa prostytutka w polskiej polityce.

REKLAMA