Express-Miejski.pl

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym

55-latek poszukiwany listem gończym był zdziwiony tak szybką reakcją policji, gdyż dopiero co wrócił do swojego miejsca zamieszkania z zagranicy

55-latek poszukiwany listem gończym był zdziwiony tak szybką reakcją policji, gdyż dopiero co wrócił do swojego miejsca zamieszkania z zagranicy fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ząbkowicki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 

17 kwietnia około godziny 12 dzielnicowy z gminy Bardo jadąc ulicami miasta zauważył jak znany mu mężczyzna wysiada z pojazdu i kieruje się w stronę sklepu. - 55-latek był poszukiwany listem gończym. Mimo, że funkcjonariusz w tym czasie nie był w służbie, zareagował. Zadzwonił do oficera dyżurnego i poinformował go o sytuacji, a następnie podszedł do 55-latka i okazując swoją służbową legitymację poinformował mężczyznę o zatrzymaniu. 55-latek był zdziwiony tak szybką reakcją policji, gdyż dopiero co wrócił do miejsca zamieszkania z zagranicznej podróży - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

- Wzorowa postawa, zdecydowane działanie oraz bardzo dobre rozpoznanie dzielnicowego sprawiło, że poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Takie zachowanie pokazuje również, że policjantem jest się 24 godziny na dobę - dodaje.

Opisana tutaj sytuacja to jedno z wielu zatrzymań i działań w czasie wolnym, które są udziałem ząbkowickich policjantów.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA