Reprezentacja Polski z ziębiczanką w składzie trzecią drużyną Europy do lat 17!

Krystyna Flis swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynała w Sparcie Ziębice

Krystyna Flis swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynała w Sparcie Ziębice fot.: uefa.com

Ogromny sukces zanotowała reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 17, zdobywając trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w Szwecji.

Jedną z ważniejszych postaci biało-czerwonych była Krystyna Flis - ziębiczanka, wychowanka miejscowej Sparty, reprezentująca obecnie barwy Śląska Wrocław.

W fazie grupowej biało-czerwone pokonały 1:0 Belgię, przegrały 0:1 z Hiszpanią i zanotowały zwycięski remis 1:1 z Portugalią, który pozwolił im na zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do półfinału. Tam nasze rodaczki uległy 0:2 reprezentacji Anglii, ale w meczu o trzecie miejsce po rzutach karnych pokonały Francję(2:2, rz. k. 4:2) i mogły cieszyć się z trzeciego miejsca. Sukces tym bardziej istotny, że dał Polkom przepustkę na wyjazd na mundial, który na przełomie października i listopada odbędzie się na Dominikanie. Polki stały się tym samym trzecią najsilniejszą drużyną Europy.

Ziębiczanka Krystyna Flis w każdym ze spotkań wychodziła w pierwszym składzie. W rywalizacji o trzecie miejsce popisała się znakomitą asystą, po której Polki objęły prowadzenie. W pięciu meczach ziębiczanka spędziła na murawie 413 minut, co daje blisko 83. minuty na mecz.