Express-Miejski.pl

Zrewitalizowany Park Miejski w Złotym Stoku oficjalnie otwarty [foto]

Zrewitalizowany Park Miejski w Złotym Stoku oficjalnie otwarty

Zrewitalizowany Park Miejski w Złotym Stoku oficjalnie otwarty fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Nowa muszla koncertowa, fontanna podświetlana po zmroku, plac zabaw dla najmłodszych i bujna roślinność w sąsiedztwie alejek. Złotostocki park miejski oficjalnie otwarty.

28 kwietnia miała miejsce uroczystość otwarcia zrewitalizowanego Parku Miejskiego w Złotym Stoku. Jest to miejsce znajdujące się w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, w strefie obserwacji archeologicznej, ale również w otulinie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.  Całkowita powierzchnia parku wynosi ponad 8 tys. m2. 

Mieszkańców oraz zaproszonych gości powitała burmistrz Grażyna Orczyk, która w swoim wystąpieniu sczegółowo omówiła zakres prac jaki został zrealizowany przez firmę ZbylBruk. - Wykonaliśmy zabiegi pielęgnacyjne licznych roślin i korektę drzewostanu i drzew włącznie z wycinką drzew, ale tylko w takim zakresie jaki wymagała inwestycja. Część drzew była w takim stanie, który zagrażał bezpieczeństwu. [...] Wzamian za to zostało wykonanych wiele nowych nasadzeń roślinnych, wykonaliśmy nowe nawierzchnie na istniejących i nowo projektowanych ścieżkach, placach oraz alejkach. Wybudowany został plac zabaw [...]. Dziś mamy piękny, bezpieczny plac zabaw z certyfikowanymi urządzeniami i bezpieczną nawierzchnią. Zostało wybudowane też nowe ogrodzenie zewnętrzne z bramą, a także muszla koncertowa  i amfiteatr, czyli to "serce" tego miejsca. Jest też informator turystyczny, a także fontanna, którą mieszkańcy i goście podziwiają zarówno w dzień, jak i wieczorem, gdy jest podświetalana i świeci różnymi barwami - mówiła burmistrz. Wspominała też o elementach malej architektury, czyli ławeczkach i tablicach informacyjnych oraz, że sam zamysł rewitalizacji parku pojawił się już na przełomie 2014 i 2015 roku.

W dalszej części burmistrz na ręce osób zaangażowanych w realizację projektu wręczyła podziękowania, a następnie nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Gratulacje z okazji realizowanego projektu na ręce burmistrz złożyli też włodarze sąsiednich gmin - wójt gminy Ciepłowody Łukasz Białkowski oraz wójt gminy Stoszowice Katarzyna Ruszkowska.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Na scenie zaprezentowała się grupa AllDęte. Program artystyczny przygotowali też uczniowie z placówek oświatowych gminy Złoty Stok. O atrakcje dla najmłodszych na placu zabaw dba Elżbieta Depta, a dla głodnych i spragnionych małe co nieco przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. Atrakcje zaplanowane są do późnych godzin wieczornych. O tym, co zaplanowano w programie przeczytacie tutaj [KLIK]

W przeszłości park miejski był ogrodem rodziny Gutllerów, właścicieli kopalń i znajdującego się nieopodal budynku. Historyczne zdjęcia parku można było obejrzeć na mini wystawie zdjęć, którą przygotował młodzieżowy zespół doradczy działający w Złotym Stoku.

Całkowita wartość zadania wyniosła blisko 11 mln zł i została zrealizowana w całości ze srodków zewnętrznych. 

em24.pl

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zrewitalizowany Park Miejski w Złotym Stoku oficjalnie otwarty [foto]

  2024-04-28 20:57:29

  gość: ~pio pio

  Czy to wina Tuska że został otwarty?

 • 2024-04-28 22:02:46

  gość: ~Walery

  A jak to jest, że pisowcy wpuścili nas w zielony ład a teraz ich mottem do europarlamentu jest być przeciwko zielonemu ładowi ?

 • 2024-04-29 08:11:09

  gość: ~Kwinto

  @~Walery
  A jak to jest ze POjepancy z uśmiechem na ustach i serduszkami wpiętymi w klapy marynarek, szykują nam kosmiczne podwyżki cen prądu, gazu, wody... Pozdrawiam serdecznie!

 • 2024-04-29 08:14:10

  gość: ~Walery

  @~Kwinto
  No przecież właśnie o tym mówię, że to PiS nas wpakował w te podwyżki.

 • 2024-04-29 11:03:34

  gość: ~Jacek

  @~Kwinto
  Już ci tłumacze jak wszystkie kraje ładowały kasę w odnawialne źródła energii typu farmy fotowoltaiczne i wiatraki to nasi populiści z PiSu dotowali kopalnie bo im były potrzebne głosy na Śląsku a potem dostałeś kopniaka w tyłek gdy musieli odzyskać kasę i tona węgla kosztowała po 3 tyś bo niby wojna na Ukrainie tylko że w innych krajach jak Czechy, Słowacja, Łotwa cena nawet nie drgnęła teraz żeby ceny wyprostować potrzeba kilku lat żeby wykorzystać dotację z KPO na źródła energii których PiS nie chciał jak to powiedziała Pinokio takie pieniądze to w Polsce na chodniku leżą i stać nas samemu sobie poradzić no to właśnie sobie radzimy a dla twojej świadomości PiS na ten rok w budżecie nie zabezpieczył już żadnych pieniędzy na prąd i gaz bo po prostu już w budżecie który sami przygotowali jest już pusto tak jak w twojej głowie bo wodę z mózgu tobie zrobili

 • 2024-04-29 12:05:57

  gość: ~Paweł

  @~Jacek
  A najbardziej szkoda, że do takiego nie dotrze. Ledwo średnie skończone i tylko tv Republika...

 • 2024-04-29 16:59:56

  gość: ~11

  @~Paweł

  Na tej samej patelni w niedużej ilości oleju podsmaż mięso mielone (np. łopatkę). Pod koniec smażenia dodaj cebulkę z pieczarkami, dopraw solą i pieprzem. Wymieszaj farsz. Gdy mięso na krokiety nieco przestygnie, przełóż je do miski, dodaj jajko i wymieszaj. Nakładaj nadzienie na naleśniki i zwijaj, formując krokiety.

  Rozbij jajko, dopraw solą i pieprzem. Panieruj w nim zwinięte krokiety, na koniec obtocz w bułce tartej. Smaż z każdej strony aż do osiągnięcia złotego koloru. Krokiety z mięsem możesz podawać z barszczykiem lub jako samodzielne danie. Zawsze są sycące!

 • 2024-04-30 13:48:45

  gość: ~Hoho

  @~11
  A to tam jest publiczna patelnia czy co?

 • 2024-04-29 09:02:29

  gość: ~mdj

  11 mln zł??? Dużo

 • 2024-04-29 09:35:47

  gość: ~Fakt

  Jest ładnie w tym parku. Super.

 • 2024-04-29 14:04:12

  gość: ~Aniela J

  Przepiękny park dopieszczony do każdego kawałka zakątka. Brawo projektanci. Trzeba więcej takich perełek. Dużo roboty ale efekt super.

 • 2024-04-29 22:25:29

  gość: ~Marzec

  Park otwarty. Kasa wyłożona. Utrzymanie będzie kosztowało. A ile miejsc pracy przybędzie z tego tytułu w Złotym Stoku? Urząd z naszych podatków się wyżywi a reszta?

 • 2024-04-30 21:04:52

  gość: ~mnm

  ostatnio dodany post

  Zdjęcie nr 42, 51, 52 - po lewej, w głębi - smutny widok okna niegdyś sali konferencyjnej.

REKLAMA