Express-Miejski.pl

Myślała, że wypłaca pieniądze zainwestowane w kryptowaluty. Padła ofiarą oszustów

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Kobieta uwierzyła, że może wypłacić zainwestowane w kryptowaluty pieniądze. Zainstalowała aplikację i postępowała zgodnie z poleceniami oszusta. Straciła 23 tys. zł.

37-latka zachęcona możliwością łatwego i szybkiego zysku, zainstalowała na swoim telefonie aplikację umożliwiającą oszustowi zdalny dostęp do urządzenia oraz danych na nim się znajdujących. Kobieta była przekonana że osoba, która do niej dzwoni umożliwi wypłatę zainwestowanych w kryptowaluty pieniędzy. Tak więc kiedy otrzymała zapewnienie od dzwoniącego, że pieniądze, które zgromadziła na swoim rachunku inwestycyjnym może wypłacić, zrobiła wszystko co sugerował oszust lub oszuści, ponieważ głos w w telefonie się zmieniał.

- Mieszkanka powiatu ząbkowickiego rozmawiała z trzema kobietami, które zaoferowały profesjonalną pomoc w wypłacie zgromadzonych na rachunku inwestycyjnym środków. Tak zmanipulowały 37-latkę, że zainstalowała na swoim telefonie oprogramowanie, które umożliwiło przestępcy zdalny dostęp do urządzenia, wierząc, że tylko w ten sposób może uzyskać dostęp do zgromadzonych tam pieniędzy. Dostęp rzeczywiście został udzielony, ale oszustom, którzy wypłacili z konta mieszkanki powiatu ząbkowickiego ponad 23 tysiące złotych - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policja ponownie apeluje o rozsądek przy tego typu inwestycjach. - Nie wierzmy ślepo osobom, które obiecują nam wysoki i szybki zysk. Sprawdzajmy podane przez nich informacje, a przede wszystkim nie instalujmy programów o których nic nie wiemy - apeluje funkcjonariuszka.

KPP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Myślała, że wypłaca pieniądze zainwestowane w kryptowaluty. Padła ofiarą oszustów

  2024-05-13 08:36:41

  gość: ~PinokioGorlice

  Lepiej zapłacić na szczytny cel np takiemu panu z Gorlic co chroni swoją kieszeń a nie dzieci które nie istnieją :-) .

 • 2024-05-13 10:28:28

  gość: ~Julka

  ostatnio dodany post

  Szybko można ukraść. Właśnie to zrobili . Pazerność gubi.

REKLAMA