Express-Miejski.pl

Chciała sprzedać rower, straciła 2 tys. zł

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

42-latka padła ofiarą niezwykle popularnego w ostatnim czasie oszustwa. Kliknęła w link podany przez oszusta, a następnie wpisała kod BLIK i zaakceptowała transakcję.

Coraz częściej zdarza się, że po wystawieniu używanych rzeczy lub sprzętu na popularnych aplikacjach sprzedażowych, pada się ofiarą oszustów. 

Przekonała się o tym mieszkanka powiatu ząbkowickiego, która wystawiła na jednym z popularnych portali sprzedażowych w internecie używany rower. - Z kobietą skontaktowała się chętna do zakupu osoba, trzeba było tylko uzgodnić szczegóły, w tym te dotyczące przesyłki i opłat za nią, gdyż wystawiony przedmiot był duży - relacjonuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Do 42-latki przyszła wiadomość z aktywnym linkiem, w który wystarczyło kliknąć, a następnie wpisać i zaakceptować kod BLIK. Z konta mieszkanki powiatu ząbkowickiego zniknęło tysiąc złotych. - Wtedy zadzwonił do niej „pracownik-konsultant" portalu sprzedażowego, na którym kobieta wystawiała rower, by uspokoić ją i potwierdzić, że pieniądze powrócą na jej konto. Oczywiście tak się nie stało. W wyniku manipulacji i kłamstw oszustów 42-latka straciła 2 tys. zł - dodaje funkcjonariuszka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Chciała sprzedać rower, straciła 2 tys. zł

  2024-05-15 15:15:59

  gość: ~tyrytyt

  na głupote nie ma rady

 • 2024-05-17 18:33:17

  gość: ~Nick

  ostatnio dodany post

  Jakim trzeba być kretynem czekając na pieniądze wysyłać komuś blik że to żyje jeszcze i nie wpadła pod autobus.

REKLAMA